Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ograniczenie transferu w sieci lan

24 Sie 2004 21:13 4019 13
  • Poziom 12  
    Poszukuje od pewnego czasu programu zarządzającego siecią, który by zapisywał mi w log’u kto i co i o której pobrał z mojego komputera i żeby dało się ograniczyć transfer dla sciągania plików z mojego komputera.
    Pozdrawiam...
  • Poziom 25  
    wingate [b dobry program],netlimiter[prostszy nie wiem czy ma wpis Logow ale prawdopoobnie ma]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pytającemu chodził ochyba o sieć "MS Networking" ?

Ne wiem czy do "otoczenia sieciowego" istniej taki program.
  • Poziom 12  
    Właśnie chodzi mi o sieć osiedlową. W tej chwili jest w niej 15 osób, no i jak ktoś zacznie ciągnąc ode mnie film to ja już nic niemoge robić na tym komputerze...nawet myszka czsem przycina...no i dlatego chcę ograniczyć transfer do np. 500kb/s.
    Pozdrawiam...i czekam dalej na waszą pomoc.
  • Poziom 25  
    infoservice napisał:
    Właśnie chodzi mi o sieć osiedlową. W tej chwili jest w niej 15 osób, no i jak ktoś zacznie ciągnąc ode mnie film to ja już nic niemoge robić na tym komputerze...nawet myszka czsem przycina...no i dlatego chcę ograniczyć transfer do np. 500kb/s.
    Pozdrawiam...i czekam dalej na waszą pomoc.

przeciez jej udzielilem.jesli za bardzo sie nie znasz na kompach,zainstaluj netlimiter,takze do lanu..
  • Poziom 12  
    Zainstalowałem NetLimiter1.30 i nic nie znalazłem do ograniczenia transferu w sieci LAN :(...
  • Poziom 21  
    chyba źle pojołeś netlimitera -- przeglądnij wszystkie ustawienia -tam jest ograniczanie uploadu (downloadu zresztą też) ustawiasz sobie wartość jaką chcesz i po sprawie
    pozdr
  • Poziom 42  
    w XP chyba jest opcja do ograniczenia transferu i ilości ściągający niezależnie dla każdego zasobu.
  • Poziom 25  
    paawel napisał:
    chyba źle pojołeś netlimitera -- przeglądnij wszystkie ustawienia -tam jest ograniczanie uploadu (downloadu zresztą też) ustawiasz sobie wartość jaką chcesz i po sprawie
    pozdr

hehe,no widocznie nie pojal.program dla przedszkolaka-klikasz w dana aplikacje ile ma miec kbs i koniec;]
  • Poziom 12  
    Po 8 odpowiedziach na ten temat dalej nie daliscie żadnej rozsądnej odpowiedzi, jedynie jakies kłutnie...poszukuje programu typu bwmeter 2.0.1...bo jako jedyny ze wszystkich to miał ograniczenie transferu sieci LAN(upload/download) no i też ograniczenie internetu(upload/download).
    Ale bardzo mi się nie podoba w tym programie zapisywanie logu. Jest bardzo mało przejrzysty. Zapisuje mi kto, ile, i kiedy sciągną....ale nie pokazuje mi jaki konkretnie plik :(.
    Czekam dalej na wasze jakies propozycje. Nie koniecznie to musi wszystko byc w jednym programie.
    Pozdrawiam...
  • Poziom 25  
    infoservice napisał:
    Po 8 odpowiedziach na ten temat dalej nie daliscie żadnej rozsądnej odpowiedzi, jedynie jakies kłutnie...poszukuje programu typu bwmeter 2.0.1...bo jako jedyny ze wszystkich to miał ograniczenie transferu sieci LAN(upload/download) no i też ograniczenie internetu(upload/download).
    Ale bardzo mi się nie podoba w tym programie zapisywanie logu. Jest bardzo mało przejrzysty. Zapisuje mi kto, ile, i kiedy sciągną....ale nie pokazuje mi jaki konkretnie plik :(.
    Czekam dalej na wasze jakies propozycje. Nie koniecznie to musi wszystko byc w jednym programie.
    Pozdrawiam...

jak nie pojmujesz netlimitera..to chyba nawet painta tez nie,
  • Poziom 23  
    Po co netlimiter czy inne smieci w systemie. Zrob pozadek z sieciowka, albo inne sterowniki, albo zmienic ja na inna. Bo zeby transfer tak spowalnial kompa to znaczy, ze cos jest "nie tego". Komp z prockiem > 500Mhz nie powinnien odczuwac takich transferow.
  • Poziom 25  
    lopr_pol napisał:
    Po co netlimiter czy inne smieci w systemie. Zrob pozadek z sieciowka, albo inne sterowniki, albo zmienic ja na inna. Bo zeby transfer tak spowalnial kompa to znaczy, ze cos jest "nie tego". Komp z prockiem > 500Mhz nie powinnien odczuwac takich transferow.

jesli siec Lan jest w standardzie 100mb/s lub co wiecej 1Gb/s duzy transfer na pewno jest odczuwalny...chyba nie wiesz o czym mowisz
  • Poziom 12  
    Proponuję zalożenie serwerów FTP dla każdego użytkownika sieci i wymianę plików po przez serwer FTP. Nie koliduje to z normalną pracą netu i nie spowalnia łącza. Program "CESAR FTP" pozwala na ustawienie konkretnych parametrów serwera łącznie z prędkością, czasem, ilością pobieranych plików. To co teraz jest u Was w sieci to prawie paryzantka.
    Pozdrawiam.