Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router dlink di 524 - zła konfiguracja?

bossi88 26 Maj 2010 21:18 4395 21
  • #1 26 Maj 2010 21:18
    bossi88
    Poziom 8  

Witam! Mam problem podłączyłem sobie dzisiaj internet od dostawcy Hyperion, prędkość 2 MB łącze symetryczne poprzez kabel LAN. Chciałem podłączyć do tego kabla router D-link di 524 ale w momencie gdy go podłączam, konfiguruje według instrukcji internet przestaje działać. Tzn nie dokładnie przestaje działać tylko strony ładują się raz na 5 razy.... internet działa albo normalnie przez 5 minut po czym nie działa w ogóle przez następne 5... Jeżeli nie podłączam routera wszystko jest ok... bardzo proszę o pomoc, czy coś robię nie tak?
    W załączniku przesyłam logi z czynności które mi polecono.

A regulaminu w dalszym ciągu nie przeczytałeś. - p.11.1, p.15 - popraw!
    [witux]

0 21
  • Pomocny post
    #2 26 Maj 2010 21:28
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

log1.txt to ma być na wszystko w porządku ? tak
    log2.txt to ten z problemami ? zgadza się ?,

> Adres IP musi by† określony.
    cos żle uruchomiłeś pinga w log2.txt

ściągnij SG TCP Optimizer, uruchom, File=>Backup
    wybierz twój network adapter, klik [optimal settings], klik [apply ...], reboot

na którym serwerze zwalnia, może tłok jest na serwerze tym konkretnym ?
    a inne stron www ? też wolno ?

jak wolno chodzą strony to sprawdż prędkość na www.speedtest.pl

0
  • #3 26 Maj 2010 22:41
    bossi88
    Poziom 8  

Sprawdzałem speed test i prędkość łącza wychodzi taka jak powinna (tj. 2MB) problem jest dla mnie o tyle dziwny że jeżeli otwieram w tym samym czasie na dwóch różnych kartach różne strony np. onet i wp to jedna włącza się bardzo szybko a druga w ogóle. Próbowałem na laptopie i na komputerze stacjonarnym i na obu dzieje się tak samo. Dodatkowo programy typu GG działają bez problemu tzn. czasem mają problemy z zalogowaniem ale jak już się zalogują to wszystko działa bez zarzutu. Spróbuje SG TCP Optimizer i napisze jak poszło. Jeszcze raz dzięki za pomoc

Dodano po 26 [minuty]:

No niestety próby z programem TCPOptimizer nie przyniosły żadnych efektów, wydaje mi się że poprostu coś nie tak jest z ustawieniem routera ale nie wiem co;/

0
  • #4 26 Maj 2010 22:45
    bogiebog

w TCPOptimizer może odkryć MTU wartość, sprawdż tą wartość w ustawiniach routera.

0
  • #5 26 Maj 2010 22:56
    bossi88
    Poziom 8  

wartość MTU jako pokazuje program to 1500 taka sama ustawiona jest na routerze

Dodano po 3 [minuty]:

Nie wiem w sumie czy jest to istotne ale wykonałem SG TCP Optimizerem test w zakładce largest MTU i przy 1453 bytes wyświetlane jest -->Request Timed Out, niezależnie od adresu jaki podam

0
  • #6 27 Maj 2010 00:08
    bogiebog

> ale wykonałem SG TCP Optimizerem test w zakładce largest MTU
    daj zrzut

0
  • Pomocny post
    #7 27 Maj 2010 01:44
    karwo
    Poziom 22  

A masz włączony DHCP na routerze?
    Ja u siebie na jednym z DI-524 włączę DHCP to właśnie podobne cyrki się dzieją. Wyłącz DHCP, wpisz MAC i IP ręcznie i daj znać czy pomogło.

0
  • #8 27 Maj 2010 20:14
    bossi88
    Poziom 8  

Tak DHCP mam włączone ale nawet jak go teraz wyłączyłem problem pozostał. Załączam screen z TCP Optimizera. Już naprawdę nie wiem co może być przyczyną.

