Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrosilnik Strong 90 tranzystor

27 Maj 2010 10:40 2993 6
 • Poziom 13  
  Witam. W sterowniku uległ uszkodzeniu tranzystor MAR809. Co podstawić za to, bo nie mogę znaleźć specyfikacji? Podstawiłem BDP279, działa ale silnik zwalnia pod obciążeniem za mocno. Proszę o pomoc, co podstawić do tego regulatora napięcia 0-32V. Pozdrawiam.
 • Moderator Sprzęt Medyczny
  Czy on czasami nie wygląda tak:Mikrosilnik Strong 90 tranzystor

  Dodano po 8 [minuty]:

  Bo ja o tym symbolu to mam dokumentację mikroprocesora, pewny jesteś że to ma być tranzystor o takich symbolach.
 • Poziom 13  
  Witam wygląd ma jak BDP nie wiem czy to tranzystor ale podstawiłem tego bdp i działa ale nie ma mocy pod obciążeniem za bardzo zwalnia na zadanych obrotach
 • Admin Sprzętu Medycznego
  Do sterowania mikrosilnikiem to raczej będzie tranzystor polowy z grupy np. IRF. Oznaczenie, które podano wskazywało by na układ reset, ale w obudowie przedstawionej przez Kolegę fernandosucre. Jeśli jest to obudowa TO220, element pewnikiem kodowany.
  Z tym modelem mikrosilnika nie miałem do czynienia, jednak jeśli Kolega mógłby wstawić fotki tej płyty PCB (z widokiem obydwu stron) to uda się pomóc.
 • Moderator Sprzęt Medyczny
  Dokładnie to co znalazłem to układ reset. Jeżeli chodzi o sterowanie mikrosilnikiem, zgadzam się z kolegą fortronik że powinien być to tranzystor. Jednakże nie widząc układu ani podzespołów trudno jest zgadnąć o jaką część układu chodzi. Jeśli chodzi o zwalnianie mikrosilnika na zadanych obrotach w grę wchodzi jeszcze potencjometr.
 • Poziom 13  
  Narazie oddałem bo to koleżanki i jak dostane z powrotem to podeślę fotki powiem tylko ze sterowanie jest potencjometrem potem jest układ lm317 a z niego szło na ten wykonawczy wchodzi na niego napięcie 32v. Tak po krótce to co pamiętam. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
 • Moderator Sprzęt Medyczny
  W środę będę miał chwilkę to zobaczę jak ten układ wygląda od środka, trzeba było napisać że chodzi o mikrosilnik protetyczny. Mam dostęp do takiego mikrosilnika to sprawdzę.