Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TDE600 identyfikacja numeru

tracer 28 Maj 2010 11:42 2232 7
  • #1 28 Maj 2010 11:42
    tracer
    Poziom 13  

Witam. Przedstawię problem. Dzwoniąc na numer aparatu cyfrowego podłączonego do centrali TDE600,centrala identyfikuje ten numer z prefiksem zero np.0601...Wiadomo że TPSA i sieci komórkowe nie korzystają już z prefiksu 0.Jeżeli chcę oddzwonić i wybrać w telefonie z listy rejestru połączeń przychodzących automatycznie połączenie to wybiera tak jak było zapisane czyli z zerem. Mam pytanie do kolegów co trzeba ustawić w centrali aby identyfikacja nr. przychodzacego była zgodna czyli bez zera na początku . Pozdrawiam

0 7
  • #3 28 Maj 2010 22:07
    oscar2000
    Poziom 33  

rozumiem ,że są łącza ISDN ... jesli tak to trzeba przestawić nt ... bylo kawałek temu pisane jak to zrobić ..... poszukaj .... w centrali też jest taka opcja ..... ale moim zdaniem nt to podstawa .........

0
  • #4 31 Maj 2010 11:20
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 31 Maj 2010 16:36
    irekr
    Moderator

W panasonicu jest taki parametr ja długość numery prezentowanego.
    Ogranicza to jednak oddzwanianie dla połączeń międzynarodowych.
    Inna prawda jest tez taka, że w bardzo wielu centralach nadal jest wysyłany numer w starym formacie, chociaż "0" już się nie wybiera. Obserwuję to u siebie w firmie, gdzie numery komórkowe prezentują się z zerem a międzymiastowe bez zera, natomiast lokalne bez 22 z przodu (CAA Piekna)i mam 3 trakty 30B+D. Jedyna rada to zapuścić regułę w ARS-ie wycinająca pierwsze zero jeżeli takie wybieranie będzie miało miejsce.
    Cóż, fachowców z TPSA zwolniono w ramach oszczędności......

0
  • #6 31 Maj 2010 16:52
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 31 Maj 2010 18:07
    KAT10
    Specjalista od telefonów

Pytanie z prośbą o pomoc w konfiguracji KX-TDE600 w zasadzie nie powinno pojawić się na takim forum. Systemy te powinny instalowane wyłącznie przez certyfikowanych instalatorów, którzy, z samej definicji, nie powinni mieć problemów z takim drobiazgiem jak zaprogramowanie sposobu prezentacji abonenta dzwoniącego. Tak więc zdziwiony jestem takimi pytaniami. Co więcej sprzedawca systemu (zgodnie z wiadomymi dla niego zapisami w odpowiedniej umowie) sam ma obowiązki, z których jak widać w tym przypadku, nie wywiązał się.

Wracajac do sedna.
    Proponuję skontaktować się za sprzedawcą i wyegzekwować pomoc, bo nikt z dobrze znających systemy Panasonic i szanujących się instalatorów nie powinien publicznie udzilić porady. A jeśli sprzedawca czegoś nie wie, to niech się nauczy - jest to jest jego obowiązek!
    Druga możliwość to poświęcić kilka chwil z życia na odnalezienie w dokumentacji właściwego rozdziału i po problemie (sądzę, że tak będzie najszybciej).

Absolutnie nie chodzi mi tu o przypadek typu "ja wiem, ale nie powiem", lecz o coś zupełnie innego, o czym pisałem wielokrotnie.
    Ta centrala jest dobra i z tym problemem poradzi sobie bez kłopotów.

Pozdrowienia dla wszystkich

PS.
    Mam prośbę o nieudzielanie "porad technicznych", bo komuś wydaje się, że wie jak coś działa, albo wie mniej-więcej, albo coś sobie przypomina, ale nie jest pewien. Nikogo nie chcę urazić, ale jak nie znam się na czymś, to siedzę cicho i czytam, słucham, uczę się...

1
  • #8 31 Maj 2010 20:35
    22053
    Użytkownik usunął konto