Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana G86-770-A2 na G86-730-A2.

ww.bielsko 27 May 2010 19:25 8927 10
 • #1
  ww.bielsko
  Level 17  
  Witam,

  Po podmianie tych procesorów w HP DV9 AT5, ekran rozdizela się na pół 3/4 od góry, 1/4 od dołu (ogólnie 2 ekrany) + pionowe artefakty, oczywiście dolutowałem jeden opornik zgodnie z płytą z DV6 dawcy dla pewności ściągnąłem 4 x kość RAM GPU i są teraz 4 kośći tak jak u dawcy. Efekty te same. Padło podejrzenie na RAMY. Czy któryś z kolegów miał taki przypadek ???

  pozdr
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  ww.bielsko
  Level 17  
  Te zamienniki funkcjonują w obu kierunkach ?
  np.: G86-750-A2 na G86-770-A2. To tak z ciekawości.

  Zauważyłem, że na tych samych (praktycznie) modelach płyt DV6 -> są 730, a DV9 są 770. Obok grafik jest tablica rezystorów konfigurująca chipset wg. schematu, dla mnie na prosty chłopski rozum powinno zadziałać. Jeszcze kwestia biosu. Jednak ewidentnie po podmianie, na nowym chipsecie jest złe dopasowanie rozdzielczości, obsługa RAM powinna być ta sama, chipsety są te same na obu płytach. Może zgłębie tą zagadkę.
 • Helpful post
  #4
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #5
  Świr
  Level 34  
  Czy mógłby kolega podzielić się informacją, czy udało się podmienić tą grafkę :?:
 • #6
  ww.bielsko
  Level 17  
  Podmieniłem i ogólnie odpalał lecz wywalał artefakty, najpierw na wszystkich ramach z 770, później selektywnie odlutowywaliśmy po jednym do ostanich 2ch właściwych. Cały czas to samo, ale był to jedyny eksperyment. Obraz był z artefaktami.
  Jeśli szukasz nowych oryginalnie pakowanych i zakulowanych na bezołowiu G86-770-A2 2009 daj znać.
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #8
  Świr
  Level 34  
  Potrzebowałbym w takim razie G86-730-A2. 770tki właśnie mam na stanie, i chętnie bym włożył w tego HPka no ale się... nie da :cry:
 • Helpful post
  #9
  Skaarj2x
  Level 12  
  stary temat ale każde info się przyda...
  mam HP dv9500 i problem z wyświetlaniem obrazu jak powyżej opisano, tzn. 3/4 + 1/4 ekranu pokazują to samo (dwa pełne obrazy na jednej matrycy, jeden u góry drugi u dołu), tyle że taki podział mam bardzo rzadko a prawie cały czas jest podział 1/2 + 1/2 (raz na jakiś czas włączy się pełny pojedynczy obraz 1/1).
  Przy tak niesprawnej grafie linux ładuję się z płyty do momentu ładowania 'lepszych' sterów grafy niż standardowe vga (na których jedzie bez problemu z początku, w trybie konsoli). Sprzęt rozebrałem, zdjąłem układ chłodzenia z GPU i odpaliłem. Po podgrzaniu się GPU zacząłem go dociskać do płyty głównej (środek, rogi) i odziwo załapał, tzn. musiała się załadować grafa bo objawił mi się pulpit z wykorzystaniem jakiegoś Compiz Fusion w Knoppixie, coś jak aero w windowsach, więc jakieś bardziej zaawansowane funkcje grafiki to wykorzystuje (przeźroczystość, pływanie okien, itp. nie wnikam...).
  Problem jest jak podejrzewam z zimnymi lutami (lub coś w tym stylu). Dlatego chciałem się tą informacją tutaj podzielić, być może to powoduje artefakty w poruszanym tu temacie, ale co do kompatybilności innych aczkolwiek podobnych GPU brak mi wiedzy.
 • Helpful post
  #10
  Świr
  Level 34  
  Problem leży wewnątrz struktury układu. Masz do wymiany GPU, a problem powróci.
 • #11
  jankolo
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Cytat z raportu:
  Quote:
  Kolejny bezwartościowy post w temacie grafik nVidia - nikomu się to nie przyda, bo te chipsety są wadliwe i wymagają wymiany, co potwierdza oficjalnie sam producent układów.

  Temat zamykam.