Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bardzo wolne wczytywanie stron (Windows XP SP3 - Firefox)

ŻuLu 28 May 2010 13:12 7085 8
Computer Controls
    ŻuLu
    Level 10  
    Witam.
    Od jakiegoś czasu mam problem z bardzo wolnym wczytywaniem się stron WWW w Firefoxie (wersja 3.5.9). Wcześniej nigdzie nie szukałem pomocy i po prostu formatowałem wszystko i potem było ok (bo wcześniej miałem na to czas), lecz teraz zdecydowałem że poszukam na googlach i na forach i niestety nie znalazłem nic interesującego co mogło by mi pomóc. Mam stałe łącze z przepustowością 100Mb/s (ZETO S.A.) i problem pojawia się zawsze, prędzej czy później, po formacie zazwyczaj jakieś 3 miesiące ale czasami wytrzymuje pół roku czy więcej i nic się nie dzieje. Prędkość pobierania plików jest zadowalająca taka jak zawsze, ale na wczytanie się strony np. Onet.pl muszę czekać czasami 5-7 minut 8-O To zdecydowanie za długo a szczególnie że normalnie strony wchodzą w ciągu niecałej sekundy.
    Mam NOD32 3.0.642.0 z aktualną bazą wirusów i nic nie wykrywa. Na innych forach dowiedziałem się że w takich sytuacjach gdy szukam pomocy pisząc posta najlepiej jest wkleić loga z HijackThis więc tak robie:
    Code:
    Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 12:42:56, on 2010-05-28
    Platform: Windows XP Dodatek SP3 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.17023)

Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE
    C:\WINDOWS\system32\RUNDLL32.EXE
    C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\egui.exe
    C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe
    C:\WINDOWS\VM_STI.EXE
    C:\Program Files\iTunes\iTunesHelper.exe
    C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    C:\Program Files\Microsoft ActiveSync\wcescomm.exe
    C:\Program Files\DAEMON Tools Lite\DTLite.exe
    C:\Program Files\uTorrent\uTorrent.exe
    C:\PROGRA~1\MICROS~2\rapimgr.exe
    C:\Program Files\Philips\Philips SPC315NC Webcam\TrayMin315.exe
    C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\AppleMobileDeviceService.exe
    C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe
    C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\ekrn.exe
    C:\Program Files\Canon\IJPLM\IJPLMSVC.EXE
    C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
    C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe
    C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7DEBUG\MDM.EXE
    C:\Program Files\Nero\Update\NASvc.exe
    C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\Program Files\iPod\bin\iPodService.exe
    C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
    C:\Documents and Settings\ZuLu\Pulpit\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://search.conduit.com?SearchSource=10&ctid=CT2405280
    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://wyborcza.pl/0,0.html?p=028
    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
    R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
    R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
    R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
    R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyOverride = *.local
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
    O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll
    O2 - BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll
    O2 - BHO: JQSIEStartDetectorImpl - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ie\jqs_plugin.dll
    O2 - BHO: IEPluginBHO - {F5CC7F02-6F4E-4462-B5B1-394A57FD3E0D} - C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Gadu-Gadu 10\_userdata\ggbho.2.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
    O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
    O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
    O4 - HKLM\..\Run: [egui] "C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\egui.exe" /hide /waitservice
    O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k
    O4 - HKLM\..\Run: [BigDogPath] C:\WINDOWS\VM_STI.EXE Philips SPC315NC Webcam
    O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "C:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [Adobe ARM] "C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\QTTask.exe" -atboottime
    O4 - HKLM\..\Run: [iTunesHelper] "C:\Program Files\iTunes\iTunesHelper.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [NBAgent] "C:\Program Files\Nero\Nero 10\Nero BackItUp\NBAgent.exe" /WinStart
    O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [H/PC Connection Agent] "C:\Program Files\Microsoft ActiveSync\wcescomm.exe"
    O4 - HKCU\..\Run: [DAEMON Tools Lite] "C:\Program Files\DAEMON Tools Lite\DTLite.exe" -autorun
    O4 - HKCU\..\Run: [uTorrent] "C:\Program Files\uTorrent\uTorrent.exe"
    O4 - Global Startup: TrayMin315.exe.lnk = ?
    O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~3\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000
    O9 - Extra button: Create Mobile Favorite - {2EAF5BB1-070F-11D3-9307-00C04FAE2D4F} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\INetRepl.dll
    O9 - Extra button: (no name) - {2EAF5BB2-070F-11D3-9307-00C04FAE2D4F} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\INetRepl.dll
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Utwórz Ulubione dla urządzenia przenośnego... - {2EAF5BB2-070F-11D3-9307-00C04FAE2D4F} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\INetRepl.dll
    O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~3\OFFICE11\REFIEBAR.DLL
    O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - %windir%\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe (file missing)
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - %windir%\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe (file missing)
    O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\bonjour\mdnsnsp.dll
    O11 - Options group: [INTERNATIONAL] International*
    O11 - Options group: [TABS] Tabbed Browsing
    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{6E7B0CC8-2837-44D6-9A9A-373059D238FB}: NameServer = 80.85.224.50,80.85.224.2
    O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL
    O20 - Winlogon Notify: dimsntfy - %SystemRoot%\System32\dimsntfy.dll (file missing)
    O20 - Winlogon Notify: WgaLogon - WgaLogon.dll (file missing)
    O21 - SSODL: WPDShServiceObj - {AAA288BA-9A4C-45B0-95D7-94D524869DB5} - C:\WINDOWS\system32\WPDShServiceObj.dll
    O23 - Service: Apple Mobile Device - Apple Inc. - C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\AppleMobileDeviceService.exe
    O23 - Service: Usługa Bonjour (Bonjour Service) - Apple Inc. - C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe
    O23 - Service: Eset HTTP Server (EhttpSrv) - ESET - C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\EHttpSrv.exe
    O23 - Service: Eset Service (ekrn) - ESET - C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\ekrn.exe
    O23 - Service: PIXMA Extended Survey Program (IJPLMSVC) - Unknown owner - C:\Program Files\Canon\IJPLM\IJPLMSVC.EXE
    O23 - Service: Usługa iPod (iPod Service) - Apple Inc. - C:\Program Files\iPod\bin\iPodService.exe
    O23 - Service: Java Quick Starter (JavaQuickStarterService) - Unknown owner - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe" -service -config "C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\jqs.conf (file missing)
    O23 - Service: LightScribeService Direct Disc Labeling Service (LightScribeService) - Hewlett-Packard Company - C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe
    O23 - Service: @C:\Program Files\Nero\Update\NASvc.exe,-200 (NAUpdate) - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Update\NASvc.exe
    O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

