Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Gdwk - Gdwt - Różnice w cewkach ?

Książe Radziwił 26 Maj 2010 17:40 2052 3
  • #1 26 Maj 2010 17:40
    Książe Radziwił
    Poziom 21  

Otóż mam kolumny zg30c114 oryginały i chciałbym wstawić tam cewki do głośników sopranowych bo stare są chyba nadpalone , w ofercie allegro są takie właśnie cewki o 2 kolorach , jedne są pomarańczowe (takie jak moje) , a drugie czarne , podobnież te pomarańczowe są lepsze , dziwi mnie fakt iż sprzedawcy piszą że cewki czarne nadają się do gdwk , a pomarańczowe do gdwt , w moich od początku były pomarańczowe , to jakiś chwyt sprzedawców czy jak ? Nie wiem czy kolor ma znaczenie przecież cewki od gdwk pasują do gdwt i odwrotnie więc w czym haczyk ?

0 3
  • #2 30 Maj 2010 13:09
    arturavs
    Poziom 39  

GDWK: Głośnik Dynamiczny Wysokotonowy Kopułkowy.
    GDWT: Głośnik Dynamiczny Wysokotonowy Tubowy.
    o o
    Pod względem elektrycznym są takie same , jednak kopułkę widać i dlatego jest czarna. GDWT ma membranę schowaną i jest tekstylna.
    Haczyk? A wyglądu nie liczysz? Jak masz obudowę szarą , to pomarańczową kopułkę założysz? Jeżeli były u Ciebie pomarańczowe ( chociaż kolor nie jest adekwatny ) to znakiem tego były już zmieniane.

0
  • #3 30 Maj 2010 14:13
    Książe Radziwił
    Poziom 21  

Właśnie chodzi o to iż w moich kolumnach są takie od nowości , tam były cały czas pomarańczowe , a sprzedawcy allegro twierdzą że pomarańczowe nadają się do gdwt , i pomarańczowe grają lepiej niż czarne pod takim względem iż jak się ma 2 takie same czarne albo dwa pomarańczowe , to nie słychać różnicy , ALE ja w innych kolumnach miałem jeden czarny , jeden pomarańczowy i korzyść poszła na kolor pomarańczowego grał lepiej.

0
  • #4 31 Maj 2010 22:35
    wisnia_lwa
    Poziom 28  

Jak masz pomarańczowe, zmień na pomarańczowe, w tych GDWK akurat były takie montowane. Tylko kup nie to po 4 zł, tylko poszukaj naprawdę oryginalnych (tak koło 10, 12 zł za sztukę), bo te najtańsze niestety odbiegają znacznie od oryginału.

Cytat:
    Pod względem elektrycznym są takie same , jednak kopułkę widać i dlatego jest czarna

Różnica jest nie tylko w kolorze, ale przede wszystkim w materiale z jakiego są wykonane- pomarańczowe są z twardszego materiału, czarne są miękkie, tekstylne i też delikatniej brzmią, pomarańczowe mają ostrzejszy dźwięk.

0