Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy Magnetowid Grundig GV 670 HIFI obsługuje kasety NTSC ?

rebel28 25 Maj 2010 18:48 962 0
    rebel28
    Poziom 9  
    Witam. Mam problem z magnetowidem Grundig GV 670 HIFI. Otóż jestem na etapie przegrywania kaset i trafiła mi się jedna w formacie NTSC. Przegrywam z pomocą w.w magnetowidu i grabbera dokładnie TAKIEGO

Używam programu VirtualDub. Obraz z tej kasety jest czarno-biały. Moje pytanie, czy ten magnetowid obsługuje rzeczywiście kasety NTSC, jest na miejscu, bo właściwie na wyświetlaczu magnetowidu pokazuje, że wybiera format NTSC -(dokładnie wyświetla się na chwilę "NTSC SP"), ale obraz wyjściowy jest taki jakby go nie obsługiwał, bo jest czarno-biały.

Sprawdziłem manuale bliźniaczych modeli tych magnetowidów GV 540 HIFI, GV 560 HIFI, 740 HIFI. Pisze tam że obsługuje NTSC. Wszystko co znalazłem w manualu n.t. NTSC.

NTSC colour norm
    The recorder automatically switches to the NTSC
    system when playing back NTSC recordings.
    – Brief display on the recorder: »NTSC «.
    »NTSC SP « (Standard Play) or
    »NTSC EP « (Extended Play).

During playback of programmes with the NTSC
    system, the recorder automatically switches to fivedigit
    tape length display. Total playing time and
    elapsed time are not displayed.

Sprawdziłem grabbera, ale piszą, że on obsługuje NTSC:
    Obsługiwane rozdzielczości: NTSC 720x480 @ 30fps, PAL 720x576 @ 25fps

Nie wiem, być może muszę coś ustawić w VirtualDubie, bądź użyć innego programu. Zmieniałem opcje w CaptureFilter i CapturePin, mianowicie miałem do wyboru 3 opcje ntsc: NTSC_M_J; NTSC_433 i jeszcze jedno, nie pamiętam. Zmieniałem też rozdzielczości i opcje YUY i I420. Podłączałem kablem S-Video, Chinch i Eurozłączem i zero efektu by był kolor.

Jakie macie pomysły?