Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy Holiday 81 problem czy to wina programatora?

birc20 24 Maj 2010 17:32 2941 4
  • #1 24 Maj 2010 17:32
    birc20
    Poziom 2  

Witam.
    Proszę o pomoc.
    Mam problem z pralką od kilku dni.
    Pralka tak jakby nie dopiera prania.
    Strzelałem, że coś się dzieje z grzałką bo co zerkałem to szkło z pralki było zimne. Lecz teraz już do końca coś się posypało. Przy włączeniu normalnego prania pralka ciągle pobiera wodę. Pobiera, raz bębnem zakręci i znów pobiera, potem wiruje i koniec.
    2 godzinne pranie wygląda na 2 krotnym obróceniu bębnem i końcowym wirowaniem.
    Sprawdzałem kable do grzałki i przez cały okres prania wogóle nawet na 1 sec nie poleciało napięcie na grzałkę.
    Ja wnioskuję, że to wina programatora.
    Jednak mogę się mylić.
    Proszę o jakąś poradę :|

0 4
  • #2 24 Maj 2010 19:14
    Moment20
    Poziom 11  

Prawdopodobnie to programator ,ale sprawdziłbym jeszcze hydrostat

0
  • #3 26 Maj 2010 10:39
    ww7007
    Poziom 11  

Holiday 81 był w dwu wersjach jedna starsza miała programator, druga nowsza moduł sterujący. Sprawdź co ma twoja, na górze zwykły programator czy z tyłu na dole duży moduł.

0
  • #4 26 Maj 2010 21:09
    birc20
    Poziom 2  

moja wersja ma programator czy jest możliwosc ,ze programator sie zanieczyscił kurzem np ? da rade go uratowac przez przeczyszczenie ? czy szukac juz nowego pozdr

hmm po rozebraniu pralki sądze ,ze nie jest to wina programatora poneiwaz programator normalnie działa i jest w stanie wręcz idealnym pralka pobiera ciagle wode ale woda zamiast sie zatrzymac w bębnie to przelatuje i wylewa sie luzem z węża więc teraz sądze ,ze jest to wina jakiegoś zaworu ktory automatycznie powinien sie zablokowac i nie puszczac dalej wody jednak sie zacina moze wina kamienia w wodzie? tylko pytanie gdzie jest owy zawór szukam po tej pralce i nigdzie nic takiego nie widze wąż wychodzi z bębna prosto to pompki :| przyznam szczerze ,ze mało miałem doczynienia z pralkami jednak chce sam to naprawic moze mi ktos doradzic gdzie taki zawór moze sie znajdywać lub czy to czasem pompka nie powinna blokowac wody zeby sie dalej nie przelewała

Dodano po 3 [godziny] 43 [minuty]:

Wstyd się przyznać ale jednak nie było to wogole wina mechaniczna postawiłem pralke w nowe miejsce i sądziłem ,że ruszając nią rozruszałem kamien w wężach który mogł cokolwiek zapchać wewnątrz jednak prawda jest inna podłączyłem wąż odplywu wody zaraz po ziemi szedł miałem zamiar schować go w kadłubku fizyka robiła swoje ,ze woda spływała samowolnie przez rure dlatego pralka nabierała cały czas wode ponieważ nie umiała nabrac wystarczającej ilosci a grzałka nie grzała bo co ? skoro nawet jak nabrała wode to zaraz ona sama splyneła poskładalem pralke i podniosłem wąż i cud pralka normalnie chodzi i nawet wode grzeje :D:D wstyd mi !!
    pozdrawiam i dziękuje udzielającym za podpowiedzi

0
  • #5 27 Maj 2010 12:27
    Trull
    Poziom 28  

Sprawdź prestat to taka rurka która wychodzi poprzez wężyk do hydrostatu jest połączona z wężem zbiornik-filtr na dolnej części zbiornika pralki łatwo ją rozpoznać jest zrobiona z białego (mlecznej barwy) tworzywa. Zdemontuj ją po wypompowaniu wody i oczyść. Pomierz grzałkę powinna mieć 30-40Ω.

0