Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja TV Sat problem

25 Maj 2010 00:27 1071 1
  • Poziom 9  
    Witam bardzo serdecznie.

Ostatnio zakupiłem sobie nowy telewizor LCD mam też stary kineskopowy (z dupą;)). Na starym mam Cyfrowy polsat a nowym telewizje "N" I kupiłem konwerter z 4 wejściami. Puściłem nowy kabel obok starego oba 75 om do anteny. I okazało po podłączeniu że na starym kablu gdzie jest cyfrowy polsat nie mam paru kanałów. Tzn lecą pasy i różne kolory np: tvn 7, polsat news. A jedne mają bardzo dobry obraz polsat czy Tvn. Myślałem że coś z dekoderem i podłaczyme N-ke do tego kabla starego i działa wszystko ok. A do nowego kabla dałem polsat i tez wszystko działa.

Kable idą obok siebie. Zmienił bym je ale mam tego starego za krótki żeby dać go na dół do pokoju. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Zmieniałem kable euro i to samo. Na starym kablu N ka bez problemów Cyfrowy polsat jedne kanały są inne pasy lecą czasem coś widać. Ruszałem kablem i nic. Nie mam pomysłów.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    To jest tak chaotycznie napisane i nie gramatycznie, że mało co rozumiem, ale...

1.Do starej czaszy zamontowałeś nowy konwerter QUAD z 4 Wyjściami - TAK?
    (nie wejściami, jak napisałeś)
    2.Puściłeś nowy kabel koncentryczny do N-BOXA z drugiego wyjścia? a stary kabel z pierwszego - TAK?
    3.Zostały dwa wolne wyjścia - (zamień kabel, może być uszkodzony konwerter)
    4.Zrób aktualizacje dekodera - czyli wyszukiwanie kanałów + soft, jeżeli jest taka możliwość.

I pisz, czy coś się poprawiło?