Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ubezpieczenie i przegląd sprowadzonego samochodu

111mishi111 28 Maj 2010 10:17 9316 8
  • #1 28 Maj 2010 10:17
    111mishi111
    Poziom 8  

Witam. Mam nastepujące pytanie. Znalazłem fajną ofertę golfa 4 z silnikiem SDI. Auto sprowadzone z Holandii, do opłat. I teraz tak. Czy jeżeli auto posiada aktualny Holenderskie dokumenty to chyba nie moga one byc uzytkowane w polsce? Trzeba załatwić wszystkie dokumenty (ok. 1300 zł) + ubezpieczenie i przegląd, czy tak? Wprowadza mnie w błąd pisanie przez sprzedaców w ogłoszeniach informacji typu: "wazny przegląd i ubezpieczenie do xx-xx-2011". Z góry dziękuje za odpowiedź.

0 8
  • #2 28 Maj 2010 10:41
    Hucul
    Poziom 39  

Teoretycznie powinieneś w ciągu 30 dni od kupna przerejestrować samochód na siebie . W praktyce jest to martwy przepis , musisz jedynie pamiętać o opłaceniu akcyzy i ewentualnych opłat w urzędzie skarbowym , bo urząd skarbowy i celny mają możliwość nałożenia kary .
    Auto z ważnym przeglądem zrobionym w Unii Europejskiej i ważnym ubezpieczeniem może poruszać się po naszych drogach :D

1
  • #3 28 Maj 2010 19:18
    magma85
    Poziom 2  

Jak auto ma dowód rejestracyjny i ważne APK to możesz nim jeździć. Jeżeli nie ma OC to wykupujesz miesięczne np. w PZU lub np. w HDI na holenderskich blachach możesz wykupić na cały rok i jak już zarejestrujesz auto idziesz do nich i zmieniasz nr. rejestracyjny w polisie.

0
  • #4 26 Cze 2010 23:54
    kuczaTK
    Poziom 8  

Panowie, a tak kwestia. Auto kupione w Belgii, przywiezione na lawecie. Właściciel zatrzymał rejestracje i przyjechało bez. Czy mogę to auto użytkować w Polsce przez te 30 dni, które mam na rejestrację? Wykupiłem 30-dniowe ubezpieczenie (wpisany numer nadwozia), przegląd (belgijski) ważny do listopada 2010.
    W jaki sposób mogę teraz jeździć tym samochodem, jeśli nie mam tablic rejestracyjnych? Czy jest w ogóle taka możliwość

0
  • #5 28 Cze 2010 11:10
    JACEKM5
    Poziom 8  

Zajmuję się zawodowo ubezpieczeniami i sprawa poruszania się po drogach pojazdami z importu wygląda tak:
    Owszem samochód można ubezpieczyć czy to ubezpieczeniem miesięcznym w PZU, Uniqa, czy rocznym w innych firmach , ale (sprawdzone w Wydziale Komunikacji!) jeżeli samochód nie posiada ważnych tablic rejestracyjnych nie może być wprowadzony do ruchu. Ubezpieczyciele nie łamią tutaj prawa (pojazd może być ubezpieczony stojąc w garażu,na parkingu) a jedynie osoba, która się takim pojazdem porusza po drogach publicznych !!!!

0
  • #6 28 Cze 2010 11:13
    brzusiol
    Poziom 8  

odnosnie przeglądu - bzdura.

kupiłem 5 czerwca 2010 z holandii 307-ke 2002 rok, 2,0 hdi którą sam przywiozłem.
    i sprawa wygląda tak:
    kupujesz auto, przywozisz je do Polski.
    w momencie zakupu masz 5 DNI na opłacenie wszystkich opłat skarbowych wg umowy kupna-sprzedaży.
    nikt Ci nie każe go rejestrowac bo go nie musisz. przecież mozesz sobie przywieść auto z zagranicy, tylko po to zeby stało sobie na podwórku !

ale zakładamy że auto chcesz mieć na polskich blachach, to musisz je oczywiście opłacić jak pisałem wyżej, potem dać do przeglądu !!!!
    moja 307 miała dwa miesiące wcześniej zrobiony przegląd techniczny w holandii i mi w urzedzie powiedzieli ze jej przegląd jest nie ważny. wiec sie wkur... i się Pani zapytałem to po jakiego ch... jesteśmy w UE. Pani mi na to ze takie są przepisy i ten przegląd nie jest respektowany. no więc musiałem zrobić nowy przegląd ( 100zł ).
    wtedy z tym i opłatami idziesz do zarejestrowania itd.
    ogólnie polecam biura celne które załatwiają za Ciebie wszystkie formalności ( koszt tego ok 100zł ).

0
  • #7 28 Cze 2010 11:15
    gacek161
    Poziom 16  

Bo mamy w polsce zbójeckie prawo. po co komu ubezpieczać samochód stojący w garażu ????

0
  • #8 28 Cze 2010 12:27
    Hucul
    Poziom 39  

brzusiol napisał:
    odnosnie przeglądu - bzdura ... moja 307 miała dwa miesiące wcześniej zrobiony przegląd techniczny w holandii i mi w urzedzie powiedzieli ze jej przegląd jest nie ważny. wiec sie wkur... i się Pani zapytałem to po jakiego ch... jesteśmy w UE. Pani mi na to ze takie są przepisy i ten przegląd nie jest respektowany ...

Według prawa obowiązującego w Unii (teoretycznie obowiązuje również w Polsce) , przegląd techniczny zrobiony w którymkolwiek kraju Unii jest ważny w Polsce .
    Moim autem jeździłem ponad dwa miesiące na holenderskich tablicach , polskim ubezpieczeniu i holenderskim przeglądzie . Przy rejestracji w Polsce "zrobiłem" nasz przegląd , żeby się nie wykłócać w urzędzie . Podczas kontroli drogowej trzeba tylko wiedzieć jakie się ma prawa i nie dać "zakręcić" panom w mundurach .

0
  • #9 28 Cze 2010 13:18
    brzusiol
    Poziom 8  

no czyli co urząd to każdy swoje mówi a petent jest w ciemie bity.
    pozdro

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo