Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W200i Blokada na wszystkie sieci

albertus 26 Maj 2010 10:10 2277 8
  • #1 26 Maj 2010 10:10
    albertus
    Poziom 12  

Witam, mam do zrobienia W200i. Telefon nie czyta żadnej karty (nawet testowej), tak jakby był założony simlock na wszystkie sieci.
    Flashowanie na nowo nic nie daje.
    Dysponuję setool box 3.
    Proszę o jakieś sugestie.

0 8
  • #2 26 Maj 2010 10:13
    rgsm
    Poziom 16  

Procedura Repair GDFS (jak masz wykupiona aktywacje to free, a jak nie to 1 log) lub full unlock chyba 2logi.

0
  • #3 26 Maj 2010 10:34
    prilo
    Poziom 14  

Reset mode jak pisze rgsm i po sprawie, z tym ,że robisz to za free czy masz wykupioną najnowsza aktualizację czy nie.

0
  • #4 26 Maj 2010 10:56
    FranekDolas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ew. po TP, łatwe są.

0
  • #5 26 Maj 2010 23:44
    OlekMTG
    Poziom 34  

A jak z kłódeczkami w trybie testowym? Jeśli są otwarte to raczej będzie to wina uszkodzonej Vincenne, miałem kilka takich sztuk.

0
  • #6 27 Maj 2010 00:06
    morgan_exe
    Spec od GSM

Sprawdzenie w trybie testowym to raczej podstawa, przy uszkodzonym układzie zasilania nie widzi w ogóle sim, a tu mamy do czynienia z 5 zamkniętymi kłódkami.

0
  • #7 27 Maj 2010 00:23
    OlekMTG
    Poziom 34  

Zależy jak źle rozsyła napięcia układ zasilania, jak pisałem miałem juz 2 lub 3 sztuki gdzie pomogłą własnie wymiana Vincenny. Ba, w innym modelu trafiła mi się sztuka nieczytająca kart jednego z operatorów (tylko jednego konkretnego i firm korzystających z jego nadajników). Aczkolwiek rzeczywiście najczęściej to sprawa softowa.

0
  • #8 27 Maj 2010 08:21
    dr.master
    Poziom 37  

Cytat:
    Jak Postawić uwalone na "4 zamknięte loki" K510,K310,W810 z CID50 ;-)

Gdy trafi się nam "uwalony na 4 zamknięte kłódki" K510,K310,W810 z CID50 itp.

Jest to spowodowane niedokończonš procedurš unloka CSCA, nie został dokończony unlok, a dokładnie druga częœć unloka - aktywacja CSCA

Jak naprawić?

1. Należy przefleshowac telefon flashem pod CID50 zcišgniętym z supportu, podczas fleshowania zaznaczamy na zakładce ustawień:

1) zaznacz 'complete phone' (settings tab)
    2) zaznacz 'use server for csca unlock/flash' (settings tab)

WAŻNE tylko te opcje !!!

Po przefleshowaniu mamy czysty firmware ( bez patcha ), chodzi o to ze nie wiadomo co ktoœ z tym telefonem wczeœniej robił i często po nieudamym unloku CSCA zamiast poczytać manuale próbujš co niektórzy unloka patchem, co zreszta tez się nie udaje ;-) W telefonie musi byc "czyste oprogrmowanie" bez patcha aby unlock CSCA był prawidlowo przeprowadzony.

2. Odblokowujemy telefon metoda FULL CSCA UNLOCK potrzebne 4 kredyty ;-)

Jak odblokwać telefon poprzez full CSCA opisałem wczeœniej...

źródło

0
  • #9 27 Maj 2010 08:51
    siudziu
    Poziom 27  

Wydaje mi się że najprościej i bez logów bedzie zrobić procedure resetu czyli.
    1. Ustawiamy kabel COM (nie wiem czemu ale w200 ma problemu na USB).
    2. Wchodzimy do zakładki Empty fill wybieramy w200 zanznaczamy "signed mode" klikamy recovery.
    3. Telefon zostaje przekonwertowany na developer state.
    4. Odznaczamy signed mode.
    5. Wrzucamy GDFS wpisujemy imei telefonu bez zaznaczonej opcji write OTP kilkamy flash.
    5. Zaznaczamy Signed mode.
    6. Wrzucamy Erom z CID np. 52 klikamy flash.
    7. Po tej operacji telefon powinien mieć juz normlany obszar simlocka.
    8. Wgrywamy full flash. (signed mode + complete phone)
    9. I mamy działający telefon bez locka :)

Wrazie problemów pisz na gg

0
  Szukaj w 5mln produktów