Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie grzeją górne grzałki w piekarniku elektrycznym Severin.

Roco Blanco 28 Maj 2010 00:21 3619 5
  • #1 28 Maj 2010 00:21
    Roco Blanco
    Poziom 2  

Mam piekarnik elektryczny wolnostojący firmy Severin, model TO 2023 (4 grzałki). Przestały grzać obie górne grzałki, działają tylko dolne. Zdjąłem obudowę, nie widzę aby gdzieś przy kablach było coś nadpalone. Obejrzałem też grzałki i jedna z górnych ma uszkodzenie, które wygląda jakby była rozerwana w jednym miejscu (da się też wyczuć palcem pogiętą strukturę). Czy to oznacza uszkodzenie grzałki? Czy mam w tej sytuacji wymienić jedną grzałkę czy obie górne? Wydaje mi się, że w tej chwili nie grzeją obie bo są ze sobą połączone kablami w jeden obwód. Czy mam rację i czy wystarczy wymiana jednej?
    Podpowiedzcie proszę czy od tego zacząć i gdzie ewentualnie mogę dostać taką grzałkę (Łódź). Czy są ogólnie dostępne czy tylko zostaje serwis Severina? Sprzęt niestety zepsuł się 3-mce po upływie okresu gwarancji (nie najlepiej to świadczy o produkcie...)

0 5
  • #2 28 Maj 2010 08:16
    darek_wp
    Poziom 28  

Najprościej było by wziąć miernik w łapki i sprawdzić grzałki. Z podanych objawów wynika , że tylko jedna jest uszkodzona i tę wystarczy wymienić.

2
  • #3 28 Maj 2010 08:20
    jacekko63
    Poziom 30  

Wymienić trzeba tylko uszkodzoną, sprawdź miernikiem lub innym sposobem przejścia obwodów grzałki, przełączniki, termostat, ale jeśli nie masz pojęcia zleć fachowcowi.

0
  • #4 28 Maj 2010 13:28
    Roco Blanco
    Poziom 2  

Dzięki. Elektrykiem nie jestem ale grzałkę wymontowałem i widać wyraźnie uszkodzenie czyli przepaloną blachę grzałki w jednym miejscu. Miernik mam ale jeśli widać to uszkodzenie to może i tak zacząć od wymiany grzałki? Chyba, że podpowiecie jakie parametry sprawdzić to spróbuję.
    A co z zakupem grzałki? Dostanę to w jakimś serwisie, który naprawia AGD w Łodzi czy trzeba dzwonić bezpośrednio do Severina?
    Pozdrawiam

1
  • #5 25 Kwi 2012 16:49
    sloniu219
    Poziom 9  

A gdzie taką grzałkę mozna kupić ?

3
  • #6 16 Sie 2014 12:59
    rybka.anetka
    Poziom 1  

Dzięki Wam zreperowałam (z drobną pomocą mojego tatusia) piekarnik severin. Używałam jednego egzemplarza przez 4 lata już był brzydki w środku, kupiłam następny (ciut inny model) a stary zniosłam do piwnicy. Nowy używałam przez 1 rok (oba pracowały w kawiarni) i 13-go przestały grzać górne grzałki, przyniosłam ten stary i 15-go ta sama sytuacja przestały grzać górne grzałki w tym starym. Niewiele myśląc zajrzałam na elektroda.pl (bo już kiedyś dzięki Wam zreperowałam piekarnik w domu), przeczytałam, że można wymienić grzałki, więc zabrałam się za rozbiórkę obu piekarników i z dwóch powstał jeden DZIAŁAJĄCY!!
    Dziękuję, że jesteście :)

0