Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser do Technics SL-PG470A

25 Sie 2004 14:23 4449 14
  • Poziom 13  
    Witam!
    Po długoletnim używaniu w/w CD zaczął coraz gorzej czytać płyty, więc laser prosi się o wymianę. Problem w tym że nie ma na nim żadnego opisu(modelu). Jest tylko jakaś data (chyba produkcji).
    W związku z tym zwracam się z prośbą o zamieszenie (jeśli ktoś zna model lub posiada schemat) modelu tego lasera lub odpowiedników.
    Ściągnąłem schemat do SL-PG480A, lecz tam również nie był podany model. Z tego co znalazłem na stronach Poltronic'u, to może być coś z serii CD.CDMxx.x, bo zdjęcia są podobne, ale nie mam pewności.
  • Poziom 20  
    Z tego co pamiętam na 90% jest to CDM12.1=VAM1201=VAM1202, z tym, że sam laser, bez reszty mechanizmu. Kiedyś dostałem właśnie sam mechanizm po tym jak znajomy zużył laser do odtwarzacza technicsa.
  • Poziom 13  
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Może ktoś jeszcze miał z tym do czynienia i jest pewien na 100%?
  • Poziom 13  
    Dzięki Sebastain. pickup.set okazał się bardzo pomocny.
    Jednak chciałbym prosić forumowiczów o jeszcze jedną poradę w związku z tym laserem. Kilka dni temu zamonowałem nowy CDM12.1 i bardzo dziwna sprawa nowy laser czyta mi tylko jedną płytę (płyta testowa Estrady i Studia). Sprawdzałem na kilkunastu płytach (głównie oryginalnych, choć testowałem też piraty i nagrywane CD-R) i działa tylko testowa EiS (na dodatek trochę zrysowana), wszystkie inne kręcą się, laser coś kombinuje ale nawet pozostawiony w takim stanie przez 5, 10 min nie potrafi odczytać nawet ilości nagranych utworów. Czy mogłem popełnić jakiś błąd w montażu, ale dlaczego EiS działa bezproblemowo. Dodam że wymieniłem sam laser, bez mechanizmu. Próbowałem później troche kręcić tym małym potencjometrem do kalibrowania lasera, ale nie dawało to żadnych rezultatów, prócz tego że przy większym przekręceniu pojawiały się problemy z odczytem nawet EiS. Zostawiłęm go więc w położeniu początkowym.
    Czy ktoś wie co może dolegać temu odtwarzaczowi, czy będe go musiał zanieść do jakiegoś serwisu?
  • Poziom 39  
    Gdzie kupiłeś ten czytnik,dlaczego kreciłeś przeciez czytnik fabrycznie jest ustawiony?
  • Poziom 13  
    Czytnik kupiłem w Poltronic'u. Wiem że są one fabrycznie ustawione, ale stwierdziłem że moze to coś pomoże. Zrobiłem to delikatnie i sądzę że ustawiłem zpowrotem w początkowym położeniu. Jednak nic to nie zmieniło. Nie wiem czy może to być wina mechanizmu, czy elektroniki, ale na starym laserze czytało nawet CD-R jednak z wielkimi trudami i nie wszystkie utowry. Miał już 10 lat więc mógł trochę szwankować. Dlaczego jednak nowy laser czyta tylko jedną płytę?
  • Poziom 39  
    Moja rada kup w innym sklepie czytnik ile ten kosztował?
    Napewno coś jest z nim nie tak.
  • Poziom 13  
    Ten kosztował 59 zł, ale to dziwne żeby miał jakąś wadę. Z Poltronic'a już trzy razy kupowałem lasery i nie było żadnych problemów.
  • Poziom 39  
    Nie będę tu poruszał pewnych tematów ciekawe rzeczy wypisujesz.
  • Poziom 11  
    mam bardzo podobny problem co gemitech - mam laser z innego zrodla(nie poltronic) - równiez cdm . W pierwszym momencie myslalem ze to wina czytnika i go reklamowalem ale drugi zachowuje sie identycznie. Objaw jest identyczny - cd wykonuje procedure ostrosci ale nie czyta sciezek
  • Poziom 13  
    Tak więc nie jestem jedyny.
    Panowie serwisanci (jeżeli takowi przeglądają to forum), czy spotkaliście się z podobną sytuacja?

Po rozmowie z sadq wpadła mi do głowy jeszcze jedna rzecz.
    Zazwyczaj nowo kupione czytniki posiadają zworkę w postaci kropelki cyny, która (jak mi wyjaśnił pewien handlarz, gdy pierwszy raz kupowałem laser) zabezpiecza czytnik przed uszkodzeniem w trakcie transportu i magazynowania (przypuszczam że chodzi tu o ładunki elektrostatyczne). Zworkę tą należy usunąć zaraz przed zamontowaniem w układzie mechanizmu. Ten czytnik nie miał takiej zworki, choć przyznam że jej szukałem. Aczkolwiek tasiemka za pomocą której podłączamy czytnik miała na końcu metalową wsuwkę, która zwierała wszystkie styki. Stwierdziłem że to jest właśnie to zabezpieczenie i więcej nad tym się nie zastanawiałem. Lecz teraz przyszło mi do głowy, że może jednak jest jeszcze jakieś inne zabezpieczenie, którego nie ściągnołem.
    Co o tym sądzicie? Może mi ktoś dokładniej wyjaśnić rolę tego zabezpieczenia i pod jakimi postaciami może ono jeszcze występować.

Z góry dziękuję, za starania w rozwiązaniu tego problemu.
  • Poziom 13  
    Tak więc nie jestem jedyny.
    Panowie serwisanci (jeżeli takowi przeglądają to forum), czy spotkaliście się z podobną sytuacja?

Po rozmowie z sadq wpadła mi do głowy jeszcze jedna rzecz.
    Zazwyczaj nowo kupione czytniki posiadają zworkę w postaci kropelki cyny, która (jak mi wyjaśnił pewien handlarz, gdy pierwszy raz kupowałem laser) zabezpiecza czytnik przed uszkodzeniem w trakcie transportu i magazynowania (przypuszczam że chodzi tu o ładunki elektrostatyczne). Zworkę tą należy usunąć zaraz przed zamontowaniem w układzie mechanizmu. Ten czytnik nie miał takiej zworki, choć przyznam że jej szukałem. Aczkolwiek tasiemka za pomocą której podłączamy czytnik miała na końcu metalową wsuwkę, która zwierała wszystkie styki. Stwierdziłem że to jest właśnie to zabezpieczenie i więcej nad tym się nie zastanawiałem. Lecz teraz przyszło mi do głowy, że może jednak jest jeszcze jakieś inne zabezpieczenie, którego nie ściągnołem.
    Co o tym sądzicie? Może mi ktoś dokładniej wyjaśnić rolę tego zabezpieczenia i pod jakimi postaciami może ono jeszcze występować.

Z góry dziękuję, za starania w rozwiązaniu tego problemu.
  • Poziom 39  
    Poza metalową klamrą zwierającą wszystkie piny na tasiemce w CDM nie ma innego zabezpieczenia.
  • Poziom 11  
    Witam
    Chciałem poinformowac,ze moje problemy z CDM 12.1 były spowodowane wadą lasera. Laser byl kupiony i wymieniony. Objawy byly te same(opisane wyzej) . Dopiero kupienie CDM - a u innego sprzedawcy -z gwarancją 3 miesieczną ( na poprzednie dostawalem tylko 2 tygodnie - to chyba o czyms swiadczy ) - pozbawiło mnie mam nadzieje problemu z tym cd. Dziekuje wszystkim za pomoc .
    Pozdrawiam :)