Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Incanto - odkręcenie wężyków od grzałki - jak?

25 Maj 2010 15:32 3144 1
  • Poziom 9  
    Jak w temacie. Mam ekspres Saeco Incanto. Po rozkręceniu udało mi się raz zmusić go do pobrania wody (przestały świecić diody zielone 2 i 3 oraz pierwsza czerwona z kropelką) po czym po próbie zrobienia kawy ekspres piszczał i nie oddał ani kropelki kończąc tym samym błędem. Wiem, że o ekspres nikt nie dbał i trzeba go odkamienić manualnie bo moim zdaniem płyn nie da rady - abstrahując, że pompka go nie wciągnie w obwód.

I tu pytanie jak rozkręcić cienką plastikowa rurkę od grzałki? Z pompki przez zawór idzie cienka rurka do grzałki. Z grzałki wychodzą dwa złącza - do rurki opisanej i kolejnej, która idzie dalej. Odkręciłem nakrętki ale rurka ani myśli wyjść. Jest na to jakiś myk? Widzę że od strony pompki rurka zakończona jest takim złotym okręgiem i przytrzymywana przez spinkę. Myślę, że podobnie trzyma się przy pompce ale może się mylę.
    Proszę o pomoc bo nie chcę pozbywać się ekspresu a 180-200PLN za czyszczenie w serwisie jest dla mnie za drogie i chcę spróbować sam.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    No to sobie sam odpowiem, że wystarczy odkręcic kluczem 10 nakrętkę kombinerkami chwycić za za krążek na wężyku i go delikatnie poobracać i ładnie wychodzi z grzałki. Rurki przeczyszczone, ekspres działa.