Z mojego kompa korzysta moje młodsze rodzeństwo, więc nie zdziwił bym się jak by wgrali mi jakiś "syf", ale chyba NOD32 powinien takich rzeczy nie przepuszczać. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc (nawet z krytyką, ale żeby pomogło), lub analizę wklejonego powyżej loga i wskazanie który wpis jest niepokojący dla kogoś kto się na tym zna (w przeciwieństwie do mnie).
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Computer Controls
    maro5
    Level 12  
    Wyłącz wszystko co jest niepotrzebne a przede wszystkim NOD32 uruchom ponownie kompa i sprawdź, jeśli chcesz się przekonać czy jest różnica to wcześniej sprawdź w menadżerze zadań jakie jest użycie procesora i pamięci po wyłączeniu i restarcie sprawdź ponownie.
    Myślę że coś ci pracuje w "tle" jakiś program, który jest zbędny.
    ŻuLu
    Level 10  
    maro5 wrote:
    Wyłącz wszystko co jest niepotrzebne a przede wszystkim NOD32 uruchom ponownie kompa i sprawdź, jeśli chcesz się przekonać czy jest różnica to wcześniej sprawdź w menadżerze zadań jakie jest użycie procesora i pamięci po wyłączeniu i restarcie sprawdź ponownie.
    Myślę że coś ci pracuje w "tle" jakiś program, który jest zbędny.

Wydaje mi się że to nic nie da. Tak jak wspomniałem - mam dość szybkie łącze więc takie coś jak praca NODa nie powinno zwalniać pracy mojej przeglądarki. Dodam jeszcze że NODa używam od samego początku kiedy instaluje system i przez te kilka miesięcy działa w porządku to nie wiem dlaczego teraz miałby nagle bardziej ściągać sieć. Zrobiłem sobie screeny z pracy procesora pamięci i sieci żebym porównał te z przed restartu i po. Umieszczę je tutaj (może będą pomocne).

PRZED RESTARTEM:
    Bardzo wolne wczytywanie stron (Windows XP SP3 - Firefox) Bardzo wolne wczytywanie stron (Windows XP SP3 - Firefox)

PO RESTARCIE:
    Bardzo wolne wczytywanie stron (Windows XP SP3 - Firefox) Bardzo wolne wczytywanie stron (Windows XP SP3 - Firefox)

Ja sam nie zauważyłem żadnych zmian. Dodam jeszcze że jak włączę/zrestartuję komputer to świeżo uruchomiony system wolniej wczytuje strony ale jak już pochodzi tak z godzinę (czasami krócej) to strony śmigają normalnie, więc może to jakiś szkodnik? Najlepiej by było gdyby ktoś przeanalizował logi wklejone w poście wyżej. Czekam na dalsze propozycje co robić?
  • Computer Controls
  • Helpful post
    bogiebog
    Level 43  
    uruchom w trybie awaryjnym z obsługą sieci, testuj
    czy jest różnica ?

