Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

honda civic 1997rok nie odpala a niby wszyskto jest

24 Maj 2010 22:40 5233 13
  • Poziom 9  
    witam mam dziwny problem. mam coś takiego jak honda civic 1997rok 1.4 na wtrysku kod silnika D14A4. jest coś takiego immo gaśnie iskra jest rozrusznik kręci a nie chce zapalić na wtryskiwacze prąd jest na 2pinach. paliwo do listwy wtryskowej dochodzi pompka chodzi a wtryskiwacze nie sikają wymieniłem wszystkie 4 wtryski i dalej to samo samochód był uderzony i robiony przez kilku majstrów mam takie pytania co to może być?? może ktos wie jakie napięcie powinno byc na wtrysku?? czy może być uszkodzony komputer?? a ktos wie co steruje wtryskami?? prosze o pomoc
  • Admin grupy Samochody
    Uderzeniówka wyskoczyła.Jak się nie myle to w okolicach pedału gazu pod konsolą środkową.
  • Poziom 9  
    właśnie uderzeniowy niby jest ok był wyskoczony ale jest ok załancza zaplon i chyba rozrusznik ale nie do końca pamiętam
  • Poziom 31  
    Jak pompa pompuje, więc to nie czujnik uderzeniowy. Jak na obu pinach wtryskiwaczy jest +12V to raczej szukaj zwarcia w instalacji.
  • Poziom 9  
    myslisz że brakuje jakiegoś zasilania??? tylko od czego tu zacząć może ma ktoś schemat silnika
  • Poziom 43  
    elektro-mat napisał:
    myslisz że brakuje jakiegoś zasilania??? tylko od czego tu zacząć może ma ktoś schemat silnika

W podpisie masz elektromechanika pojazdowa a nie wiesz, że wtryski zasilane są plusem po zapłonie a sterowane masą z ecu??? Odpiąć złącza wtrysków i sprawdzić zasilanie i sterowanie
  • Poziom 21  
    O ile temat jeszcze aktualny to najpewniej czujniki w aparacie zapłonowym (jest kilka)...
  • Poziom 2  
    Witam mam taki sam przypadek czyli na obu pinach wtrysku jest zasilanie .
    Jaki był finał twojego problemu
  • Moderator Samochody
    golf13 napisał:
    Witam mam taki sam przypadek czyli na obu pinach wtrysku jest zasilanie .
    Jaki był finał twojego problemu

Też mam taki przypadek, ciekawe jak to możliwe...
    Spójrz w schemat, rusz głową i będziesz miał odpowiedź.
  • Poziom 2  
    jak narazie oddałem sterownik do naprawy gość skasowal mnie 400zł

Dodano po 46 [sekundy]:

POZATYM PRZEJŻALEM CAŁĄ INSTALACJE I CIĄGŁOŚĆ PRZEWODÓW JEST

Dodano po 2 [minuty]:

ALE CAŁY CZAS TO SAMO
  • Poziom 9  
    witam u mnie winne było imo tzn przy wypadku kierowca uderzył kolanem w puszke zakładałem inne i dalej to samo dopiero trzecie imo dało rade i chodzi do teraz. spróbujcie podłożyc inne imo ja miałem akurat taką możliwość
  • Poziom 9  
    nie chce zakłada nowego tematu ma ktoś moze schemat silnika honda civic 1.4 97 dzieki