Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna, 4 producentów, którą wybrać?

25 Maj 2010 20:06 7432 2
 • Poziom 9  
  Witam! Noszę się z kupnem płyty indukcyjnej, wyselekcjonowałem 4 płyty. Czytałem wiele opini na ich temat, jednak serwisy typu ceneo zdominowane są przez przedstawicieli handlowych niestety, a w każdym sklepie agd radzili kupić jedną z nich, tylko w zawsze inną! dlatego może Wy pomożecie w wyborze!

  Do wyboru:

  Amica PI 6508 TF
  http://www.ceneo.pl/1923034s
  najdroższa, sporo funkcji, najładniejsza. jakościowo Amica trzyma jakość sprzętu grzejnego, mam rację?


  Teka IR 641
  http://www.ceneo.pl/2141246s
  prąd w czuwaniu 0,5 A, strasznie dużo... wyjdzie mnei to 100 zł mies za samo czuwanie. wysoka moc, sporo funkcji, nie wiem jak z dopracowaniem, niewiele mają modeli, doświadczenie chyba też niewielkie, jednak najpopularniejsza

  Electrolux EHD 60020 P
  http://www.ceneo.pl/510798s
  najwyższa moc, podobno piszczy głośniej niż inne, jak z marką, chyba kiepski serwis

  Mastercook ID 64 S
  http://www.ceneo.pl/340478s
  dobra cena, dobry wygląd, wystarczające funkcje, tylko nie wiem jak z jakością i głośnością

  Z tych co byście polecili? Osobiście skłaniam się ku Mastercook lub Amica.

  Z góry dzięki za odpowiedzi,
  pozdrawiam!
 • Poziom 20  
  Więc ja bym postawił zdecydowanie na Masterooka. Należy do grupy, która jest liderem w sprzedaży i produkcji indukcji w Europie. Sami produkują też podzespoły i jako jedyni maja tak zaawansowane płyty za te pieniądze. Płyta która napisałeś jest ok - to jeden z podstawowych modeli (z podobnymi funkcjami i lepszą ceną jest ich płyta I3D4R). Nie wiem ile chcesz wydać, ale mnie osobiscie najbardziej porwała IDE64ZS. Świetne funkcje i stosunkowo dobra cena. Za te pieniądze kupujesz "markowego" golasa z logo na B lub S. Jeśli jednak chcesz taniej i z dużą mocą to kup ID64ES - też ma 7,2kW.
 • Poziom 9  
  Ok, czyli na pewno Mastercook, ja tak samo stawiałem. Płyta najtańsza czyli I3D4R ma rzeczywiście większą moc niż ID64 S (7200 W, zamiast 5900), jest tańsza o 300 zł, jednak ma gorszy wygląd, należy chyba do starszej linii płyt Mastercooka.

  Tak samo tania jest płyta ID 4R, też wysoka moc 7200 W. http://www.ceneo.pl/1783415s

  Płyty droższe, które polecałeś rzeczywiście świetne, szybki dostęp do funkcji booster, i pośrednich poziomów grzania, rewelacja, jednak dla mnie raczej za drogie, będzie to moja pierwsza kuchnia, gotować będę dla siebie i dziewczyny, dlatego nie wiem czy wykorzystam większą moc?

  Ważne dla mnie jest wygodne sterowanie, cicha praca (wrażliwe uszy na wysokie dźwięki), dobry wygląd (najlepiej szlifowane brzegi) a te starsze Mastercooki wyglądają kiepsko.

  I jeśli rzeczywiście jest duża różnica pomiędzy tymi wyższymi modelami, to może opłaca się dozbierać?

  Dzięki za odpowiedź, Pozdrawiam!