Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 brak domykania, brak błędów.

28 Maj 2010 08:04 3702 7
  • Poziom 32  
    Witam
    PAssat B5 brak domykania szyb z kluczyka i z dokładanego pilota z funkcją domykania.
    W module komfortu brak błędów. Wszystkie szyby działają jak należy, zamek również działa poprawnie.
    Wcześniej miałem uszkodzony przewód pomarańczowo/zielony CAN od modułu tylnich prawych drzwi i wywalało błąd 01329 Bład magistrali CAN,tryb awaryjny.
    Naprawiłem to i dalej nic, nie domyka.
    Radio rozłączyłem bo nieoryginalne ale dobrze podłączone, myślałem że może one podaje napięcie na moduł po wyłączeniu stacyjki, ale nie.
    Na przewodzie czarno/niebieskim pin 5 modułu komfortu|(bezpiecznik nr 6) nie ma napięcia w chwili wyłączenia zapłonu.
    Pod podłogą gdzie moduł sucho jak po fabryce, przewody sprawdzone pod kątem gnicia, wszystko ok.

Co może być przyczyną takiego stanu.
    Auto ma 4 szyby el.
  • Poziom 33  
    Musisz sprawdzić kodowanie, czy jest prawidłowe pod el szyby. Następnie bloki i adaptacje w kanałach. Tyle na szybko.
  • Poziom 32  
    Ma kodowanie modułu 4097 czyli "Cztery mechanizmy uruchamiania szyb bez pamięci".
    Spróbuje kodowania 4099 czyli "Cztery mechanizmy uruchamiania szyb z pamięcią".

Dodano po 21 [minuty]:

Zmienia się tylko to że szyby nie chodzą w automacie, jak zmienie na na 4099.

Sprawdzałem w swoim passacie 98r na obu kodowaniach 00257 i 00259 domyka szyby.
  • Poziom 23  
    Witam

Być może lenistwo instalatora alarmu/sterowania.

Spotkałem się kilka razy,że padał pilot dokładany i z zamka też nie chaciał - przyczyna - rozcięty kabelek i podłączone sterowanie tylko z pilota (które to sterowanie padło) poprzez przelotke drzwi.

pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Trafił do mnie golf IV, brak domykania oraz piloty nie działają.
    Piloty podglądam w kanale 09 i widze że obydwa chodzą ale nie sterują zamkiem. Dopisałem je na nowo, zrobiłem synchro i nic, dalej widać w kanale 009, w kanale 013 też widać którego pilota naciskam ale zamek na pilota ni ruszy, z kluczyka jest ok.
    Brak również domykania z kluczyka.
    Brak również brzęczenia włączonych świateł.
    Działanie oświetlenia wnętrza działa prawidłowo, światełko w drzwiach też działa prawidłowo.
    Błędów w module też brak.
    Switche w kasecie zamka sprawdzone i polutowane punkty lutownicze na wtyku kasety, wszystko ok.
    Dioda w drzwiach również nie miga więc coś jednak musi być nie tak i dlatego nie ma domykania i nie można dopasować pilotów. Zrobiłem mase tego typu uszkodzeń ale to mnie rozłożyło.
    Jakieś sugestie?
  • Poziom 2  
    witam co do wypowiedzi saly to miałem tak w golfie ze radio było podłączone na stałe i było tak jak by cały czas siedział kluczyk w stacyjce po rozłączeniu plusów przy radiu wszystko działa jak powinno
  • Poziom 32  
    Dzięki ale sprawdziłem zasilanie po stacyjce na module ginie po wyjęciu kluczyka z stacyjki, też myślałem że problem w tym ale to nie to, narazie problem nie rozwiązany, koleś zagranicą, może kiedyś podjedzie i uda się jeszcze raz przyjrzeć problemowi.