Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prąd ładowania a naładowanie.. [Siemens C35]

25 Maj 2010 00:50 1069 3
 • Poziom 18  
  Zasilam SIEMENSA C35 prosto ze stabilizatora 5V przez rezystor 10om. Daje to prąd ok 0,07A dzięki czemu stabilizator się nie grzeje. Ku mojemu zdziwieniu bateria nie naładował się do końca. Wskaźnik na LCD pokazuje połowe po paru godzinach ładowania. Co więcej przestaje ładować a następnie bateria powoli się rozładowuje a telefon zwyczajnie się wyłącza... Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego bateria nie naładowała się "do pełna"?
  Dałem teraz rezystor 5om i mam prąd ładowania 0,17A. Stabilizator się grzeje. Bez rezystora telefon ciągnie prawie 0,7A! Z fabrycznej ładowarki (która ma wyprowadzone tylko + i -5V) której wydajność wynosi 0,3A telefon ciągnął ok 0,45A.
  Tak czy siak nie rozumiem dlaczego ładowanie kończy się po pewnym czasie i mimo tego iż bateria pada nie chce się dalej ładować. Podejrzewam że to jakiś układ zabezpieczający wewnątrz telefonu... Ale jak dla mnie dziwnie reaguje..

  Ma ktoś jakiś pomysł?
 • Poziom 33  
  kolego a może bateria? C35 to stary model a ty nie napisałeś jakiej używasz baterii :)
 • Poziom 18  
  tele_sim -> nie wiem co to za bateria ale chyba litowo-jonowa.
  chkada - > dzięki. właśnie to sprawdzam.

  Dodam że zwiększyłem prąd ładowania do 0,13A i proces podobnie jak poprzednio staną a teraz tylko się rozładowuje.. niebawem znowu padnie

  Dodano po 10 [minuty]:

  Szczerze mówiąc nie wiem jak użyć tego programu.
  Mam użyć EEPROMTOOL czy SENSORTOOL ?
  I w jednym i w drugim jest tylko read i write file. Czyli że niby jaki plika mam wczytać? Któryś z folderu blk? ale który?