Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania 124L 470 KM - Kontrolka oleju..

maniek140 25 May 2010 20:39 5866 2
    maniek140
    Level 10  
    Witam..

Od niedawna przesiadłem się na Scanie 124L i 470 km.
    Poprzedni kierowca wcale o nią nie dbał i teraz wszystko wychodzi.
    Scania jest po wymianie olejów filtrów itp itd.
    Ostatnio w trasie poszła dolna turbina.
    Silnik się nie zatarł, zaślepiłem ją uzupełniłem olej (bo pociągnęła) i dojechałem do domu.
    Turbina została wymieniona, wszystko było by cacy gdyby nie to, że teraz występuje taki problem, że jadąc w trasie pełną mocą 3 razy mignie kontrolka oleju a następnie spada ciśnienie.
    Jest to bardzo niepokojące tym bardziej przy jeździe pod gorę. Ledwo co można wyjechać bo sie boję, że zatrę silnik. Rozmawiając z mechanikiem, wychodzi na to że padł jakiś czujnik.

Czy ktoś miał kiedyś podobny problem i wie jak sobie z nim poradzić??

Byłbym bardzo wdzięczny.
    arek555
    Level 1  
    Mam i miałem kilkanaście scani 124. kiedyś miałem problem w jednej 124 z ciśnieniem oleju . nieraz na moment wskażnik ciśnienia spadał . wymieniłem czujnik ciśnienia ,sprawdziłem zegar i dalej było to samo .Po jakimś czasie padł mi silnik , przegrzana tuleja na jednym tłoku . zrobiłem jedną dziurę , z aokoło 1 500 km padła zastępna tuleja z tłokiem i potem jeszcze trzecia . za każdym razem rozbierałem silnik do dodstaw i problem zostawał .Pamiętam ważne sprawdzić i wymienić ssak ,pompe oleju, zawór nadmiaru ciśnienia oleju ,korek wyjścia oleju na tylnim deklu od strony skrzyni biegów , chłodnicę oleju.Ja na twoim miejscu 1. wykluczyć czujnik ,zegar instalację, 2. sprawdzić po uszkodzonej turbinie czy było możliwe żeby drobiny metalowe poszły do kanału olejowego , jeśli tak , należy wymienić chłodnicę oleju ....itd.
    Podstawa to dobry ,dokładny warsztat.
    maniek140
    Level 10  
    Czujnik był nowy i został wykluczony na samym początku..

Problemem była pompa oleju która już swoje wysłużyła...
    Wymienione zostały także panewki, i problem całkowicie ustąpił.
    Ciśnienie oleju jest prawidłowe.

Dzięki za wszelką pomoc.