Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZZS 2455 presostat, zatrzymywanie programu

27 Maj 2010 09:47 5039 4
  • Poziom 10  
    Witam,
    Problem 1
    Jakiś rok temu zmywarka pierwszy raz przelała wodę. Wybrałem wodę z dna zmywarki, odblokował się aquastop, znalazłem presostat (przy pomocy tego forum), podregulowałem śrubą i zmywarka pracowała przez kilka miesięcy bez problemu. Ostatnio znowu kilka razy przelała wodę i regulacja presostatu już nie wiele daje. Z wyjętej rurki od presostatu gdy zmywarka ma nabraną wodę, po obniżeniu do podłogi wylewa się woda więc układ nie jest zapchany. Moje pytanie dotyczy gdzie mogę taki presostat dostać, przekopałem sklepy internetowe z częściami agd, nigdzie nie znalazłem. Póki co pod koniec nabierania wody na pierwsze mycie pomaga otwarcie drzwiczek i zamknięcie. Skok ciśnienia przełącza presostat. Na płukaniu interwencja nie jest wymagana, presostat odcina dopływ wody w odpowiednim momencie.

Problem 2
    Do problemu presostatu ostatnio doszedł dodatkowy problem, zmywarka nie kontynuuje programu po wypompowaniu wody po myciu. Cały czas pracuje pompa do odprowadzenia wody. Jakby nie otrzymywała sygnału z jakiegoś czujnika że wody już nie ma. Aquastop nie ma w tym udziału bo wanna przelewowa jest sucha. Pomaga tylko ręczne przesunięcie programatora. Tu moje pytanie czy może mieć w tym udział uszkodzony presostat? Np. nie odskakuje, jak wody już nie ma. Czy może przyczyny szukać gdzie indziej?

Pozdrawiam
    Adam G
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Płaszcz ten z boku czyściłem i odkamieniałem faktycznie jakieś kilka miesięcy temu. Przeczyszczę jeszcze raz. A co do presostatu przecież woda do niego nie dochodzi i nie miał z nią kontaktu, jest o wiele wyżej, więc skąd pomysł że był zalany? Rurkę przed testem zdjąłem przecież z presostatu.
    AG
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Wyczyściłem wreszcie zmywarkę, płaszcz i faktycznie nabiera wody tyle ile trzeba, presostat wygląda na sprawny. Ale nie ustąpiła druga usterka. Po wylaniu wody zmywarka nie chce pójść dalej, chodzi pompa, zalana nie jest i muszę popchnąć ręcznie program aby przeszła do nabierania wody. Co może być przyczyną?