0
  • Pomocny post
    #9 27 Maj 2010 20:23
    bogiebog

spróbuj wpisać 77.223.192.105 w URL pole pod Largest MTU

0
  • #10 27 Maj 2010 20:28
    bossi88
    Poziom 8  

Wpisałem, poniżej screen:

0
  • Pomocny post
    #11 27 Maj 2010 20:56
    bogiebog

a wpisz 192.168.0.1, to nie obliczy poprawnie MTU ale ciekawe czy też dostanie błąd

0
  • Pomocny post
    #13 27 Maj 2010 21:12
    bogiebog

ustaw w routerze MTU na 1434

0
  • #14 27 Maj 2010 22:08
    bossi88
    Poziom 8  

bogiebog napisał:
    ustaw w routerze MTU na 1434

No niestety to też nie pomogło...

0
  • #15 27 Maj 2010 22:19
    bogiebog

ustaw MTU jak było,
    czy próbowaliśmy już reset routera i ponowną konfigurację ?
    najlepiej hard-reset - ten z użyciem przycisku na routerze, wg instrukcji.
    sprawdzaliśmy firmware wersję od dlinka ? jest aktualne ?

0
  • #16 27 Maj 2010 23:06
    bossi88
    Poziom 8  

Tak próbowałem takiego resetu i też niestety nic, firmware myślę że jest w miarę wersja z 2009.

0
  • #17 27 Maj 2010 23:11
    bogiebog

czy router ma możliwość ustawienia MAC adresu na porcie WAN ?
    jeśli tak to ustaw MAC adres z twojej karty sieciowej. (znajdziesz z "ipconfig /all" jako Adres fizyczny)

czy router ma możliwość ustawienia TTL parametru ?

0
  • #18 28 Maj 2010 08:57
    karwo
    Poziom 22  

Sprawdź firmware, w razie potrzeby wgraj najnowsze (sprawdź 2 razy zanim wgrasz cokolwiek czy masz właściwe firmware dla twojej wersji routera - jest ona podana na naklejce). Podczas aktualizacji firmware lepiej żeby nie zabrakło prądu dla routera i kompa z którego przeprowadzasz aktualizację.
    Powyłączaj wszystkie dodatkowe funkcje (zapory, filtry itp.), żeby odciążyć procek routera. Ustaw tylko to co jest konieczne do połączenia komputerów (sztywne IP po MACu).
    Zrób testy.
    Obawiam się że ten router po prostu nie wyrabia przy twoim łączu. Jeśli masz możliwość pożycz od kogoś inny router lepszej klasy i spróbuj jak będzie działało.

bogiebog o ile dobrze pamiętam to ten router nie ma możliwości ustawiania TTL (chyba że zrobili to w najnowszym firmware)

0
  • #19 31 Maj 2010 21:20
    bossi88
    Poziom 8  

No chyba niestety router nie da rady z tym łączem, nawet przy nowym firmware i wyłączonych wszystkich opcjach które udało mi się wyłączyć problem pozostał.

0
  • #20 31 Maj 2010 21:30
    piterus99
    Poziom 43  

Log1 i Log2 pobierają mi się takie same, nie wiem czy u kolegów tak jest czy nie.
    Jakbyś mógł jeszcze raz je podrzucić, to mógłbym się i ja włączyć do dyskusji.

0
  • #21 31 Maj 2010 21:47
    bogiebog

u mnie log1 i log2 mają rózne rozmiary

Dodano po 3 [minuty]:

próbowaliśmy uruchomić komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci ?
    jak to sie wtedy zachowuje ?

0
  • #22 07 Sie 2012 19:29
    klamot86
    Poziom 8  

Witam,

chciałbym odświeżyć temat. Mam podobne objawy. Tyle że dostawca neta oferuje prędkość 250 Mb/s. Czy to rzeczywiście możliwe że router po prostu nie daje rady? Chodzi o to że to tylko strony się kiepsko ładują. Jak zapuszczę torrenta do sciąga z max speed 4MB/s więc chyba nieźle...

szukam sposobu konfiguracji i nie wiem czym tkwi problem.

Może ktoś pomoże.

0