Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny podgląd nie działa mimo przekierowania portów.

japek 27 Maj 2010 21:37 3226 15
  • Poziom 13  
    Witam.

Mam pewien problem z połączeniem do urządzeń. Sytuacja wygląda tak:
    Mam dwa urządzenia (komputer stacjonarny i rejestrator do kamer). Internet z dialogu od którego mam modem i dalej jest to wpięte do routerka (TPLINK tl-wr740n) i tam mam ustawione PPPoE także z połączeniem do internetu wszystko jest ok. Na routerze mam skonfigurowany również DDNS. Problem polega na tym że potrzebuje mieć zdalny podgląd do kamer poprzez przeglądarkę. Oczywiście nie było by problemu, DDNS skonfigurowany, porty też przekierowane. Jednak połączenie do rejestratora przez internet działa tylko w przypadku gdy włączony jest komputer, gdy komputer jest wyłączony za cholerę nie chce to działać. Czy spotkał się ktoś może z taką sytuacją i zna rozwiązanie problemu ? Dodam że komputer dostaje IP z DHCP, rejestrator ustawione na sztywno z poza puli DHCP.
  • Napad.pl
  • Specjalista Sieci, Internet
    prawdopodobnie masz ustawiony rejestrator na DHCP (uzyskaj IP automatycznie) i w routerze przekierowane na IP (np, x.102) który dostanie dopiero jak stacjonarny dostanie swój IP (x.101), a tak bez stacjnoranego rejestrator dostaj x.101.

Przypisz rejestratorowi stały IP ale poza zakresem DHCP servera, np x.231 i zmień przekierowanie portów na routerze na ten IP.
  • Napad.pl
  • Poziom 13  
    " Dodam że komputer dostaje IP z DHCP, rejestrator ustawione na sztywno z poza puli DHCP." :) także to nie to.
    zainstaluj zenmap
    z komputera na zewnątrz twojej sieci sprawdź porty (p1,p2,p3)
    Command: nmap -p p1,p2,p3 IP_PUBLICZNE_ROUTERA

1) z wyłączonym komputerem
    2) z włączonym komputerem

załacz wyniki
  • Poziom 13  
    Wyniki, z wyłączonym komputerem. nie mogę teraz podać z włączonym bo nie mam jak go uruchomić.

nmap -p 80 78.8.xx.xx

Code:
    Starting Nmap 5.21 ( http://nmap.org ) at 2010-05-27 22:10 Środkowoeuropejski czas letni

Note: Host seems down. If it is really up, but blocking our ping probes, try -PN

Nmap done: 1 IP address (0 hosts up) scanned in 3.95 seconds

nmap -p 37777 78.8.xx.xx

Code:
     Starting Nmap 5.21 ( http://nmap.org ) at 2010-05-27 22:11 Środkowoeuropejski czas letni

Note: Host seems down. If it is really up, but blocking our ping probes, try -PN

Nmap done: 1 IP address (0 hosts up) scanned in 3.92 seconds

nmap - p 38888 78.8.xx.xx
    Code:
     Starting Nmap 5.21 ( http://nmap.org ) at 2010-05-27 22:12 Środkowoeuropejski czas letni

Nmap done: 1 IP address (0 hosts up) scanned in 3.93 seconds
    a masz dostęp do konfiguracji routera teraz,
    pokaż przekierowania portów,
    czy z routera (przez www) możesz ping-ąć IP rejestratora ?

ale jak nie ma dostępu do LANu to chyba dużo nie zdziałąmy teraz
  • Poziom 13  
    No właśnie, przy wyłączonym komputerze nie mam tez zdalnego dostępu do konfiguracji routera. Zdalne zarządzanie oczywiście ustawiłem też na inny port niż 80. Działa gdy włączony jest komputer.
    propnuje reset routera do ustawień fabrycznych i ponowną konfigurację, może coś przeoczyłeś jakis błąd który nie powtórzysz przy ponownej konfiguracji ?
  • Poziom 13  
    Z chęcią bym to zrobił, ale do tego "routera" mam 300 km i opieram się na zdalnym połączeniu. Po zresetowaniu wszystko zdechnie bo jest tam PPPoE i już się tam nie dostanę. Na miejscu niestety nikogo nie ma kto mól by mi pomóc.
    jak włączą komputer, to będziemy grzebać,
    możnaby probować skrypt na włączonym komputerze co cyklicznie podłącza odłącza łacze sieciowe w komputerze (myśle że takie coś winno być możliwe)
  • Poziom 13  
    No dobra w takim razie jutro z rana jeszcze pogrzebie. Jakiś przykład takiego skryptu ?
    jak komputer dostaje IP po DHCP to można by
    np pseudo code
    Code:

:begin
    ipconfig /release
    sleep 10minut
    ipconfig /renew
    sleep 10minut
    goto begin

w perlu to będzie prościej, bo jest sleep i inne udogodnienia.

lepiej by było włączać/wyłączać karte ale nie wiem jak

EDIT: devcon ale się boję trochę
    http://support.microsoft.com/kb/311272
  • Poziom 13  
    Moment, to co podałeś to skrypt windowsa bat ? Bo jeżeli tak to sleep nie działa.

Co do wyłączenia karty chyba można to zrobić poprzez netsh.
    > Co do wyłączenia karty chyba można to zrobić poprzez netsh.
    ponoć wyłącznie nie działa z netsh-a

> Bo jeżeli tak to sleep nie działa.
    dlatego pisałem "pseudocode" i miałem na myśli zainstalować perl-a do tego skryptu.
  • Poziom 13  
    No dobra, to już mam jakiś pogląd. Jutro się za to zabieram i pewnie się jeszcze odezwę.
  • Poziom 13  
    Problem rozwiązany. Okazało się że ten TPLINK domyślnie ma ustawione połączenie do internetu na żądanie, czego wcześniej nie zauważyłem. Powodowało to właśnie że gdy został uruchomiony komputer wtedy dopiero był internet. Dzisiaj przestawiłem na automatyczny i wszystko cyka.
    W każdym bądź razie dziękuje za pomoc i poświęcony czas.

Pozdrawiam