Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrosilnik Strong 90 tranzystor

27 Maj 2010 10:40 2993 6
  • Poziom 13  
    Witam. W sterowniku uległ uszkodzeniu tranzystor MAR809. Co podstawić za to, bo nie mogę znaleźć specyfikacji? Podstawiłem BDP279, działa ale silnik zwalnia pod obciążeniem za mocno. Proszę o pomoc, co podstawić do tego regulatora napięcia 0-32V. Pozdrawiam.
  • Moderator Sprzęt Medyczny
    Czy on czasami nie wygląda tak:Mikrosilnik Strong 90 tranzystor

Dodano po 8 [minuty]:

Bo ja o tym symbolu to mam dokumentację mikroprocesora, pewny jesteś że to ma być tranzystor o takich symbolach.
  • Poziom 13  
    Witam wygląd ma jak BDP nie wiem czy to tranzystor ale podstawiłem tego bdp i działa ale nie ma mocy pod obciążeniem za bardzo zwalnia na zadanych obrotach
  • Admin Sprzętu Medycznego
    Do sterowania mikrosilnikiem to raczej będzie tranzystor polowy z grupy np. IRF. Oznaczenie, które podano wskazywało by na układ reset, ale w obudowie przedstawionej przez Kolegę fernandosucre. Jeśli jest to obudowa TO220, element pewnikiem kodowany.
    Z tym modelem mikrosilnika nie miałem do czynienia, jednak jeśli Kolega mógłby wstawić fotki tej płyty PCB (z widokiem obydwu stron) to uda się pomóc.
    Dokładnie to co znalazłem to układ reset. Jeżeli chodzi o sterowanie mikrosilnikiem, zgadzam się z kolegą fortronik że powinien być to tranzystor. Jednakże nie widząc układu ani podzespołów trudno jest zgadnąć o jaką część układu chodzi. Jeśli chodzi o zwalnianie mikrosilnika na zadanych obrotach w grę wchodzi jeszcze potencjometr.
  • Poziom 13  
    Narazie oddałem bo to koleżanki i jak dostane z powrotem to podeślę fotki powiem tylko ze sterowanie jest potencjometrem potem jest układ lm317 a z niego szło na ten wykonawczy wchodzi na niego napięcie 32v. Tak po krótce to co pamiętam. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
    W środę będę miał chwilkę to zobaczę jak ten układ wygląda od środka, trzeba było napisać że chodzi o mikrosilnik protetyczny. Mam dostęp do takiego mikrosilnika to sprawdzę.