Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria piekarnika

25 Sie 2004 00:14 11462 20
  • Poziom 12  
    Piekarnik w kuchence elektrycznej nie nagrzewa sie.Wiatrak albo wentylator(nie wiem jak to sie po facowemu nazywa) kreci sie.Wszystkie palniki na blacie funkcjonuja.Moze ktos mi doradzi jak w prosty sposob mozna stwierdzic usterke?Pozdrawiam!
  • Poziom 17  
    Wolnostojąca czy do zabudowy. Czy ma zegar czasowy czy nie?
  • Poziom 12  
    Co masz na mysli piszac zegar czasowy.Zegar ma wyswietla aktualny czas,mozna naszykowac alarm itp.funkcje.
  • Specjalista AGD
    Jeżeli nie nagrzewa się na żadnej funkcji, to wypalony jest przełącznik tych funkcji, albo rąbnięty termostat.
  • Poziom 12  
    Zayzayer troszke wiecej podpowiedzi jestem kompletnie zielony w tym temacie.Mysle ze przelacznik jest OK poniewaz po przekreceniu galki swieci sie swiatlo i pracuje wiatrak w piekarniku.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    Witam.
    Jeżeli masz termostat mechaniczny to przy pokręcaniu od zera w lewo powinno być słyszane tyknięcie ale to sygnalizuje tylko że termostat zadziałał. Żeby wykryć usterkę należy odłączyć piekarnik od sieci i spokojnie omomierzem zbadać cały obwód.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Jeżeli będziesz na siłę naprawiać coś na czym totalnie się nie znasz, to może okazać się, że jesteś droższy od fachowca.
  • Poziom 34  
    Bez przesadyzmu piekarnik nie jest aż tak skomplikowanym urządzeniem.
    To dwa przewody zasilające przełącznik funkcji, termostat i oczywiście elementy grzejne. Najczęściej usterka widoczna jest gołym okiem - upalony przewód, zapalone złącze.
  • Specjalista AGD
    Ryszard49 napisał:
    Bez przesadyzmu piekarnik nie jest aż tak skomplikowanym urządzeniem

Dla jednych to proste i tacy moga sobie w nim pogrzebać, a dla innych dwa kabelki + przełącznik + termostat + kilka grzałek to czarna magia.
    Tym drugim zamiast takiej naprawy polecam spacer.
  • Poziom 12  
    Ryszard49 nie moge przekrecic w lewo moge tylko w prawo od 0-50-100itp stopni.Po przekreceniu w prawo slychac cykniecie.Piec jest firmy"KÜPPERSBUSCH"
  • Poziom 34  
    Faktycznie w prawo. Teraz nie pozostaje Tobie nic innego jak dostać sie do termostatu i przełącznika funkcji po to aby sprawdzić wizualnie czy nigdzie nie upalił sie przewód lub nie wypalił styk przełącznika. Bardzo często zdarza się uszkodzenie przełącznika funkcji (widoczne wypalenie styku). Przed tymi czynnościami pamietaj o odłączeniu urządzenia spod napięcia.
  • Poziom 34  
    Grzałki są na końcu w obwodzie.
  • Poziom 34  
    Bleble w pralce masz jedną grzałkę, w piekarniku co najmniej trzy. I występuje małe prawdopodobieństwo że uszkodzeniu uległy wszystkie. Zasilanie na grzałki podawane jest z przełacznika funkcji.
  • Poziom 12  
    Wielkie dzieki koledzy za podpowiedzi ale gdzie znajde termostat?
  • Poziom 34  
    Bleble napisał:
    ]
    Cytat:
    Nie spotkałem się z pikarnikiem gdzie wszystkie grzałki włączały się razem Z tego co przeczytałem to wentylator działa a nie grzeje to chodzi o termoobieg a to jest jedna grzałka wokół wentylatora zazwyczaj

Wentylator termoobiegu służy równiez do schładzania piekarnika po skończonej pracy. Posługując się przykładem piekarnika Amica podaję funkcje robocze piekarnika przy pracy z właczonym termoobiegiem.
    1. Włączony termoobieg
    2. Włączony termoobieg i grzejnik dolny
    3. Włączony wentylator oraz opiekacz.
  • Poziom 15  
    Mam piekarnik amika finkcje jak wyżej
    1)właczony termoobieg
    2)termoobieg i grzejnik dolny
    3)termoobieg i opiekacz
    I problem jest związany z punktem pierwszym przy włączeniu termoobiegu i nastawieniu temperatury piekarnik nienagrzewa się chociaz sam wentylator kręci czy sprawdzanie zacząć od grzałki? Bo zauważyłem ze kontrolka obok pokrętła od temperatury się świeci normalnie tka jakbysię nagrzewał, gdy jednak się przekręci na 0 (słychać cyknięcie równoznaczne z wyłaczeniem termostatu) kontrolka nie gaśnie do konca (tak jak np po nagrzaniu czy przekręceniu na zero z grzejnikiem dolnym vczy tma górnym) tylko lekko się żaży tak jakby był słaby kontakt z masą.Czy to grzałka czy zacząć poszukiwania z innej strony bodel to KSG 2.7 z elektronicznym programatorem
  • Specjalista AGD
    Kamilo89 napisał:
    sprawdzanie zacząć od grzałki?

Tak, od grzałki. Zdejmij osłonę termoobiegu wewnątrz piekarnika i obejrzyj grzałkę.