Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-LINK TL-WR340GD i MULTIMEDIA WAN nie swieci RJ45

26 Maj 2010 08:58 2552 10
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam problem z podłączeniem tego. Od dwóch lat mialem z modemu do komputera przez USB podłączone.
    Jezeli podłącze wszystko, wszystko świeci tylko że ta dioda WAN nie. I pisze mi że nie podłączono/ tak jakby kabla nie widziało.
    Dzwoniłem do MM i powiedzialem ze chce modem z komputerem miec podłączony przez kabel RJ45 ten nie przez USB to nic nie pomogli mi.
    Niby klonowalem adres ale nie wiem czy dobry. Jak sprawdzić jaki mam sklonować.
    Więc co mam zrobic męczę się drugi dzień i nic.
  • Admin grupy komputery
    Jaki model modemu miałeś poprzednio?
  • Poziom 9  
    Od początku mam motorola SBV5120E i podłączone na USB. podejrzewam ze dlatego mam problem z podłączeniem. Jeżeli od początku miałbym podłączone pod karte sieciową nie byłoby problemu.

Tylko jak to teraz rozwiązać.
  • Admin grupy komputery
    Rozumiem że podłączając się modemem (nie przez USB) przez kartę sieciową, internet nie działa?

Nie znam dokładnie sposobu łączności i uwierzytelniania tego typu połączenia, ale czy w obecnej chwili, łącząc się przez USB, wprowadzasz jakieś hasła?
  • Poziom 9  
    Jedynie co to dziala mi przez USB jak wgram sterowniki do menu ze strony MULTIMEDIA albo płyty.

A przez kabel ethernet ten nie idzie. Pisze nie podłączono tak jakby karta zepsuta byla albo wina kabla a sprawne.
  • Admin grupy komputery
    Nie odpowiedziałeś mi na pytanie - czy instalując sterowniki modemu, wprowadzasz gdzieś Login i Hasło?
  • Poziom 9  
    Zadnego loginu i hasla.
  • Admin grupy komputery
    Podłącz kabel sieciowy do modemu i karty sieciowej LAN w komputerze, sprawdź czy otrzymujesz automatycznie adres IP. W czasie tego sprawdzania odłącz kabel USB modemu.
  • Poziom 30  
    Przepraszam za wtrącanie ale pracuje na tym samym też z MM.
    Modem akceptuje tylko jedno połączenie USB lub rj45.
    Wystarczy reset modemu (30 sekund odłączyc zasilanie) a w komputerze ustawienia sieci automatycznie.
    Oczywiście jesli nie zapomniałeś utworzyć nowego połączenia sieciowego.
    Zgaszona dioda LAN sugeruje wyłączona kartę a świecąca brak sieci. Na modemie powinny świecić się wszystkie diody poza standby a " pc activity" mrugać (nie migac wolno).
  • Poziom 9  
    Resetowalem i dalej to samo.

A po resecie moze nowe polaczenie sieciowe zrobic tylko co i jak tam wybrac?
  • Poziom 30  
    Nie znam karty ani systemu - porad nie brakuje w innych wątkach i w sieci ale podam ogólną może trafię:)

Np . z "otoczenie sieciowe" wybierz "konfiguruj siec w domu lub małej firmie" i jesli zaznaczysz właściwe opcje - kreator sam ustawi automatycznie.