Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta Di 251 sterowniki pod Windows 7

mateus_25 25 Maj 2010 19:46 3869 17
  • #1 25 Maj 2010 19:46
    mateus_25
    Poziom 9  

Witam serdecznie. Mam problem z zainstalowaniem drukarki sieciowej w Minolcie Di 251. Problem w tym że posiadam Windowsa 7 i nigdzie nie mogę znaleźć sterowników. Instalowałem sterowniki od XP, ale pokazuje status: Błąd drukarki. Pingi na urządzenie odpowiadają. Serdeczne dzięki za wszelką pomoc.

• #2 25 Maj 2010 20:08
    machyl
    Poziom 21  

i chyba nie znajdziesz, KM już nie wspiera tych urządzeń pod WIN7

• #3 25 Maj 2010 21:11
    mateus_25
    Poziom 9  

Czyli nie ma opcji aby to działało pod win7?

• #4 25 Maj 2010 21:28
    machyl
    Poziom 21  

może będzie działać poprzez udostępnienie z innego kompa z XP? trzeba byłoby to sprawdzić doświadczalnie

• #5 26 Maj 2010 22:20
    mateus_25
    Poziom 9  

Problem udało się rozwiązać. Wydaje mi się że przyczyna tkwiła w routerze, który dzieli internet. Wyłączyłem przydzielanie adresu z DHCP, w komputerach ip ustawiłem na sztywno i zaczęła drukować. Na komputerach Windows 7, sterowniki od XP. Jest jednak jedna kwestia, a mianowicie drukarka nie drukuje zaraz po włączeniu, dopiero po około 5 minutach drukuje kartkę z ustawieniami sieciowymi i od tego momentu można puszczać wydruki z komputera.

• #6 27 Maj 2010 11:41
    Jonek2002
    Poziom 13  

Witam
    Jest to poprawne zachowanie maszyny po prostu ten typ tak ma. Jak dobrze pamiętam można wyłączyć drukowanie tej strony konfiguracyjnej.

Pozdrawiam

• #7 27 Maj 2010 18:43
    mateus_25
    Poziom 9  

Dzięki za podpowiedź, a czy wiesz może jak wyłączyć drukowanie tej strony?

• #8 27 Maj 2010 20:44
    machyl
    Poziom 21  

ta maszynka ma opcjonalny kontroler druku i to on tak długo się uruchamia a z tego co wiem to chyba nie można wyłączyć strony konfiguracyjnej

• #9 27 Maj 2010 22:31
    rafaelko78
    Poziom 14  

Strona konfiguracyjna nie wychodzi w najnowszym (ostatnim) Firmware.

• #10 16 Mar 2011 13:11
    serwek
    Poziom 25  

Witajcie
    Odgrzewam kotleta bo dzisiaj dość dziwnie mnie "coś" zaskoczyło, a temat podobny, mocno nawiązujący... !
    Uwaga !

Klient ma jeszcze stare Di250 i Di350 z kontrolerem Pi3500
    Byłem dzisiaj na przeglądzie w/w sprzętu. Już kończę robótkę a tu zalew pytań....
    Jakie sterowniki do Win7... itd?
    Mówię że to z systemem Win7 nie pójdzie tak jak i z Vistą...
    Pan na to że przecież w Viście ma to zainstalowane i chodzi super.
    Zdębiałem...
    Patrzę, faktycznie, chodzi...., drukuje...!
    Przypomnę - kontroler na Di250 - Pi3500 !!!

Pan się dalej pyta: "...wie pan, nie mogę włączyć opcji duplexu...."
    Usiadłem do komputera i następne zdziwienie.
    Potocznie mówiąc: "kopiarka mi opadła".... Dociekałem, dociekałem na ile czas mi pozwalał.
    Doszedłem do tego że ta kopiarka drukuje z Visty 64 bitowej przez inny sterownik dedykowany do kopiarek serii: Di2010 !!!
    Pytałem, jak, skąd Pan to..., jakim cudem....?
    Powiedział:"...ktoś zainstalował i już..., może jakiś informatyk..." ;)
    Działa i jest ok, więc pan instaluje ją w Windowsie 7 !

Musiałem pojechać dalej do roboty ale moje zdziwienie jest dość duże.

Jakim cudem kopiarka Di250 z kontrolerem Pi3500 drukuje z Windowsa 64 bitowego na innym sterowniku od Di2010....?

Pozdrawiam
    "serwek" ;)

• #11 16 Mar 2011 20:49
    lordqpa
    Poziom 24  

Odpowiedź jest prosta. Obydwa sterowniki obsługują język drukarki PCL. Równie dobrze będzie drukować na sterowniku HP od jakiejś A3 (nawet na A3 drukuje), dupleks z reguły działał ale mogą być problemy z opcjami typu finiszer, dziurkacz czy zszywacz.

• #12 16 Mar 2011 20:49
    Łikam
    Poziom 21  

Di 250 drukuje normalnie z Visty i W7 zarówno 32 jak i 64 bity.
    W 32bity sterowniki są w systemie a do Visty 64 jest osobny sterownik , który działa w W7.

A stronę konfiguracyjną sieci w Di 251 można wyłączyć za pomocą programu CNF_CHNG.

• #13 17 Mar 2011 08:06
    serwek
    Poziom 25  

Łikam napisał:
    Di 250 drukuje normalnie z Visty i W7 ..........i 64 bity.
    W 32bity sterowniki są w systemie a do Visty 64 jest osobny sterownik , który działa w W7...

Witam
    O, to ciekawe co Piszesz.... A mógł byś podać sterowniki dedykowane tej maszynie (Minolta di-250, di-350 z kontrolerem Pi3500) do WIn7 64bity...? :!:
    (oczywiście wykluczam jakieś dziwne płatne stronki z za oceanu obiecujące cudowne programy i sterowniki po wpłacie z karty lub sms-a)
    Nam wszystkim pewnie to pomoże... ;)
    Pozdrawiam
    "serwek" ;)

P.S.
    Ze na sterownikach HP drukowało to wiem (emulacja HP), drukuje także w DOS ale że w Windows 64 bitowym to nijak mi to logicznie nie gra...

• #14 17 Mar 2011 12:16
    Łikam
    Poziom 21  

Plik nazywa się Pi3500_PS_PPD_64bit_Beta.zip i jest na infohubie.

• #15 29 Maj 2011 19:14
    piwos
    Poziom 23  

No właśnie, tak udane maszynki z serii Dialta Di 250 lub Dialta Di 350 nadal ładnie się sprawują, dość dużo ich jeszcze w użyciu i jak widać przeżyją pewnie nie jednego nowego cudaka, a sterowników do nowych systemów jak na lekarstwo. Też słyszałem że na Windowsie 7 można ją zainstalować ale widzę że tajemna siła nie bardzo chce dopuścić taką możliwość. Czyżby pomysłowi marketingowcy cisną, znowu lobbują i stawiają coraz wyższe mury?
    Czy mury runą?
    Szkoda by było sztucznie dławić udany model Dialty, kopiarki nad podziw mocne. Jak się dobrze je prowadzi to jak widać żyją dużo dłużej od lansowanych co i rusz w reklamach nowinek.
    Skąd wziąć ten nowy sterownik? Klienci by się ucieszyli! Cześć

• #16 18 Sty 2012 13:54
    Voytec1234
    Poziom 9  

Witam
    Koledzy czy można liczyć na wystawienie tego sterownika (Pi3500_PS_PPD_64bit_Beta.zip) na elektrodzie - nie mam możliwości pobrania go z infohub'a?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME