Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Krups XP .7240 nie leje kawy

infor7 26 May 2010 21:38 9888 4
 • #1
  infor7
  Level 14  
  Witam, mam taki felerny ekspres, sprawa wygląda tak że gdy wlącza sie płukanie lub kawe, napełnia się zbiornik na tzw ścieki, z dyszy wylotowej suchutko... W serwisie naprawa ok 1000zł (niewiem czego w nim) więc.... wole go wyrzucić lub sam kombinować bo wszystko działa poza tym laniem do kubka...

  Jakieś sugestnie bo sie nieznam zbytnio.... wode napewno ciągną pompki, przypuszczam że gdzieś coś jest zatkane ale niewiem co najprawdopodobniej w nich pada?
 • #2
  peter falk
  Home appliances specialist
  Pokazuje jakieś błędy na wyświetlaczu? Pada w nich wszystko - najczęściej uszczelki na tłoku i tu, w tym Twoim, na pewno też pierwsza rzecz do wymiany.
 • #3
  infor7
  Level 14  
  tak jak pisałem nic poza tym że nie leje kawy do kubka, żadnych błędów na wyświetlaczu.

  Niewiem czy to jakaś wskazówka ale kawa dociskana przez tłok, gdy on się podniesie jest sucha... a wydaje mi się że powinna być mokra ? BO chyba wtłaczać tam powinien wode...?
 • #5
  infor7
  Level 14  
  Tak, dzięki ale do tego właśnie udało mi sie dojść wcześniej już :) Okazało się że po powrocie z serwisu - domyśliłem się że coś brakuje - w tym zaworze brakuje wogóle tłoczka... Serwisanci spartolili i chcieli za naprawę 850 zl !!!!
  Muszę kupić nowy zaworek 2 Barowy gdzieś. Zobaczymy co to da po założeniu.

  Ma ktoś schemat połączenia RUREK do dystrybutora ? Bo coś mimo zapisania pochrzaniłem.... :/ Jest na forum rysunek ale niewiem czy jest napewno prawidłowy.... no i trochę ciężko go zrozumieć

  Domyślam się że serwis w którym był mój expres również popieprzył wężyki.... skoro takie dziadostwo w nim zrobił.