Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

dwie kart d德i瘯owe na komputerze

26 Maj 2010 15:29 2883 7
  • Poziom 11  
    Witam.
    Sytuacja:
    Posiadam komputer p造ta g堯wna (Gigabyte GA-K8NF-9-RH)
    Na nim jest zintegrowana karta graficzna AC'97 ze sterownikami Realtek
    No i w豉郾ie jest du篡 problem z mikrofonem na tej p造cie i tymi sterownikami, chodzi o echo podczas gdy rozmawiam jednocze郾ie z drug osob (problemu nie ma gdy m闚i sam)
    Wiem 瞠 to nie wina mikrofonu poniewa gdy podpi掖em star kart d德i瘯ow C-Media CMI Sound Card CMI8738 (PCI) to problem znikn掖, ale d德i瘯 mnie nie zadowala, zdaje mi si on troszk gorszy.

Teraz moje pytanko:
    Czy jest szansa aby w Windows XP obie karty dzia豉造 jednocze郾ie?
    Bo gdy w陰czona jest karta C-Media automatycznie zintegrowana nie dzia豉.
    Chcia豚ym aby d德i瘯 by z karty d德i瘯owej zintegrowanej, a mikrofon pod陰czony na karcie C-media, poniewa tam nie wyst瘼uje problem.
    Ale zdaje mi si ze tak si nie da, gdyby jednak kto potrafi co takiego skonfigurowa prosz o pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemy郵e dzi i jutro. Zarejestruj siza darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Nie wiem jak na twojej p造cie, ale na mojej nie ma z tym problem闚.
    Wystarczy w panelu sterowania wybra domy郵n kart d德i瘯ow dla systemu, a w programie kt鏎y ma u篡wa drugiej karty do obs逝gi mikrofonu, zmieni w opcjach urz康zenie.
    Je郵i bios po wykryciu drugiej karty d德i瘯owej automatycznie wy陰czy zintegrowan, wejd i w陰cz j.

Pozdrawiam!
  • Poziom 42  
    Oczywi軼ie, 瞠 dwie karty d德i瘯owe mog spokojnie funkcjonowa w jednym komputerze. Dow鏚 jest do obejrzenia u mnie, zintegrowana i 24-bitowa - zawsze mog wybra wej軼ie mikrofonu i wyj軼ie s逝chawkowe i g這郾ikowe.
  • Poziom 11  
    tzn. gdy obie karty d德i瘯owe s pod陰czone(zarz康zanie komputerem wy鈍ietla 瞠 s aktywne obie) ale d德i瘯 gra tylko z C-media, gdy prze這輳 s逝chawki do zintegrowanej muzyka nie gra.
    A Chc w豉郾ie czerpa d德i瘯 z zintegrowanej karty, a jednocze郾ie u篡wa mikrofonu z karty dedykowanej C-media.
    Prosz o jakie zdj璚ia w celu u豉twienia konfiguracji
  • Poziom 30  
    J. w. pisz koledzy. U mnie te 2 karty.
    Dodam tylko 瞠 warto sprawdzi na zintegrowanej karcie we w豉軼iwo軼iach podbicie mikrofonu, t逝mienie zak堯ce, full dupleks, g這郾o嗆 wej嗆 i troszk poeksperymentowa z innymi (opcje zale積e od sprz皻u i softu). Oprogramowanie do rozm闚 i 陰cze wykluczam je郵i na c-media si nie powtarza. Ja przy niekt鏎ych modelach kart musia貫m si podda (echo, op騧nienie, niska jako嗆 wej軼ia mic).

Opcje zmieniasz we w豉軼iwo軼iach audio lub w u篡wanym programie do rozm闚 (np. wybierz urz康zenie miksuj帷e itp)
    Dla softu np. opcje-d德i瘯-wyb鏎 - wej軼ie audio
    Dla systemu - g這郾o嗆 (z traya) - opcje - w豉軼iwo軼i -urz康zenie miksuj帷e
    (zale積ie od oprogramowania)
  • Poziom 11  
    wszystko zacz窸o gra i dzia豉 jak nale篡 dzi瘯i wszystkim za podpowiedzi

pozdrawiam ;)
  • Poziom 30  
    Napisz co zrobi貫 - dla kolejnych go軼i i zamknij temat. Pozdrawiamy
  • Poziom 11  
    W panelu sterowania/ustawieniach d德i瘯u w zak豉dce g這s nale篡 zmieni urz康zenie domy郵ne g這郾ik闚 na kart d德i瘯ow kt鏎 chcemy wybra, tak samo z mikrofonem i dzia豉 ;)