Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Htc touch hd t8282 i instalacja oprogramowania

28 Maj 2010 18:20 8647 20
  • Poziom 9  
    Witam,mam problem z moim palmtopem,otóż pościągałem z internetu różne programy(kalendarze,kalkulatory,mapy,gry i inne) i nie mam pojęcia jak je zainstalować.Próbowałem wrzucać to co ściągnąłem bezpośrednio na kartę pamięci lub wewnętrzną pamięć urządzenia i kiedy wybieram plik *.exe pokazuje się komunikat - "aplikacja niezgodna z PocketPC" chociaż w opisie aplikacji jest wyraźnie napisane,że jest to program pod windows mobile 6.1.
    Spotkałem się także z plikami *.cab,nie mam pojęcia jak się za nie zabrać,co mam z nimi zrobić?Jedynym moim sukcesem było częściowe zainstalowanie automapy(poprzez instalator na PC i program ActiveSync),ale niestety okazało się,że wymaga ona zpatchowania(prosi mnie o podanie ścieżki do programu,a jak wybieram urządzenie mobilne widoczne z mojego komputera ,nie mogę go zatwierdzić).Teraz chcę usunąć tą automapę i nie mam pojęcia jak,próbowałem zrobić to ręcznie,ale pojawia się komunikat o odmowie dostępu,patrzałem również czy mapa pokazała się na liście zainstalowanych programów w ActiveSync,ale niestety nie.
    Pomóżcie,jestem całkowicie zielony.
  • Poziom 39  
    Programy w postaci exe instalujesz z poziomu komputera przez ActiveSync
    programy w postaci cab instalujesz z poziomu eksploratora plików w urządzeniu - polecam lekturę forum pdaclub.pl - tam znajdziesz wszystko n/t instalacji na różnych odmianach Windows-ów mobilnych
  • Poziom 9  
    Dzięki,mam jeszcze jeden problem:co mam zrobić z programem już rozpakowanym,teoretycznie gotowym do uruchomienia,skoro po skopiowaniu i próbie uruchomienia pokazuje się komunikat o niezgodności ?
  • Poziom 10  
    Sparhawk1111 napisał:
    Dzięki,mam jeszcze jeden problem:co mam zrobić z programem już rozpakowanym,teoretycznie gotowym do uruchomienia,skoro po skopiowaniu i próbie uruchomienia pokazuje się komunikat o niezgodności ?

Jaki program i jakie mają rozszerzenie te pliki ?
  • Poziom 9  
    Chodzi mi o program core player,jest plik player.exe którym powinno się dać go uruchomić,poza tym są pliki plg,jeden plik dll i paczka z językami
  • Poziom 10  
    Musisz "dorwać" instalke .exe i zainstalowac ją z PC przez ActivSynca lub instalka .cab i instalowac z poziomu fona, zresztą jak juz napisal @koala106.
    A moze miales instalke .cab i niepotrzebnie ja wypakowałeś ?
  • Poziom 9  
    Nie ,miałem tylko to.Dobra to poszukam innej wersji i dam znać.
  • Poziom 9  
    Udało mi się zainstalować core player z pliku cab,ale mam następny problem,siedzę juz całe popołudnie i nie daję rady wrzucić napisów do filmów.
    Poczytałem trochę w necie ale jak narazie nic nie działa.Wersja playera,którą ściągnąłem nie obsługuje napisów(co dziwne jest to jedna z nowszych wersji 1.xxxx).
    Znalazłem coś takiego
    http://pdaclub.pl/forum/oprogramowanie-ppc/tc...twarzacz-filmow-z-napisami-%29-wersja-polska/
    lecz niestety nie mogę uruchomić tego coreplayera,ani zainstalować go z pliku cab(zainstalowałe się ale nie chce się uruchomić-komunikaty podobne do tych ,o których pisałem wcześniej),postępowałem według instrukcji wbudowania napisów do filmu,ale ten program,który tam polecają nie widzi napisów w formacie txt,srt,smi i z subedita to jest chyba ssa.
    Co robić ?

