Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon IR2018 instalacja w sieci

baltona_83 28 May 2010 14:01 15117 14
    baltona_83
    Level 9  
    Witam.
    W biurze posiadam ksero Canon IR2018 podłączone do lokalnej sieci przez router, siec działa tak jak trzeba komputery się widza i router widzi ksero, sprawdzałem ping i tez działa tak jak trzeba.
    Problemem jest to, że nie mogę tego urządzenia zainstalować jako drukarki, bo przy instalacji sterowników komputer nie może znaleźć ksera.
    Co z tym zrobić?
    Może ktoś wie to proszę o pomoc, bo już nie wiem co robić?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    piotr_krak
    Level 24  
    Jak nie możesz znaleźć ksera? Przecież można zainstalować kserokopiarkę sieciowo nawet gdy nie jest do sieci podpięta.

Dajesz w drukarkach "dodaj nową drukarkę" przy instalacji dajesz jako port typu "standard TPI/IP Port" dalej wpisujesz adres IP drukarki (na kserokopiarce musisz ustawić takie samo IP np 192.168.0.2 dalej dalej i gotowe.

Ze strony Canona ściągasz sterowniki
    http://software.canon-europe.com/products/0010471.asp
    baltona_83
    Level 9  
    tak tez próbowałem i nic nie działa
    val73
    Level 21  
    Witam
    Moze na routerze sa jakies blokady? tyoche malo danych
    Jesyne co mozesz zrobic, to podlaczyc sie bezposrednio do kopiarki kablem zkrosowanym, i wtedy zobaczyc czy dziala, mozesz tez sprobowac zrobic to z innym komputerem
    daj znac o efektach
    pozdrawiam
    r.frendorf
    Level 13  
    Jesli dobrze rozumiem kolega uzywa funkcji automatycznego wyszukiwania sprzetu w sterowniku. Zdarza sie ze sterownik nie znajdzie drukarki automatycznie, wtedy trzeba recznie ustawic port podczas instalacji. Baltona_83 - daj znac czy o to wlasnie chodzi...

Pozdrawiam.
    primary
    Level 17  
    a jaki kolega instaluje sterownik?
    piotr_krak
    Level 24  
    Tu masz oryginalne sterowniki do modeli IR 2018:
    http://software.canon-europe.com/products/0010471.asp

Ściągasz wypakowujesz i instalujesz jak podałem wyżej czyli jak drukarkę sieciową i zainstalować się MUSI. Jeżeli będziesz miał ping z maszyny to będzie oznaczało że PC z maszyną się widzą. Później puszczasz stronę testową jeśli nie drukuje bawisz się ustawieniami w właściwościach drukarki.
    baltona_83
    Level 9  
    właśnie instalowałem automatycznie ze sterownika (oryginalnego) i próbowałem ręcznie i nic strona testowa nie drukuje się a łączność jest bo sprawdzam pingiem, i chyba trzeba ustawienia zmienić w ksero tylko już nie wiem które
    piotr_krak
    Level 24  
    baltona_83 wrote:
    Witam.

Problemem jest to, że nie mogę tego urządzenia zainstalować jako drukarki, bo przy instalacji sterowników komputer nie może znaleźć ksera.
    Co z tym zrobić?

To co piszesz że masz problem z zainstalowaniem sterowników? Chyba ze skonfigurowaniem.

We właściwościach drukarki w zakładce PORTY masz KONFIGURUJ PORT a tam ustawienia PROTOKOŁU RAW badź LPR (dla LPR nazwa kolejki print bądź raw) wypróbuj możliwości na jednym i drugim.

A przy puszczaniu wydruku zaobserwuj czy maszyna reaguje przy przesyłaniu danych powinna mrugać lampka, czy wydruk przechodzi i jest automatycznie usuwany przez drukarkę bez wydruku, czy może wogóle nie przechodzi wydruk z komputera?
    baltona_83
    Level 9  
    konfiguracja portów pomogła tylko na jednym kompie z systemem win XP profesional a na drugim z win 7 cały czas jest ten sam problem i po konfiguracji portów
    piotr_krak
    Level 24  
    Skoro na jednym komputerze poszło to na drugim też musi.

Jeśli nie idzie to zły sterownik próbuj na sterownikach PLC, UFR II. Dla XP jak i tego czegoś jak Win 7 powinno być to samo, przynajmniej ten sam sterownik.
    karlo3a
    Level 10  
    Rozumiem, że nie jest to drukarka wirtualna udostępniana przez serwer wydruku tylko bezpośrednio każdy ma dodaną drukarkę ręcznie po TCP/IP. Jeśli na końcówkach masz systemy Vista/7, próbowałbym zainstalować dane urządzenie wykorzystując port TCP/IP, a sterownik wybrałbym jako urządzenie rodzajowe/generic wybierając drukarkę jako Generic/Tex Only. W ten sposób będziesz miał zainstalowaną drukarkę i w każdej chwili można zmienić sterownik na docelowy.
    Ważne by sterownik producenta przewidywał obsługę urządzenia na wybranym systemie operacyjnym.
    matiagatka
    Level 11  
    Witam
    Z reguły problem jest zainstalowanie niewłaściwego sterownika. Użytkownicy instalują sterownik PCL a większość nie wie, że trzeba zainstalować do tej maszyny sterownik napisany przez Canona UFRII. Za PCL dodatkowo się płaci.
    Pozdrawiam
    baltona_83
    Level 9  
    instalowałem wszystkie sterowniki porty konfigurowałem tak jak w XP i na 7 to nic nie dało jedyne rozwiązanie zrobiłem na XP jako drukarka udostępniona i wtedy poszło i mam nadzieje że nie będzie się wieszać tak jak wcześniej
    xrafaladam
    Level 10  
    Miałem podobny problem z Canonem iR2018, dwa dni walczyłem z tematem po instalacji "Canon Generic PCL6" dopiero kolega uświadomił mi powyżej istnienie sterownika UFR II. Windowsa postawiłem a to było takie proste. Wszystko przez słabo przejrzystą pomoc techniczną Canona.