Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor laserowy RGB o mocy pół wata

c4r0 17 Lip 2011 14:24 105194 104
  • #91 17 Lip 2011 14:24
    ecc803
    Poziom 13  

Witam czy laser z Xboxa będzie się nadawał do budowy lasera dyskotekowego chodzi mi o widoczność wiązki

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • Metal Work Pneumatic
  • #94 18 Lip 2011 03:47
    c4r0
    Poziom 36  

Przez port COM chyba nic nie ma, bo ten port pewnie jest za wolny. Na USB można, jak chcesz tanio to zobacz iShow i bILDA. Jak chcesz dobrze to zobacz Pangolin FB3.

• Metal Work Pneumatic
  • #95 11 Mar 2012 13:28
    jarku08
    Poziom 9  

Witam a czy istnieje podłączenie do tych galvo Projektor laserowy RGB o mocy pół wata żeby nie użyć popeliscana tylko bezpośrednio Lpt komputera

• #99 15 Maj 2013 05:01
    LOCODELAFONOLA
    Poziom 9  

CASTELLANO buenas noches .. es mi primer posta en este gran foro .. soy argentino y vivo en una provincia lejos de la capital .... bueno voy a la consulta directamente .... he decidido construir la placa del amigo c4r0 por que quiero fabricarme mi láser RGB .... interfaz LTP Popelscan que diseño donde contiene los controladores rgb .... a mi ver la única que esta descripta con claridad .... también tengo pensado construir la placa de los drivers que publico el amigo kisiel20 y allí empiezan mis problemas ..... viendo el diagrama esquemático.. de la placa me encuentro con que la salida de dicha placa usted la construyo para los drivers de galvos que compro .... 1. dicha salida y tomemos como ejemplo el cana X son X+ ., X- y GND ... ¿¿¿¿¿ cual es la reforma que yo tengo que realizar para conectar esas salidas al esquema de GTC que es el mismo que CHAN .. con algunas mejoras ?????? yo estaba pesando en agregar este circuito ala entrada del driver de GTC.... pero me quedan muchas dudas.. y es por eso que lo consulto.... 2_tambien me encuentro con el inconveniente de no conseguir en mi país los C.I. SMD 74HC574 y 74HC14 solamente en formato DPS esa es la razón que tendré que rediseñar su placa y si no entendí mal habría un error en el esquemático como se comento aquí en el foro ..tal vez sea que yo comprendí mal pues uso traductor de googles y la traducción no es correcta pido mis mas grandes disculpas a usted por esta molestia... y perdonen si algo de lo aquí escrito puede ofender a alguien... noes esa mi intencion desconosco su idioma y talvez la traduccion sea ofenciba para alguien ... un saudo y un gran abazo a las personas de este gran foro ...y quedo ala espera de sus comentarios ..sean cuales sean.sin importar que..... juan.... san rafael ...... mendoza...argentina INGLES good night .. relay is me firstly in this big forum .. I am an Argentinian and I live in a province far from the capital .... good I go to the consultation directly .... I have decided to construct the badge of the friend c4r0 for that I want to make my laser RGB .... interface LTP Popelscan that I design where it contains the controllers rgb .... to me to see the only one that this descripta with clarity .... also I have thought to construct the badge of the drivers that the friend published kisiel20 and there they begin my problems ..... seeing the schematic diagram .. of the badge I meet that you tackle the exit of happiness construct it for the drivers of galvos that I buy.... 1. the above mentioned exit and let's take the white Xth as an example they are the X., Xth - and GND ... which is the reform that I have to realize to connect these exits to the scheme of GTC that is the same that CHAN .. with some progress?????? I was weighing in added this circuit brought in wing of the driver of GTC.. ... but I have many doubts left .. and that's why I consult it.... 2_tambien I meet the disadvantage of not obtaining in my country the C.I. SMD 74HC574 and 74HC14 only in format this DPS is the reason that I will have to re-design his badge and if I did not understand badly there would be an error in the schematic one as I am commented here in the forum .. perhaps be that I understood badly since translator of googles used and the translation is not correct I ask you for my biggest excuses for this inconvenience ... and excuse if a little of here writing can offend someone ... my intention nonis this desconosco his language and talvez the translation is ofenciba for someone ... a saudo and a big abazo to the persons of this big forum ... and wing stayed he waits of his comments .. be which sean.sin to import that ..... juan .... san rafael ...... mendoza ... Argentinian POLACO Dobranoc.. To jest mój pierwszy post na tym forum wielkie... Jestem z Argentyny i mieszkam w prowincji od stolicy... dobrze będzie kwerendy bezpośrednio... postanowili zbudować płyty przyjaciela c4r0, że chcesz, aby mój mój RGB laserowe... LTP Popelscan interfejs projektu, który zawiera sterowniki rgb... do głowy tylko jedno, że jest opisane z jasności... również planu budowy płyty sterowniki publicznego kisiel20 przyjaciel i rozpoczęło się moje problemy... widząc schemat... Uważam, że odejście takie płytki, który zbudował dla kierowców galvos kupić płytkę... 1. Wyjście i wziąć na przykład cholewka X są X., X - i impulsów... to reformy, które muszę wykonać, aby połączyć te wyjścia systemu GTC, która jest taka sama jak CHAN... z pewną poprawę? Był o wadze w... Dodaj ten wpis skrzydło GTC sterownik obwodu, ale zostawiłem wiele pytań... i właśnie dlatego konsultuje go... 2_tambien uważam, że na domiar złego nie dostawanie w moim kraju 74HC574 SMD C.I. 74HC14 tylko w formacie, który DPS jest powodem, że będzie musiał zaprojektować na talerzu i jeśli nie źle będzie błąd w schemacie, jak I skomentował tutaj na Forum...być może źle zrozumiane, ponieważ przy użyciu Tłumacza Google i tłumaczenie jest nie poprawny proszę moje bardziej wielkie przeprosiny za tę niedogodność... i przepraszam, jeśli coś tutaj pisania można obrazić go ktoś..., że to nie mój zamiar desconosco język i być może tłumaczenie jest ofenciba do kogoś... Saúde i wielki abazo osób w tym wielkim forum.. .a ja jestem Bóg oczekuje od Gości...być co sean.sin znaczenia, że... John... san rafael...