Dodano po 2 [minuty]:

> ale na wczytanie się strony np. Onet.pl muszę czekać czasami 5-7 minut
    puść pinga stałego do www.onet.pl, czy coś sie zmiena w pingu (straty, czas) jak strona wczytuje się dlużej ?

ping -t www.onet.pl
  • Helpful post
    EBC41
    Level 28  
    Po pierwsze to ty nie masz prędkości do internetu 100mbps, to jest tylko prędkość brutto twojego łącza Ethernet. Skoro przez kilka miesięcy jest ok a dopiero potem coś się dzieje to na 99% jest to wina wirusów. Twój stary NOD (jak mniemam piracki) widocznie nie radzi sobie z jakimiś wirusami, ew przychodzi to dziadostwo przez p2p
  • Helpful post
    bogiebog
    Level 43  
    pewnie jest tak jak pisze @EBC41, wirusy i inne stworzenia obsiadają twojego kompa jak stworzenia morskie kadłub okrętu.

Wspóldzielenie z młodszym rodzeństwem na pewno nie pomaga, jak ćmy do ogniska, nie walcz z tym.

Zrób dwie instalacje XP (podziel dysk na dwie partycje)
    Jedna XP dla ciebie, konserwatywna, bez P2P i innych ściąganek.
    Druga instalka XP 'bez trzymanki/wolna amerykanka", najlepiej jakby 1sza partycja była niewidoczna w drugiej instalce XP (usuń literkę dysku do 1szej partycji). Możesz zrobić "image" XP(2) swieżo po zainstaluowaniu i jak działą, i jak coś nie gra, to przywracasz w pare minut z image-a. Image XP(1) też możesz zrobić po zainstalowaniu tego co używasz na codzień.,
    ŻuLu
    Level 10  
    EBC41 wrote:
    Po pierwsze to ty nie masz prędkości do internetu 100mbps, to jest tylko prędkość brutto twojego łącza Ethernet.

Pisałem że to tylko przepustowość :) zdaję sobie doskonale sprawę z tego że w rzeczywistości jest mniej :P

EBC41 wrote:
    Skoro przez kilka miesięcy jest ok a dopiero potem coś się dzieje to na 99% jest to wina wirusów. Twój stary NOD (jak mniemam piracki) widocznie nie radzi sobie z jakimiś wirusami, ew przychodzi to dziadostwo przez p2p

Tu chyba masz racje :) miałem starego NODa, ale zainstalowałem nowa wersje 4.2.40.10 - zaktualizowałem ponownie bazę wirusów i przeskanowałem całego kompa na nowo i znalazło mi 3 zainfekowane pliki m.in.
    Code:
    Win32/Sality.NAU wirus - wyleczony - poddany kwarantannie

nie wiem czy to coś pomoże ale sie zobaczy :P puki co jest nieźle :D

bogiebog wrote:
    Zrób dwie instalacje XP (podziel dysk na dwie partycje)

To nie wchodzi w grę, robiłem tak kilka razy i nie sprawdza się to na dłuższą metę bo są problemy ze stabilnością (przynajmniej u mnie) a ja nie jestem tak wolny z czasem żeby się wiecznie bawić na obu systemach i przywracać wszystko do porządku (rodzeństwo nie potrafi nawet odinstalować banalnych aplikacji więc puki co - muszę wytrzymać).

Dziękuję za wszelką pomoc i częstuję was Bardzo wolne wczytywanie stron (Windows XP SP3 - Firefox)

Jeśli to nic nie pomoże i pojawią się nowe fakty to tu poinformuję :)

Pozdrawiam :arrow:
    bogiebog
    Level 43  
    > robiłem tak kilka razy i nie sprawdza się to na dłuższą metę bo są problemy ze stabilnością

rozważ to ponownie, jak zrobisz kopie całej partycji to przywracasz cała partycję, takie "przywrócenie" jest jak ponowna instalacja. Poczytaj o clonezilla, kopia całej partycji do pliku albo na dysk zewnętrzny.
    ŻuLu
    Level 10  
    Problem rozwiązany ;) jedynym znanym mi wyjściem było sformatowanie całego dysku i zainstalowanie systemu n nowo, gdyż nie miałem kopii zapasowej ;)) teraz już robie kopie i mam nadzieje że problem się nie powtórzy :P pozdrawiam all