Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówko zamrażarka electrolux r134a

matrixmm 27 Maj 2010 15:06 7690 9
  • #1 27 Maj 2010 15:06
    matrixmm
    Poziom 9  

Dzień dobry wszystkim Forumowiczom.
    Ponieważ jest to mój debiut wiec proszę o wyrozumiałość. Potrzebuję pomocy w naprawie lodówki.
    Mam starą chłodziarko zamrażarkę (jeden agregat-dwie komory). Na tabliczce w lodówce jest napis Refrigerant R134a. Problem polega na tym, że W lodówce jest uszkodzony termostat. Chcę go wymienić. Jednak Termostat zamontowany w lodówce nie jest oryginalny. Zamontowany jest T10-4168. Poszukałem w necie i odnoszę wrażenie, że to termostat do zamrażarki a nie lodówki. Jednak nie jestem znawcą tematu. Cz ktoś bardziej doświadczony mógłby mi poradzić jaki termostat kupić?
    Będę wdzięczny za każdą pomoc.

0 9
  • Pomocny post
    #2 30 Maj 2010 02:05
    nastor
    Poziom 14  

No tak ... zdecydowanie to Twój debiut :) to co napisałeś to nie model tylko informacja że w lodówce zastosowano gaz R134 , znajdź w środku w lodówce tabliczkę znamionową podaj model lub najlepiej nr pnc ( 9 cyfr zaczyna się na 9) wtedy na pewno ci pomogę :)

0
  • #3 30 Maj 2010 13:59
    peter falk
    Specjalista AGD

Skoro nieoryginalny, teraz zepsuty, działał dobrze (miał zakres -27 do -20) to po co szukać fabrycznego? I tak się nie znajdzie po tylu latach. Jeśli jest kapilara podpięta pod parownik w zamrażarce, to można zastosować uniwersalny kit W6 ATEA (zakres -25 do -18), lub jeśli nie zależy Ci na sygnalizacji (o ile jest w Twojej lodówce) zamontować W4-2 (-26 do -13) też ATEA.

Moderowany przez ROBSON33:

W4-2 = +4,5/-26

0
  • #4 02 Cze 2010 01:10
    matrixmm
    Poziom 9  

No tak. Przepraszam za lamerstwo i obiecuję poprawę.

Na wstępie bardzo dziękuję za pomoc i liczę na dalsze wsparcie.

Poszukam jutro numeru i go podam. Co do starego termostatu to nie mam pojęcia Czy działał. Wymieniał go jakiś As serwisowy i tak podłączył, że na kapilarze było napięcie i po dotknięciu z parownikiem robiła zwarcie i wywalała korki. Jak się zorientowałem to już była podtopiona. Podłączyłem więc termostat „prawidłowo” :) i lodówka działa tak że mrozi na kamień a zamrażarka praktycznie wcale. W mojej ocenie termostat z dziurawą kapilarą i tak nie działa prawidłowo ale jak już powiedziałem nie jest to mój zawód a jedynie staram się pomóc. I tak w łańcuszku szukam pomocy na forum.

0
  • #5 03 Cze 2010 16:16
    peter falk
    Specjalista AGD

matrixmm napisał:
    Mam starą chłodziarko zamrażarkę (jeden agregat-dwie komory) .

matrixmm napisał:
    lodówka działa tak że mrozi na kamień a zamrażarka praktycznie wcale.

No to coś tu nie gra :?
    Nie wygląda to tylko na uszkodzony termostat, a jeszcze na przytkany układ.

0
  • #6 05 Cze 2010 13:14
    matrixmm
    Poziom 9  

Ok. mam nadzieję że to te numerki.
    Mod. TR 1285 G Type. TR 1280 Prod.No 9241763-30
    Będę wdzięczny za pomoc.

0
  • Pomocny post
    #7 09 Cze 2010 00:54
    nastor
    Poziom 14  

Cytat:
    W mojej ocenie termostat z dziurawą kapilarą i tak nie działa prawidłowo

Przepraszam ale gdzieś umknął mi ten zapis ... Termostat z dziurawą kapilarą nie ma prawa działać prawidłowo - w kapilarze jest gas który odpowiada za pracę termostatu jak zrobiła się dziura w kapilarze to termostat śmiało możesz wywalić do kosza ...
    Kup oryginalny termostat bo jest dostępny w serwisach electrolux kosztuje ok 85-90zł nr katalogowy części 2054706185
    Osobą które piszą że części już niema polecam stronę electrolux.pl zakładkę E-shop gdzie można sprawdzić dostępność i orientacyjną cenę części
    To do twojej lodówki Link po prawej stronie kliknij na Electric .
    Nie ma co naprawiać lodówki sposobem na "uda" może się uda a może się nie uda bo naprawdę szkoda czasu i pieniędzy na zamienniki i prowizorki jaką odwalają "fachowcy" a właściwie ślusarze od AGD

Dodano po 6 [minuty]:

Znalazłem jeszcze w specyfikacji technicznej notatkę o termostacie w twojej lodówce :

0
  • #8 09 Cze 2010 11:31
    matrixmm
    Poziom 9  

Super:)
    Bardzo dziękuję za pomoc. Właśnie zamówiłem termostat ze strony którą podałeś. Naprawdę jestem wdzięczny.
    Mam pytanie? Czy wiesz może gdzie mogę znaleźć schemat jego podłączenia bo na 100% był podłączony źle i nie chciałbym też popełnić błędu.

0
  • #9 09 Cze 2010 15:13
    nastor
    Poziom 14  

no nie wiem to tajne :) Poniżej - powinno być to :)

1
  • #10 09 Cze 2010 15:42
    matrixmm
    Poziom 9  

Super !!!
    Bardzo dziękuję za pomoc.
    Teraz powinno już być wszystko ok

0