Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuję miksera do 1000zł

hrumek25 26 May 2010 15:49 5372 58
    hrumek25
    Level 9  
    Witam
    Od paru dniu poszukuję miksera na 12 wpięć do zespołu, przydałyby się jakieś efekty. Górna granica to maksymalnie 1000zł. Poszukuję jakiegoś sprzętu z allegro. Proszę o pomoc.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    DJTrueBeliever
    Level 17  
    Do 1000 złotych można kupić, ale jakieś niemarkowe miksery na 12 wejść mikrofonowych na bazarach. Jak już mogę coś doradzić, to Soundcraft EPM-12 za około 1200 złotych. Nieco droższy jest model z efektami - EFX-12.

PS. Odradzam Behringery (te z nowszych serii szumią) oraz Hollywoody (to coś jest składane w Chinach :P).
    pompak
    Level 22  
    Ja kupiłem Soundcrafta Spirit Folio SX 20/4 za 950 zł, Tobie też radziłbym się za takim rozejrzeć używanym :) bardzo przyjemny mikserek, potencjometry naprawdę długo wytrzmują, 12 wejść mikrofonowych + 2 stereo, 3 auxy , parametryczna korekcja, podgrupa, gniazda insertowe i dir :)
    Polecam ten mikser

PS. ja również odradzam Behringery (chyba że ewentualnie eurorack ),Phonic, i wszytskie podobne Chińskie:)
    DjMapet
    Level 43  
    Jeśli bas i gitara lecą z pieców, to wystarczy. Tam jest osiem mono i dwa stereo. Dobrze mieć przynajmniej dwa wloty w zapasie. Może i dobrze że bez procesora efektów, bo w tanich stołach, są kiepskiej jakości.

Pozdrawiam.
    PmoPack
    Level 11  
    Jak ma to być mikser na próby to po co efekt. Po dodaniu efektu poziom dźwięku wzrasta i odsłuchy mogą się sprzęgać z mikrofonem.

Wharfedale Pro R-2004 (około 850 zł nówka)
    Alesisy są dobre, ale w tej cenie to tylko Multimix 12 FX.
    Warto pogrzebać jeszcze w Yamahach.

A wy chłopaki odradzacie Behringera, nie ogarniając go. Ja mam Behringera 2 lata, dokładnie Xenyx 1622. Kupiłem go za 670 zł na przecenie w Riffie. Sądzę, że sprawdza się on na próbach. Za taka cenę jak za nowy śmiało można go kupić.

Tu macie nagranie zrobione na nim. (bez obróbki)

http://pmopack.wrzuta.pl/audio/41vlXAqSQiB/nagranie
    http://pmopack.wrzuta.pl/audio/0N1PyFeaju1/gitara_akustyczna

Ten niby szum w 2 nagraniu jest dźwiękiem wentylatora w kompie.
    martin_s83
    Level 11  
    kolego nie ma zadnego sensu pisac takich postów zobacz na allegro a nie pytasz sie tak jak by ktoś miał za darmo ci go dać niby za 1000 ale nibu za darmo szok
    PmoPack
    Level 11  
    Jak na próby oraz małe koncerty ten mikser będzie bardzo dobry. Jak w moim wypadku na próby sprawdza się nawet ten Behringer, to Soundcraft sprawdzi się na pewno. Sprawdzałem go kiedyś na pojemniku oraz dynamiku w muzycznym i jakość dzwięku była bardzo dobra.
    hrumek25
    Level 9  
    A jakbym jeszcze szukał to z jakiej firmy szukać mikserów do 1000zł, z jakiej firmy wzmacniaczy do 1000zł i kolumny (dwóch) do 800 zł?

Moderated By dj-MatyAS:

Regulamin p.10.1, 10.5
    Nie można było zawrzeć wszystkiego w jednym poście? Można było. Ale do tego trzeba znać Regulamin, prawda?
    Ostrzeżenie za zaśmiecanie Forum poprzez zakładanie niepotrzebnych tematów zamiast jednego w którym zawarło by się całość zagadnienia.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1679161.html

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1679554.html

PmoPack
    Level 11  
    No w tej cenie z mikserów to można jeszcze szukać Yamahę, Alesisa, Allen-Heath się raczej nie znajdzie w tej cenie. Najlepiej chyba Soundcrafta kupić, ewentualnie tą Yamahę.

Co do końcówek mocy: Nie polecam czegoś typu Reloopa, czy ADSa. Polecam natomiast końcówki mocy Crown oraz Crest Audio.

Np.
    Crown LPS 800
    CROWN LPS 1500

A co do głośników to ciężko coś w tej cenie znaleźć. Ja polecam głośniki JBLa głównie (o L-acoustics, EAW, HK-audio, Nexo, Meyer Sound już nie mówię, na prawdę nie wiem co jeszcze, ponieważ głównie orientuje się w kolumnach z wyższych półek). W tej cenie nie można chyba nic polecić konkretnego, ponieważ wszystko gra nijak.
    User removed account
    User removed account  
    PmoPack
    Level 11  
    Zobacz dj-MatyAS za jaką kwotę tutaj kolega chce głosniki, więc bedziesz wiedział o co chodzi, a nie gadasz nie będąc w temacie. Sory, zle za 800 zł to nawet jednej paczki z zerii JRX się nie kupi.

