Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w doborze sprzętu do Głośniki+Tuba+wzmacniacz

hubert1982 25 Maj 2010 22:24 2258 6
  • #1 25 Maj 2010 22:24
    hubert1982
    Poziom 2  

Witam.
    Potrzebuje porady (doboru) sprzętu gdzie zależy mi głównie na jakości (nie będę słuchać muzyki z otwartym bagażnikiem poza samochodem), więc nie musi dudnić jak na estradzie.
    Najgorszy problem mam ze wzmacniaczem , ale jego dobiera się w sumie na końcu.

Głośniki, które wpadły mi w oko i trochę poczytałem na tym forum to:
    JBL GTO 6508C -400 zł
    Powerbass S-6C - 300 zł

Sub,(lub niektórzy na aukcjach proponują zestawy) który wpada mi w oko to :
    Rockford Punch P1L-1X12 -450 zł + Rockford Fosgate Prime R150-2 - 350 zł ?
    JBL CS1214 CC + Blaupunkt EMA260 + zestaw kabli 500 zł
    Rockford Fossgate R1 - 300 zł

Wzmacniacz w zależności czy brałbym zestaw sub+wzmak i potrzeba byłoby samego wzmaka pod głośniki , lub odrazu większy jeden wzmak pod sub i głośniki.

Możecie mi tutaj coś doradzić?Tylko coś takiego, żeby to w miarę możliwe było do zdobycia (nie czekanie 1-2 tygodni polując :) )
    Peiying PY-A4E76R (4kanały)- 390 zł
    Peiying PY-2H30R (2kanały)- 330 zł

Jak myślicie ?
    Chciałbym przed 3 czerwcem to skompletować, zeby zamontować w wolnym czasie.

0 6
  • #2 25 Maj 2010 23:51
    rainer
    Poziom 14  

Witam. Chociaż jestem laikem w dziedzinie CA i sam szukam odpowiedniego wzmacniacza do moich głośników to już na tym poziomie wiedzy wiem że wzmacniacze typu Peiying, Boshmann to badziewie, dlatego proponuje poszukać czegoś używanego (chyba że nie chcesz). Mi proponowali wzmacniacze firm Soundstrem, Alpine, Axton, Signat, Rockford-wszystkie 4 kanałowe, gdyż takiego potrzebuję. Pozdrawiam

0
  • #3 26 Maj 2010 00:35
    Yakuza93
    Poziom 18  

rainer napisał:
    Witam. Chociaż jestem laikem w dziedzinie CA i sam szukam odpowiedniego wzmacniacza do moich głośników to już na tym poziomie wiedzy wiem że wzmacniacze typu Peiying, Boshmann to badziewie, dlatego proponuje poszukać czegoś używanego (chyba że nie chcesz). Mi proponowali wzmacniacze firm Soundstrem, Alpine, Axton, Signat, Rockford-wszystkie 4 kanałowe, gdyż takiego potrzebuję. Pozdrawiam

a 990ATX, PY-1K, PY-2BH76R ?

Dodano po 9 [minuty]:

Ja kolego mogę Ci doradzić co do Basu w samochodzie... ;) Powerbass S12 w zamkniętej skrzynce gra super :) Tak samo jak Rockford R1 :) to są głośniki warte swojej ceny które naprawdę potrafią dużo :)

0
  • #4 26 Maj 2010 08:14
    hubert1982
    Poziom 2  

Co to tuby to jestem praktycznie przekonany do Rockford Fossgate R1, i czy naprawdę warto dokładać 150 zł do tego modelu Rockford Punch P1L-1X12?
    300 a 450 zł to dość spora róźnica.

Głośniczki wybrane - Powerbass S-6C.

Co do wzmacniaczy to nie lepiej kupić 2 małe 2 kanałowe? jeden na głośniki przód i jeden na suba? Jakieś używki po 200 zł firmowe?

Bo nie wiem jak zbytnio jak dobrać moc do tego zestawu?

0
  • #5 26 Maj 2010 08:24
    kolesgit91
    Poziom 20  

hubert1982 napisał:
    Co to tuby to jestem praktycznie przekonany do Rockford Fossgate R1
    to nie tuba tylko subwoofer w skrzyni :P

0
  • #6 26 Maj 2010 09:03
    hubert1982
    Poziom 2  

kolesgit91 napisał:
    hubert1982 napisał:
    Co to tuby to jestem praktycznie przekonany do Rockford Fossgate R1
    to nie tuba tylko subwoofer w skrzyni :P

Przejęzyczenie - szybko pisałem i się nie zastanowiłem - oczywiście chodzi o suba. :)

Pytanie o wzmacniacz :
    ROCKFORD FOSGATE R300-4 - 470 zł
    czy
    LANZAR HTG 424 -605 zł

Czy warto dokładać do Lanzara ? Będę widział róźnice ? Chyba że rockford za słaby będzie?

0
  • #7 07 Wrz 2010 22:44
    Robek19
    Poziom 1  

Witam, posiadam tube Dual o mocy 1100 watt radyjko Pioneer DEH -770 i reszta glosnikow tez Pioneer. problem mam z tuba bo gdy podkrecam na radyjku do 30 volum to tuba (do polowy mocy) gra coraz mocniej, natomiast powyzej juz gra tak samo a reszta glosnikow gra coraz glosniej i pytanie czy to wina wzmaka?? ( blaupunkt 800 watt) czy moze brak kondesatora?? bardzo prosze o pomoc Pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo