Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Electrolux ENB 3451X - problem z modułem sterującym.

criscros 26 Maj 2010 22:41 15711 1
  • #1 26 Maj 2010 22:41
    criscros
    Poziom 1  

Witam.
    W lodówce electrolux enb 3451x usterka objawia się w taki sposób, że przy jakiejkolwiek próbie regulacji na panelu sterującym tj. regulacja temperatury chłodziarki i zamrażarki, czy też kontrola temperatury wyżej wymienionych elementów lub zmiana trybu zakupy, mrożenie powoduje całkowite rozłączenie wszystkich podzespołów. Po sekundzie lodówka włącza się samoistnie a kompresor zaczyna pracować po kilku minutach. Wentylator skraplacza w zamrażarce nie uruchamia się wcale co powoduje wzrost temperatury i wzbudzanie alarmu dźwiękowego,temperatura w chłodziarce jest prawidłowa lecz zaszronienie duże spowodowane jest to chyba zbyt krótkimi przerwami w pracy kompresora i komora po prostu nie zdąży się odszronić. Moduł sterujący składa się z dwóch elementów 53 i 57 widocznych na załączniku.Części te są dosyć drogie,autoryzowany serwis nie bardzo chce je sprzedać więc moje pytanie który element może być uszkodzony. Podzespoły te znalazłem w sklepie internetowym North.pl jednak nie będzie na nie gwarancji, przynajmniej tak zrozumiałem ich regulamin czy mogę je od nich kupić? Jeżeli tak to którą.
    Pozdrawiam wszystkich i czekam na pomoc.

0 1
  • #2 04 Lis 2010 23:22
    eldom
    Poziom 21  

Uszkodzony moduł oznaczony jako 53
    Spróbuj wymienić w nim duże elektrolity i szeregowy kondensator ok 1mikro farad (nie pamiętam dokładnie)

Generalnie powymieniaj układy w zasilaniu modułu (kondensatory i rezystor większej mocy)
    ten moduł powinien kosztować ok 100-parę zł netto.
    053 MODUL ZASIL.ERF2021 2425138167
    Zobacz na www.agdom.pl

Moderowany przez mrhari:

Temat zamknąłem. Założony został w maju i nie sądzę by lodówka czekała do dziś na naprawę ;)

0