Dodano po 2 [minuty]:

JacobG wrote:
    Myśle, że 8 wlotów będzie za mało. Dobrym mikserkiem może być dla ciebie mpm 12/2 albo efx 12 z podstawowymi efektami

Kolega chce mikser do 1000 zł, a nie za 1500 zł
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    gófer
    Level 34  
    Moim zdaniem soundcraft epm będzie dobrym wyborem. Na brzmieniu w sumie nie ma się co skupiać gdyż w tak tanim systemie i tak w największym stopniu będzie to zależało od kolumn, więc moim zdaniem lepiej kupić mikser sprawdzony i niezawodny. Epm nie jest cudem techniki ale po prostu działa, można na nim zrobić prosty monitoring i ma przestrajalny środek, więcej nie potrzeba w takim mikserku. Wersje 12 można mieć za 1200, warto pomyśleć bo to jednak o połowę więcej kanałów.
    PmoPack
    Level 11  
    No tylko, że kolega wyżej wspominał o Soundcraft MPM 12/2 oraz Soundcraft EFX12, a akurat ten jest o 300 zł droższy niż wersja bez efektów.
    hrumek25
    Level 9  
    a jakies kolumny do 1300 zł?
    User removed account
    User removed account  
    hrumek25
    Level 9  
    2 kolumny do 1300 zł
    User removed account
    User removed account  
    kotowaty
    Level 15  
    Propozycja mixera 12ch: http://www.thomann.de/pl/phonic_am844d.htm przekraczający budżet o 16,34zł, ponieważ wysyłka jest gratis, myślę, że tyle uda ci się doskładać?? Kolumny jakie ci proponuje to PA-600-8-FR od STX za 1300zł + przesyłka i wzmacniacz do nich T.Amp E800 za 600zł: http://www.thomann.de/pl/the_tamp_e800.htm, jak byś zamawiał mixer w thomannie to zamów razem a wysyłkę będziesz miał za darmo do mixera i końca mocy. Razem może się wyrobisz w 3000zł do tego jeszcze kable. Ja mogę zrobić tanio kable, znajdź moją ofertę w Giełdzie Nagłosnienia na Elektrodzie. Sprzęt który podałem jest całkowicie nowy, ma gwarancję i jak na twoje potrzeby jest aż za dobry, a JBL'a zostawcie w spokoju, to nie firma na ten budżet. Jeśli ktoś sprzedaje kolumny tej firmy w budżecie 1300zł za 2szt. to musiały być katowane.
    PmoPack
    Level 11  
    Sory Katowaty, ale dla mnie sprzęt który wymieniłeś to najgorsza lipa jaka może być. Phonic to według mnie podróba podróby. Mikser Soundcraft będzie na pewno lepszy. A jak końcówka to lepiej kupić sprawdzone Crown lub Crest Audio. Co do głośników to nie widziałem ich i nie wiem jak brzmią. Jak chcesz to kup sprzęt tańszy, a i tak po jakimś czasie będziesz chciał go zmienić. Biedny płaci dwa razy.
    Świr
    Level 34  
    PmoPack wrote:

Co do końcówek mocy: Nie polecam czegoś typu Reloopa, czy ADSa. Polecam natomiast końcówki mocy Crown oraz Crest Audio.

Możesz mi powiedzieć, dlaczego nie polecasz ADS-a :?:
    papaj00
    Level 16  
    Reloop i ADS na jednej półce jakościowej?? Żart :D
    PmoPack
    Level 11  
    Czy mówię, że to jedna półka, nie. Ale Reloop, jak i ADS w porównaniu do Cresta czy Crowna wypadają dożo gorzej. Na wszystkich porządnych imprezach nie znajdziesz np. ADSa, tylko Crowna lub Cresta.
    papaj00
    Level 16  
    hm. PORZĄDNYCH?? Zależy jaki Crowna lub Cresta, i lx500 do plx4000a Ale porównanie Relopa z ADS jest nie na miejscu z całą powagą dla tematu . Kolega pyta o mixer do 1000 i to w temacie jest ważne.

Dodano po 6 [minuty]:

W jednym zdaniu po przecinku "RELOOP ,ADS" To porównanie prostolinijne
    Świr
    Level 34  
    PmoPack wrote:
    Na wszystkich porządnych imprezach nie znajdziesz np. ADSa, tylko Crowna lub Cresta.

A widziałeś czym swoje systemy napędzał Polanowski zanim się na Powersofty nie przesiadł :?: Chociaż dodam, że nie tak dawno widziałem jak jego system był napędzany PLX-ami.
    Na tym kończę ten offtop.