Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana paska rozrządu Renault Megane 2.0 16v

25 Maj 2010 12:36 13727 12
  • Poziom 2  
    Witam.
    Kilka dni temu zgasł mi samochód. Okazało się, że pękł pasek rozrządu.
    Czy oprócz paska, muszę wymieniać coś jeszcze?
    Wcześniej nic nie wskazywało na jakąkolwiek usterkę, auto było sprawne.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 13  
    Cóż, nie znamy roku produkcji pojazdu ani nie widzimy jakie ewentualne spustoszenia się poczyniły - przede wszystkim w zaworach, prowadnicach, denkach tłoków itp.

pozdrawiam
    f.
  • Moderator Samochody
    Bez zaglądania wiadomo że będzie tam masakra. Chcesz to naprawić dobrze to nastaw się na spore koszty, a jak chcesz taniej to kup drugi silnik.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 2  
    Rok 96. Spore koszty to mi nic nie mówi, kup drugi silnik raczej też nie..... Mój brat tam zaglądał i stwierdził, że masakry nie ma ale dzięki za dobijającą opinię.........
  • Poziom 35  
    To benzyna więc może nie być żadnej masakry panowie mechanicy a co do wymiany to razem z paskiem rolka napinacza

Dodano po 1 [minuty]:

ociz napisał:
    Bez zaglądania wiadomo że będzie tam masakra. Chcesz to naprawić dobrze to nastaw się na spore koszty, a jak chcesz taniej to kup drugi silnik.

Po czym kolega tak wywnioskował przecież to nie diesel.
  • Poziom 2  
    Dzięki ;)

Dodano po 50 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie. Mój brat wie jak to zrobić ale nie wie jak powinien być ustawiony pasek na tych kolach, czy ktoś ma takie informacje? Niestety nie mam żadnej instrukcji do samochodu ani książki napraw ;(
  • Poziom 29  
    Masakry w tym silniku może nie ma tak wielkiej jak pisze kolega ociz ale min. 8 zaworów jest skrzywionych (jak po kolizji zaworów z tłokami w 16 zaworowym silniku). Rozrząd w tym silniku ustawia się na tzw. znaki. Jak brat autora tematu wie jak to naprawić to bedzie wiedział jak ustawić na znaki! Pozdrawiam!
  • Moderator Samochody
    Znaki będą na nowym pasku. Ja bym się spodziewał raczej 16 pogiętych zaworów i popękanej głowicy ale to się okaże po jej zdjęciu.
  • Poziom 29  
    Pewne jest tylko to że należy przed założeniem "nowego rozrządu" ,zdjąć i naprawić głowicę. Pozdrawiam!
  • Poziom 2  
    Tak o też tak mówi, że dopiero jak to wszystko "rozbierze" będzie wiadomo co i jak ale na pierwszy rzut oka jak stwierdził nic większego nie uległo zniszczeniu. Dzięki

Dodano po 1 [minuty]:

Faktem jest też że kiedy pasek pękł samochód właściwie stał w miejscu ale nie wiem czy to ma w tym wypadku jakiekolwiek znaczenie.
  • Poziom 16  
    Witaj
    Jeżeli rzeczywiście masz zamontowany silnik 16v to popieram kolegów wyżej, możesz się liczyć na dość kosztowną naprawę. Co do znaków na pasku to jeszcze takowych nie widziałem.Do ustawienia rozrządu są specjalne blokady wałków i wału korbowego.
  • Poziom 29  
    Akurat ten silnik F7R ma odnośniki znaków kół rozrządu na osłonach plastikowych a instrukcja zaleca montaż przy pomocy blokady tj. trzpienia do zablokowania wału korbowego (oznaczenie Renault Mot. 1054) Pozdrawiam!
  • Poziom 16  
    Przepraszam myślałem o F4R