Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PSPICE TRANSFORMATOR 3 FAZOWY

binczyk 25 May 2010 18:01 6292 9
    binczyk
    Level 10  
    WITAM.
    SYMULACJE TRANSFORMATORA 3FAZOWEGO W PSPICE
    RYSUNEK JAK PONIŻEJ

problem jest taki ze posiadam także plik w schematic tak jak na rysunku powyżej no i przy uruchomieniu wyskakuja mi błedy tak jak powyżej rysunek 2. i w rezultacie nie nie rysuje wszystich elementów. próbowałem juz szukac jakieś biblioteki ale nic z tego nie wyszło.
    mam pspice 9.2
    [/img]
    User removed account
    User removed account  
    binczyk
    Level 10  
    przyznaje się na TY z pspicem nie jestem nie mam pojęcia jak wprowadzić parametry transformatora>> z napięciami się udało przesunąłem je w fazie o 120.
    Odnośnie parametrów transformatora czego próbowałem:
    podwójne klikniecie na element tak jak na rysunku mogę zmieniać tylko indukcyjność uzwojeń.

próbowałem także klikać na element transformatora po czym >> edit >>model >>edit instance model txt tam również nie potrafię tego zmienić.

co zrobić gdzie i w jaki sposób edytować parametry transformatora?
    User removed account
    User removed account  
    binczyk
    Level 10  
    a czy mógłbyś mi wytłumaczyć samą ideę użycia dwóch transformatorów trójfazowych?
    ja nie wiem. może coś źle robię ale ten układ który podałeś mi za przykład nie potrafię uzyskać z niego żadnych charakterystyk.
    czy u Ciebie w Pspice taki układ działa?
    Mój pspice z transformatorami jednofazowymi nie ma żadnych problemów ale jeżeli chodzi o 3-f to nic nie działa tak jak powinno.

teraz kilka godzinek poźniej uzyskałem jakieś wyniki. poniżej zamieszczam schematica i wykresy.
    Uzwojenie pierwotne połączyłem w "trójkąt" zaś wtórne w "Y" wyjscia obciążyłem niesymetrycznie bo oto chodzi w moim zadaniu. rysuje takie wykresy:

poniżej tak abym mógł prześledzić zmiany w PSPICE.
    Mile widziane również jakieś podpowiedzi krok po kroku, jak to zrobić, jakie polecenia, jakie hasła, lub jakich funkcji użyć aby poprawnie wprowadzić parametry trafo.
    Dodaje że próbowałem w edit>model>
    User removed account
    User removed account  
    binczyk
    Level 10  
    to napięcie wejściowe 60 to dlatego ze chciałem sprawdzić dla mniejszych wartości jak będzie zachowywał się transformator. teraz już mam 3 x 220V.
    podane wskazówki już zastosowałem no i teraz wykresy są jakby z większym okresem próbkowania>dzięki za tą wskazówkę.

tak wstępnie to co przetłumaczyłem to wyglądało by to tak jak na rysunku poniżej.

sam widzisz "stefanisko" jesteś tutaj jak do tej pory moją jedyną nadzieją. dajesz mi bardzo celne i pomocne wskazówki bez twojej pomocy zapewne byłbym jeszcze daleko w lesie :)
    User removed account
    User removed account  
    binczyk
    Level 10  
    sumulacja już prawie skończona.
    teraz mam jeszcze problem z analizą parametryczna.
    wszystko ok jeżeli wykonuje analizę tyko jednego elementu np R1 = (10;20;30)
    ale jezeli chce dodać juz kolejne zmienne R2 R3 to nie potrafie tego zrobić.
    chciałbym otrzymać na wykresie zależność prądu od zmiennego niesymetrycznego obciązenia.
    User removed account
    User removed account