Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon IR2018 instalacja w sieci

baltona_83 28 May 2010 14:01 15117 14
 • #1
  baltona_83
  Level 9  
  Witam.
  W biurze posiadam ksero Canon IR2018 podłączone do lokalnej sieci przez router, siec działa tak jak trzeba komputery się widza i router widzi ksero, sprawdzałem ping i tez działa tak jak trzeba.
  Problemem jest to, że nie mogę tego urządzenia zainstalować jako drukarki, bo przy instalacji sterowników komputer nie może znaleźć ksera.
  Co z tym zrobić?
  Może ktoś wie to proszę o pomoc, bo już nie wiem co robić?
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  piotr_krak
  Level 24  
  Jak nie możesz znaleźć ksera? Przecież można zainstalować kserokopiarkę sieciowo nawet gdy nie jest do sieci podpięta.

  Dajesz w drukarkach "dodaj nową drukarkę" przy instalacji dajesz jako port typu "standard TPI/IP Port" dalej wpisujesz adres IP drukarki (na kserokopiarce musisz ustawić takie samo IP np 192.168.0.2 dalej dalej i gotowe.

  Ze strony Canona ściągasz sterowniki
  http://software.canon-europe.com/products/0010471.asp
 • #3
  baltona_83
  Level 9  
  tak tez próbowałem i nic nie działa
 • #4
  val73
  Level 21  
  Witam
  Moze na routerze sa jakies blokady? tyoche malo danych
  Jesyne co mozesz zrobic, to podlaczyc sie bezposrednio do kopiarki kablem zkrosowanym, i wtedy zobaczyc czy dziala, mozesz tez sprobowac zrobic to z innym komputerem
  daj znac o efektach
  pozdrawiam
 • #5
  r.frendorf
  Level 13  
  Jesli dobrze rozumiem kolega uzywa funkcji automatycznego wyszukiwania sprzetu w sterowniku. Zdarza sie ze sterownik nie znajdzie drukarki automatycznie, wtedy trzeba recznie ustawic port podczas instalacji. Baltona_83 - daj znac czy o to wlasnie chodzi...


  Pozdrawiam.
 • #6
  primary
  Level 17  
  a jaki kolega instaluje sterownik?
 • #7
  piotr_krak
  Level 24  
  Tu masz oryginalne sterowniki do modeli IR 2018:
  http://software.canon-europe.com/products/0010471.asp

  Ściągasz wypakowujesz i instalujesz jak podałem wyżej czyli jak drukarkę sieciową i zainstalować się MUSI. Jeżeli będziesz miał ping z maszyny to będzie oznaczało że PC z maszyną się widzą. Później puszczasz stronę testową jeśli nie drukuje bawisz się ustawieniami w właściwościach drukarki.
 • #8
  baltona_83
  Level 9  
  właśnie instalowałem automatycznie ze sterownika (oryginalnego) i próbowałem ręcznie i nic strona testowa nie drukuje się a łączność jest bo sprawdzam pingiem, i chyba trzeba ustawienia zmienić w ksero tylko już nie wiem które
 • #9
  piotr_krak
  Level 24  
  baltona_83 wrote:
  Witam.

  Problemem jest to, że nie mogę tego urządzenia zainstalować jako drukarki, bo przy instalacji sterowników komputer nie może znaleźć ksera.
  Co z tym zrobić?  To co piszesz że masz problem z zainstalowaniem sterowników? Chyba ze skonfigurowaniem.

  We właściwościach drukarki w zakładce PORTY masz KONFIGURUJ PORT a tam ustawienia PROTOKOŁU RAW badź LPR (dla LPR nazwa kolejki print bądź raw) wypróbuj możliwości na jednym i drugim.

  A przy puszczaniu wydruku zaobserwuj czy maszyna reaguje przy przesyłaniu danych powinna mrugać lampka, czy wydruk przechodzi i jest automatycznie usuwany przez drukarkę bez wydruku, czy może wogóle nie przechodzi wydruk z komputera?
 • #10
  baltona_83
  Level 9  
  konfiguracja portów pomogła tylko na jednym kompie z systemem win XP profesional a na drugim z win 7 cały czas jest ten sam problem i po konfiguracji portów
 • #11
  piotr_krak
  Level 24  
  Skoro na jednym komputerze poszło to na drugim też musi.

  Jeśli nie idzie to zły sterownik próbuj na sterownikach PLC, UFR II. Dla XP jak i tego czegoś jak Win 7 powinno być to samo, przynajmniej ten sam sterownik.
 • #12
  karlo3a
  Level 10  
  Rozumiem, że nie jest to drukarka wirtualna udostępniana przez serwer wydruku tylko bezpośrednio każdy ma dodaną drukarkę ręcznie po TCP/IP. Jeśli na końcówkach masz systemy Vista/7, próbowałbym zainstalować dane urządzenie wykorzystując port TCP/IP, a sterownik wybrałbym jako urządzenie rodzajowe/generic wybierając drukarkę jako Generic/Tex Only. W ten sposób będziesz miał zainstalowaną drukarkę i w każdej chwili można zmienić sterownik na docelowy.
  Ważne by sterownik producenta przewidywał obsługę urządzenia na wybranym systemie operacyjnym.
 • #13
  matiagatka
  Level 11  
  Witam
  Z reguły problem jest zainstalowanie niewłaściwego sterownika. Użytkownicy instalują sterownik PCL a większość nie wie, że trzeba zainstalować do tej maszyny sterownik napisany przez Canona UFRII. Za PCL dodatkowo się płaci.
  Pozdrawiam
 • #14
  baltona_83
  Level 9  
  instalowałem wszystkie sterowniki porty konfigurowałem tak jak w XP i na 7 to nic nie dało jedyne rozwiązanie zrobiłem na XP jako drukarka udostępniona i wtedy poszło i mam nadzieje że nie będzie się wieszać tak jak wcześniej
 • #15
  xrafaladam
  Level 10  
  Miałem podobny problem z Canonem iR2018, dwa dni walczyłem z tematem po instalacji "Canon Generic PCL6" dopiero kolega uświadomił mi powyżej istnienie sterownika UFR II. Windowsa postawiłem a to było takie proste. Wszystko przez słabo przejrzystą pomoc techniczną Canona.