... Argentyna mendoza Projektor laserowy RGB o mocy pół wata Projektor laserowy RGB o mocy pół wata Projektor laserowy RGB o mocy pół wata

• #100 15 Maj 2013 08:44
    c4r0
    Poziom 36  

It's really hard to read what you've written here so I gave up... Looking at the schematics, you are confused with the differential output of the Popelscan interface and single-ended input of the galvo amp. If you want to hook them up together then you need to use only positive output and ground on the Popelscan end. Just leave the X- not connected..

• #101 15 Maj 2013 10:32
    LOCODELAFONOLA
    Poziom 9  

good my friend ..... if me to respondió!!!!!! and I have understood perfectly what you say ..... and as for the dressmaking to driver galvo of chan .... it is the Xth and gnd ...... as for other the fact was that I have to realize the badge with integrated circuits DIP ... I do not find the SMD ... of which I will publish the design here in his relay ... a special reference to you who so kindly answered me in spite of the difficult of the language ....... thank you very much ...... great thank you.... Juan Carlos aguilar Projektor laserowy RGB o mocy pół wata

• #102 19 Maj 2013 20:36
    c4r0
    Poziom 36  

No problem. Good luck with your project!

• #103 12 Cze 2013 11:12
    czarny011
    Poziom 1  

Witam mam pytanie głównie skierowane chyba do c4r0.
    Wykonałem interface dokladnie taki sam jak kolega w swoim projektorze ;) (na prace inzynierska) dziękuję w imieniu swoim jak i wielu innych ludzi którzy mogli skorzystać z Twojego poradnika.

Ale nawiązując do problemu z jakim się porykam....

Projektor podłaczony do PC odpalam program NLS i gdy wlacze jakas animacje badz obrazek automatycznie caly czas wlaczone sa 2 wiązki na stałe. Nawet jezeli animacja zostanie zatrzymana wiązka lasera jest emitowana.

Gdy wyświetlany będzie napis " TEST" to litery są połączone tak jak na poniższym linku
    w w w .laserfx.com/Works/Blanking.gif

Starałem się połączyć 2 wiązki R+G na znacznej odległości plamki się pokrywaja jednak wiązka nie jest jak zakładałem żółta tylko zielonkawa. R (100 mW) G (30mW). Z góry dziekuje za pomoc w rozwiazaniu problemu

• #104 12 Cze 2013 21:51
    c4r0
    Poziom 36  

Ad.1 Może to kwestia ustawień w programie NLS? Np. włączenia trybu RGB? Już nie pamiętam jak się to robiło.

Ad.2 jeśli wiązki są mniej więcej tej samej szerokości i dobrze się pokrywają, a kolor nie jest żółty, to trzeba tak ustawić moce żeby to poprawić. Stłum trochę zielony i powinno być lepiej.

• #105 06 Gru 2017 21:35
    elektrocom
    Poziom 2  

Witam gdzie można kupić w Polsce serca i sterowniki idą i dmx

Dodano po 1 [minuty]:

Serwa ilda i dmx bo chcę przerobić mój stary laser na coś nowego

Szukaj w 5mln produktów