Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hivision BT 1581

morrisdeejay 25 Aug 2004 12:14 1243 6
    morrisdeejay
    Level 14  
    Witam.
    Mój problem polega na tym że pewnego razu po włączeniu monitara nastala cisza. Dioda sygnalizujaca prace monitora delikatnie mrugała na pomaranczowo i słyszalne bylo ciche tykanie. Doszedłem ze przyczyną tego był tranzystor bu 2520 ax. po jego wylutowaniu gdy włączylem monitor dioda zapalila sie na zielono (po wlutowaniu nowego sprawnego niestety jest tak samo) Jesli komputer nie jest wlaczony to powinna sie palic na pomaranczowo a nie na zielono czyli cos polecialo przy tym jeszcze ale juz nie wiem co. Menu ekranowe takze nie dziala a powinno, czyli totalna ciemnosc na ekranie. Napiecia na wyjsciu to kolejno:
    -13,12,masa,55,80,8. Dzieki za pomoc
    servzue
    Level 14  
    sprawdz tranzystor TIP122 na radiatorze obok trafopowielacza i IRF640
    morrisdeejay
    Level 14  
    oba są ok
    marcinzol
    Level 14  
    Potrzebyn jest sygnał z karty graficznej - podłącz monitor do kompa .

Te tymy tak mają i jak jest przerwa w zasilaniu to załączają się automatycznie
    morrisdeejay
    Level 14  
    podlaczalem juz i nic ciemno zielona pali sie nawet jak jest odlaczony monitor a tak nie bylo wczesniej. pomaranczowa sie palila i jak dostal sygnal z kompa to wskakiwala wtedy zielona
    servzue
    Level 14  
    A nie napisałeś czy pojawia się wysokie napiecie czy słychać,
    Ten monitor bez sygnału testuje sie sam,chyba jakas kratka jesli dobrze pamiętam.
    morrisdeejay
    Level 14  
    Są wysokie napiecia, wszystko wygląda jakby normalnie pracowalo. Zastanawiam się czy czasem procek nie poleciał. A tak apropo to czy posiada ktoś schemat do tego monitora?