Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo słuchawkowe 6110 navi. Wyprowadzenie mikrofonu

26 Maj 2010 20:32 1728 4
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mam uszkodzony mikrofon w noki 6110 navigator. Ponoć nie jest to prosta usterka bo nie wiadomo czy oby tylko mikrofon cyfrowy był uszkodzony. Ze względu na za wysokie koszty zrezygnowałem z wymiany.

Moje pytanie: Czy jakbym zrobił wyprowadzenie z gniazda słuchawkowego i podłączył zwykły analogowy mikrofon czy będzie on aktywny bez całego zestawu słuchawkowego?

Może macie jakieś pomysły. Albo jakby była możliwość programowej konfiguracji zestawu tak aby głośniki wbudowane chodziły normalnie a nie odłączały się po aktywacji tego mojego nie pełnego zestawu.
    Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od GSM
    Żeby mikrofon był aktywny telefon musi wykryć zestaw a co z tym się wiąże słuchawka w telefonie też przestanie działać i będzie działać tylko zewnętrzna. Moim zdaniem dużo łatwiej naprawić mikrofon niż kombinować z tym co wymyśliłeś.
  • Poziom 14  
    Za wymianę mikrofonu w jednym serwisie wołali 65zł, w drugim niby 40 ale tydzień czasu leżał i nie zrobili.
    Podejrzewam, że jak by już zrobili to by sobie nie wiadomo ile podnieśli cenę. Z jednym serwisantem rozmawiałem i twierdził, że mikrofon to 1 na 5 przypadków jest uszkodzony pozostałe to inna przyczyna niedziałającego mikrofonu.
    Dużo zachodu z naprawą.

• Warunkowo odblokowany
    Z tego co kojarzę w 6110n mikrofon jest taki sam jak w Nokii E90.

https://obrazki.elektroda.pl/87_1266853029.jpg

Koszt wymiany nie powinien przekroczyć 50zł.
  • Poziom 14  
    Znalazłem w necie rozwiązanie do 6110 navigator mic.

Gniazdo słuchawkowe 6110 navi. Wyprowadzenie mikrofonu

Czy to jest zamiana mikrofonu cyfrowego na analogowy czy coś innego?
    Choć mało prawdopodobne mi się to wydaje.