Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

czy sa takie silowniki liniowe/ prowadnice??

bimbam73 25 May 2010 16:38 854 1
    bimbam73
    Level 10  
    Jestem troche zielony w tym temacie i nawet za bardzo nie wiem jak zadac pytanie.
    szukam silownika liniowego poruszajacego sie w prowadnicy w ktorym da sie regulowac sile przesuwu ( nie predkosc a sile), a druga rzecz zeby dalo sie robic ruchy wymuszone z zewnatrz w przeciwna strone i zeby sie przy tym nic nie spalilo. Czyli np silownik chce sie przesunac z sila 500 N w jedna strone, a wyzsza sila zewnetrzna przesuwa go w druga i zeby to nie spowodowalao ze sie zepsuje.

Proszę poprawić pisownię
    [sq9jjh]
    Grocki
    Level 11  
    0.o Hmm podpowiem tak. Taniej i łatwiej jest zmontować silnik z duża przekładnia z posuwistym elementem na jakieś prowadnicy który będzie napierać z jakąś siła w jakimś kierunku przy okazji regulować natężenie prądu dostarczane do ow silnika. Zrobisz cos takiego z, Hmm silnika od bram? Jedyna opcja moim zdaniem. Najmniejsze siłowniki liniowe o jakich słyszałem stosuje sie w metrze i kolei. A po co ci to potrzebne? Opiszesz dokładnie?
    Nie jestem bardzo obeznany w tej kwestii ale wydaje mi sie ze tak będzie najlepiej. Inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć, jeśli nie kumasz mogę to narysować.