Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

penDrive nie widzi go system

pajoj456 26 May 2010 20:48 9982 4
    pajoj456
    Level 2  
    Witam. Mam problem popsul mi sie pendrive windows go nie widzi na innych komputerach sprawdzalem i nie dziala wogole go nie widzi wkladam go i nic probowalem Testdiskiem i tez nic nie widzi go. Pendrak słuzyl mi głownie do ogladania filmow na starym Xboxie. I teraz mam problem bo jesli kupie nowy(kupilem inny i nie jest kompatybilny) to nie wiadomo czy bedzie kompatybilny z x-em a ten akurat byl i zalezy mi na nim.
    Nie wiem jakiej jest firmy ma 2GB(taki w skórzanej obudowie).
    Gdy wkladam go do Xboxa i PS3 to go widza natomiast kompy nie, nie wiem czemu.
    A tak jest bezuzyteczny bo nie moge na niego nic zgrac.
    Moze ktos wie jak go naprawic.
    Sformatowalem go nawet w x-e zeby sprawdzic co sie stanie, czy to cos pomoze i dalo rade sformatowal go ale kompy dalej go nie widza(zawsze wyskakiwalo ze nie moze go odczytac bo inny system plikow-FatX. A teraz nic
    vitorio
    Level 17  
    Czy jest widoczny w Narzędzia Administracyjne > Zarządzanie komputerem > Zarządzanie dyskami. A ponadto w analogicznych sytuacjach ja używam linuksowego programu gParted nagranego na CD z obrazu pobranego ze strony autorów.Za pomocą CD z gParted uruchamiam komputer i dokonuje od podstaw utworzenie partycji.
    Również niektóre pendrivy muszą mieć przywracane partycje za pomocą aplikacji od ich producentów. Opisane przez mnie operacje usuwają dane zawarte na nośniku.
    Code:
    system plikow-FatX

Chyba ExFAT.
    pajoj456
    Level 2  
    W zarzadzaniu dyskami go nie widzi ;/.
    A z tym Gparted nie zabardzo rozumiem musze wgrac se linuxa czy wystarczy ten program na płyte nagrac i zbootowac ja przy wlaczaniu systemu??
    I puzniej jakies komendy w tym programie czy jest intuicyjny zebym czegos przez przypadek nie zrobi??
    Acha fatX konsola stara xbox ma taki system plikow w wikipedi jest nawet
    melanchel
    Level 30  
    pajoj456 wrote:
    A z tym Gparted nie zabardzo rozumiem musze wgrac se linuxa czy wystarczy ten program na płyte nagrac i zbootowac ja przy wlaczaniu systemu??

GParted masz też na bootowalnym CD: Parted Magic, wykorzystaj go do sprawdzenia czy ten pen wogóle "żyje", jak tak to można pokusić się o próbę zerowania w linuxie.