Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Electrolux ENB 3451X - problem z modułem sterującym.

26 May 2010 22:41 16716 1
  • Level 1  
    Witam.
    W lodówce electrolux enb 3451x usterka objawia się w taki sposób, że przy jakiejkolwiek próbie regulacji na panelu sterującym tj. regulacja temperatury chłodziarki i zamrażarki, czy też kontrola temperatury wyżej wymienionych elementów lub zmiana trybu zakupy, mrożenie powoduje całkowite rozłączenie wszystkich podzespołów. Po sekundzie lodówka włącza się samoistnie a kompresor zaczyna pracować po kilku minutach. Wentylator skraplacza w zamrażarce nie uruchamia się wcale co powoduje wzrost temperatury i wzbudzanie alarmu dźwiękowego,temperatura w chłodziarce jest prawidłowa lecz zaszronienie duże spowodowane jest to chyba zbyt krótkimi przerwami w pracy kompresora i komora po prostu nie zdąży się odszronić. Moduł sterujący składa się z dwóch elementów 53 i 57 widocznych na załączniku.Części te są dosyć drogie,autoryzowany serwis nie bardzo chce je sprzedać więc moje pytanie który element może być uszkodzony. Podzespoły te znalazłem w sklepie internetowym North.pl jednak nie będzie na nie gwarancji, przynajmniej tak zrozumiałem ich regulamin czy mogę je od nich kupić? Jeżeli tak to którą.
    Pozdrawiam wszystkich i czekam na pomoc.
  • Level 22  
    Uszkodzony moduł oznaczony jako 53
    Spróbuj wymienić w nim duże elektrolity i szeregowy kondensator ok 1mikro farad (nie pamiętam dokładnie)

Generalnie powymieniaj układy w zasilaniu modułu (kondensatory i rezystor większej mocy)
    ten moduł powinien kosztować ok 100-parę zł netto.
    053 MODUL ZASIL.ERF2021 2425138167
    Zobacz na www.agdom.pl

Moderated By mrhari:

Temat zamknąłem. Założony został w maju i nie sądzę by lodówka czekała do dziś na naprawę ;)