Dodano po 17 [minuty]:

O i jeszcze jedno,nie chciałem mieć 2 coreplayerów,więc jednego usunąłem przez active sync,ale oprócz samego playera zaczęła usuwać mi się nie wiadomo dlaczego polska klawiatura(ta zainstalowana domyślnie),odłączyłem szbko kabel,ale nie zdążyłem.Teraz pół systemu mam po angielsku a pół po polsku.Przestawiłem w ustawieniach regionalnych na język polski i zresetowałem pda,ale to nic nie dało cały czas jest to samo.Co z tym zrobić?Skąd wziąć teraz tą polską klawiaturę(znaleźć nie mogę)?Jak przywrócić nasz ojczysty język?
  • Poziom 38  
    1. odinstaluj oba coreplayery
    2. zainstaluj tego, ktory dziala prawidlowo
    3. aby chodzily napisy, mozesz skorzystac: http://gps-service.pl/faq.php
    4. ustawienia regionalne to nie jezyk obslugi, tylko np. format zapisu waluty (czy wiesz jak hamerykanie zapisuja dwadziescia tysiecy waluty? zdziwil bys sie.:) i godziny. Prawdopodobnie zaznaczyles do deinstalacji takze spolszczenie :D masz je na plycie dolaczonej do urzadzenia.
  • Poziom 9  
    Poradziłem sobie z językiem,wszystko wróciło do normy,zastosowałem coś w rodzaju przywracania systemu.
    Co do napisów,zrobiłem jak tam pisali ale mój coreplayer ich nie widzi.Czytałem w wielu wątkach na pdaclub.pl ,że każą wchodzić w opcje napisów w samym programie a ja nic tam takiego nie mam.Czy to możliwe,że ta wersja nie obsługuje napisów ?
    Dzięki za dotychczasowe porady,nie wiem co bym bez Was zrobił.
  • Poziom 38  
    A zrobiles tak, jak poradzilem w pkt.3 ?? Jesli tak, opisz rezultat. Postaraj sie poswiecic na to sprawdzenie nieco wiecej uwagi i czasu, niz trwa wychylenie 1 szt. Warki Strong :)
  • Poziom 9  
    Tak,zrobiłem to dokładnie taj jak tam pisali.
    Teraz ściągnąłem program tcpmp w wersji 0,72RC i po zainstalowaniu i próbie uruchomienia czytam :
    Niespodziewany błąd programu.Proszę prześlij"crash.txt" do twórców.Nastąpi zamknięcie programu.

Dodano po 3 [minuty]:

Co do rezultatu,przekonwertowałem napisy na wymagane rozszerzenie,ale mój player ich nie odczytuje.
  • Poziom 38  
    Wspomniales ze miales dwa core-playery. Odinstaluj obecny, zainstaluj drugi (dla pocket PC - arm), sprawdz wyniki.
  • Poziom 9  
    To nie tak ,że miałem dwa.Pisałem wcześniej ,że nie chciałem mieć dwóch i jednego usunąłem.
    Poza tym jak do tej pory tylko ten jeden mi działa.
    Może jest jakaś metoda,żeby wkleić napisy do filmu na stałe,znaczy taka ,o której jeszcze nie wiem.Używałem do tej pory PocketDivXEncoder_0.3.60 w połączeniu z Subtitle Workshop 2.51,ale bezskutecznie.
  • Poziom 38  
    Subtitle Workshop + Virtual Dub z pluginem Subtitler.vdf lub textsub.vdf (wszystko do znalezienia w google) - sam tym zestawem wklejam napisy do filmow juz sporo czasu :)
  • Poziom 9  
    Czy to normalne ,że on wkleja napisy 25 minut ?
  • Poziom 38  
    Zaleznie od predkosci procesora, moze wklejac nawet 2x dluzej niz normalnie trwa film, na b. slabym komputerze.
    Jednak to juz nie ten dzial, a nawet nie to forum :) Proponuje cd. przeniesc na PW.
  • Poziom 9  
    Jakbym tylko wiedział co to jest PW...
    Nie powinno się tak dziać bo komputer mam raczej dobry core 2 duo e8400 3,00 GHz raczej nie jest słaby.

Dodano po 2 [godziny] 12 [minuty]:

Po wielu trudach i znoju udało mi się!
    Zastosowałem program Avi ReComp,co prawda wklejenie napisów trochę trwa,ale i tak dużo krócej niż w innych przypadkach-30 minut do 2h filmu.
    Dzięki wielkie wszystkim za pomoc ,a szczególnie Pontikosowi.
  • Poziom 22  
    hmmm a po co wklejasz do filmu skoro tcmpm obsługuje napisy w formacie .str. wystarczy, że masz tytuł filmu i napisy .str pod taką samą nazwą jak film i nie potrzeba nic wiecej. działa wtedy jak zwykł odtwarzacz na kompie, bez konwersji i wklejania
  • Poziom 9  
    Wielokrotnie pisałem wcześniej ,że żadna wersja tego programu mi nie działa.