Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralka NE034N i sygnalizator PIEZO

28 Maj 2010 18:48 2366 7
  • Poziom 12  
    Dzień dobry! Mam pytanie odnośnie centralki NE034N. Zakupiłem dzisiaj sygnalizator PS22 (PIEZO SIREN) 12V 125dB. Moja centralka alarmowa ma wyjście na sygnalizator +12V ale gdy podłączam mojego PIEZO to nic się nie dzieje (PIEZO się nie włącza)(na schemacie pisze "Na wyjściu OUT1 napięcie osiąga wartość 12V przy Ucc=14,8V DC ale niestety nie posiadam takowego zasilacza tylko posiadam 12V 150mA) Podłączam PIEZO do wyjścia OUT1 widoczne na schemacie (w linku kórego podałem), ale w centralce jest jeszce jedno wyjście jest to wyjście OUT2, które umożliwia podłączenie jakiejś lampy. Czy to złącze mogę wykorzystać jakoś do podłączenia mojego PIEZO. Następne pytanie brzmi czy na wyjściu OUT1 można dołączyć jakieś zasilanie? ponieważ wychądzące zasilanie nie jest zasilaniem 12V ponieważ nie jest podłączony zailacz 14,8V tylko 12V. Dziękuję i pozdrawiam Patryk. Bardzo proszę o nie sugerowania zakupienia nowego zasilacza 15V.

Link do PIEZO

Link do centralki
  • Poziom 41  
    Mistrzu - przecież na syrenie jest jak byk napisane 400mA, a Ty masz zasilacz trzy razy słabszy - jak to ma więc ruszyć?
    Próbowałeś syrenę na samym zasilaczu?
  • Poziom 12  
    Tak i bez problemu działała. ;) Pod zasilaczem 150mA
  • Admin grupy audio
    Pierwsze i podstawowe pytanie - czy ta centralka w ogóle jest sprawna? Czy w stanie alarmu załącza się przekaźnik?
    Druga sprawa - centrala w stanie alarmu pobiera 60mA, syrena potrzebuje 400mA, czyli razem 460mA. Tymczasem Twój zasilacz dostarcza tylko 150mA - może po prostu nie starczać prądu...
  • Poziom 12  
    Podczas pomiaru napięcia pokazuje raz 11.96V raz 0.32V coś chyba jest nie tak. Może jakoś skorzystam z wyjścia OUT2?
  • Poziom 12  
    Czyli mam kupić zasilacz np. 12V 700mA