Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf 3 Tylne lampy (choinka).

26 Maj 2010 17:44 6664 2
  • Poziom 2  
    Od czasu ulewnych deszczy, mam Choinke w tylnych lampach.
    Jeżdżąc bez świateł (ale nie wolno) kierunkowskazy mi migają. Ale jak tylko włącze światła, nawet postojowe, to włączając kierunkowskaz lewy miga mi prawa postojówka (mowa o tylnych lampach). Naciskając Hamulec zaświeca mi się wszystko włącznie z kierunkowskazami. Co ciekawe zapalają się nawet kierunkowskazy z przodu. Dodatkowo lekko żarzy mi zółta dioda od przeciwmgielnego. Rozebrałem włącznik świateł, był suchy, ale dodatkowo poddałem go suszeniu farelką. Zlokalizowałem że żarówka od podświetlania jest spalona, na allegro kosztuje 26zł więc spróbuję zastąpić ją diodą. W golfie wyjąłem do wierzchu wszyskie bezpieczniki i wstawiłem tam farelke. SUSZE!!! Próbowałem odpiąć tylne lampy (wysunąłem wsuwki z lewej lampy) i problem nie ustąpił. możliwe, że zamokły przewody w progu. Nie mam już pomysłów co dalej. Ostatnio w duży deszcz samochód mi zgasł po wjechaniu w kałurzę. Zajrzałem dziś pod maskę i przewód masowy ten od akumulatora jest ..... chmmm taki nieładny w miejscu gdzie jest przykręcony do nadwozia.

proszę o podpowiedź, napewno mieliście takie problemy z Waszymi golfami serii3
    mój jest 1,4 benzyna z gazem z 94roku.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Raczej masz problem z masą przy lampie. Sprawdź sobie masy ale przy lampach z tyłu i przodu.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    wygląda to na brak masy na lampach sprawdz na wtyczkach brązowy przewód mozesz też na próbe wpiąć mase z nadwozia bezpośrednio w lampe.