Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzałka do barier podczerwieni.

soadrian 27 Maj 2010 22:47 2166 8
  • #1 27 Maj 2010 22:47
    soadrian
    Poziom 9  

Witam.
    Tegoroczna zima dała się mocno we znaki wszystkim. Ja najbardziej odczułem ją poprzez setki alarmów spowodowanych przez oszronienie barier zewnętrznych w praktycznie wszystkich obiektach, które zabezpieczone są w ten sposób. Montaż w specjalnych słupkach, w których producent daje możliwość umieszczenia grzałki z termostatem odpada - ogromne koszty. Ma ktoś może doświadczenia związane z innymi, tanimi rozwiązaniami (może grzałka od kamery, jakieś rezystory)?
    A może trafił ktoś na bariery wyposażone w grzałkę za rozsądną cenę?

0 8
  • #2 27 Maj 2010 23:42
    ironmzes
    Poziom 14  

Jeżeli chcesz kombinować z zabezpieczeniami obiektu w domowe sposoby to powodzenia. Skoro producent daje możliwość zakupu obudowy do konkretnego urządzenia to znakiem tego że tak musi zostać. Wiesz jak to później bywa z takimi wynalazkami - więcej jeżdżenia i poprawiania niż to wszystko warte, o ubezpieczalni nie wspominam w skrajnych przypadkach.

1
  • #3 31 Maj 2010 11:07
    nikspol
    Poziom 24  

Witam,
    Do tego co napisał poprzednik dodam jedynie, że zastosowanie grzałek nie rozwiązuje problemu fałszywych alarmów z torów podczerwieni , jedynie je minimalizuje. Wiadomo - zjawiska atmosferyczne i ich skutki / mgła , snieg itd./. Alternatywą jest stosowanie barier które "eliminują" te zjawiska np.bariery ELKRON. Jednym zdaniem, zasada działania sprowadza się do tego , że w chwili osłabienia sygnału do 30% następuje blokada takiego toru . Na odp. wyj pojawia sie sygnał a jak my go wykorzystamy i co wysterujemy to tylko wyłącznie zależy od "fantazji " instalatora. I prośba - pochwal się jakie masz tam zamontowane bariery

0
  • #4 31 Maj 2010 19:48
    gigi-44
    Poziom 26  

Pierwsze pytanie tak jak napisał nikspol jakie masz bariery? Założyłem naprawdę sporo barier i nie mam żadnych problemów z oszronieniem w zimie o grzałkach z kamer do barier nawet nie myśl bo stopisz obudowę.

0
  • #5 31 Maj 2010 20:16
    soadrian
    Poziom 9  

Montuję bariery Aleph ABT. Przez większość roku spisują się doskonale. Tak jak napisałem, problem pojawia się przy oszronieniu. Alarmów było tak dużo, że firma, w której pracuję, zaczęła zastanawiać się nad przyjmowaniem w ochronę obiektów z tzw. "strefą zewnętrzną".

0
  • #6 31 Maj 2010 21:36
    gigi-44
    Poziom 26  

To wszystko jasne muszę Cię zmartwić te bariery są do bani miałem 3 przypadki załączeń z tych barier klient zdecydował się na wymianę po zamontowaniu Optexa problemy się skończyły. To niestety jest tanioszka i stąd twoje problemy.

0
  • #7 31 Maj 2010 23:21
    nikspol
    Poziom 24  

No cóż ,podpisuje się pod tym co napisane wyżej. Miało być tanio - to jest .
    A znając życie to są też kiepsko zestrojone , mają żle ustawione kanały i mógłbym wymienić jeszcze kilka innych powodów pośrednio przyczyniaących się do występowania fałszywych alarmów np. niechlujny montaż , ukształtowanie terenu ,infrastruktura itd. Starczy zerknąc na instrukcje załączane do barier i innych czujek zewnętrznych - i znajdż miejsce montażu gdzie nie ma refleksów od świateł samochodów czy promieni słonecznych i powiem Ci jeszce że nie muszą one padać bezpośrednio na optykę / starczy kałuża itd ,itp /. Ćwiczenie czyni mistrza - powodzenia!!!

0
  • #8 02 Cze 2010 23:46
    soadrian
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedzi. Trzeba będzie się przerzucić na sprzęt z wyższej półki. Może ktoś poleci bariery wyższej jakości, za niezbyt wygórowaną cenę...?

0
  • #9 03 Cze 2010 01:15
    nikspol
    Poziom 24  

Na przykład te, których nazwy tu padały t.j ELKRON , OPTEX a obudowy BUNKER serii PT są to obudowy jedno i dwustronne /180/360 st. - uniwersalne pasujące praktycznie do większości nad i odb tych co montowałeś również . Występują w wysokościach od 1m do 3m z odstępami co 0,5m .Oddzielnie kupuje się mocowanie tzw kotwe / jesli ma być wolnostojąca/ , samą obuwowę , grzałkę i termostat , można też dokupić część oświetleniową i wykorzystać słup jako podstawę lampy np. ogrodowej. Obudowa ma czujnik sab. ale można też dodatkowo zamontować w niej czujnik naciskowy ,producent przewidział także możliwośc zamontowania w srodku kamery. Wybór w temcie obudów jest bardzo skromny ale jesli już to proponuje co wyżej.
    To wszystko kupisz w F-mach - AAT,URMET,VOLTA. I widzisz ,w jednej obudowie mamy - barierę , kamerę a całość nie rzuca się w oczy bo wygląda jak lampa. Gdybyś to rozbił na pojedyncze elementy - wyjdzie drożej.

0