Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prąd ładowania a naładowanie.. [Siemens C35]

AVRowiec 25 Maj 2010 00:50 946 3
  • #1 25 Maj 2010 00:50
    AVRowiec
    Poziom 18  

Zasilam SIEMENSA C35 prosto ze stabilizatora 5V przez rezystor 10om. Daje to prąd ok 0,07A dzięki czemu stabilizator się nie grzeje. Ku mojemu zdziwieniu bateria nie naładował się do końca. Wskaźnik na LCD pokazuje połowe po paru godzinach ładowania. Co więcej przestaje ładować a następnie bateria powoli się rozładowuje a telefon zwyczajnie się wyłącza... Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego bateria nie naładowała się "do pełna"?
    Dałem teraz rezystor 5om i mam prąd ładowania 0,17A. Stabilizator się grzeje. Bez rezystora telefon ciągnie prawie 0,7A! Z fabrycznej ładowarki (która ma wyprowadzone tylko + i -5V) której wydajność wynosi 0,3A telefon ciągnął ok 0,45A.
    Tak czy siak nie rozumiem dlaczego ładowanie kończy się po pewnym czasie i mimo tego iż bateria pada nie chce się dalej ładować. Podejrzewam że to jakiś układ zabezpieczający wewnątrz telefonu... Ale jak dla mnie dziwnie reaguje..

Ma ktoś jakiś pomysł?

• #2 25 Maj 2010 08:51
    tele_sim
    Poziom 33  

kolego a może bateria? C35 to stary model a ty nie napisałeś jakiej używasz baterii :)

• #4 25 Maj 2010 13:17
    AVRowiec
    Poziom 18  

tele_sim -> nie wiem co to za bateria ale chyba litowo-jonowa.
    chkada - > dzięki. właśnie to sprawdzam.

Dodam że zwiększyłem prąd ładowania do 0,13A i proces podobnie jak poprzednio staną a teraz tylko się rozładowuje.. niebawem znowu padnie

Dodano po 10 [minuty]:

Szczerze mówiąc nie wiem jak użyć tego programu.
    Mam użyć EEPROMTOOL czy SENSORTOOL ?
    I w jednym i w drugim jest tylko read i write file. Czyli że niby jaki plika mam wczytać? Któryś z folderu blk? ale który?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME