Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po podłączeniu radia pod wzmacniacz zanika kanał w radiu

kamil trx 28 Maj 2010 19:01 1500 16
  • #1 28 Maj 2010 19:01
    kamil trx
    Poziom 17  

Witam,

jak w temacie: po wpięciu cincha (pre out) pod wejście wzmacniacza zanika dźwięk w głośniku zasilanym z samego radia. Wzmacniacz ma zasilać subwoofer. W drugim kanale to samo. Wypinam cinch i dźwięk powraca. Co to może być?

0 16
  • #2 28 Maj 2010 19:12
    Ireneo
    Poziom 40  

W radyjku cinch jest wpięty po cinch czy pod głośniki?

0
  • #3 28 Maj 2010 19:15
    kamil trx
    Poziom 17  

Z radia wychodzą cinche (pre-out) i to one są wpinane we wzmacniacz.

0
  • #4 28 Maj 2010 20:25
    powalla
    Moderator CarAudio

Jakie to radio?

0
  • #5 28 Maj 2010 20:45
    kamil trx
    Poziom 17  

Jakiś no name MP3. Nie pamiętam niestety, bo to radio kumpla, a ja miałem tylko podłączać. Jutro sprawdzę. Wzmacniacz jest na pewno sprawny, bo był sprawdzany u kumpla w domu podłączony pod CD i głośniki. Więc podejrzenie padło na radio kupione niedawno na allegro, podobnie jak i wzmacniacz. Tylko co tam może być zrąbane?

0
  • #6 29 Maj 2010 00:31
    ukashec
    Poziom 22  

A te kable RCA, które wpinasz do radia masz na pewno dobre?
    Chociaż z tego co piszesz po wypięciu końcówek ze wzmacniacza (nie radia) dźwięk powraca. Sprawdź czy pod innym wzmacniaczem będzie działo się to samo.

0
  • #7 04 Cze 2010 08:58
    kamil trx
    Poziom 17  

Potwierdzam: pod innym wzmacniaczem sytuacja jest identyczna.:|

0
  • #8 04 Cze 2010 09:42
    BlueSystem
    Poziom 28  

Czyli możliwe, że radyjko samo wyłącza końcówki mocy po podpięciu sygnału na RCA, poszukaj coś w ustawieniach może :)

0
  • #9 04 Cze 2010 10:25
    kamil trx
    Poziom 17  

Niestety nie ma do niego instrukcji obsługi, bo to kupiona na alledrogo używka. Grzebałem się w tym jego menu, ale na nic takiego, co wyłączałoby końcówki się nie natknąłem. Może i jest jakiś sposób wejścia w "tryb serwisowy" (choć to takie dość prymitywne radyjko, więc szczerze mówiąc wątpię, czy coś takiego w ogóle jest), jakaś tam kombinacja klawiszy, ale znalezienie tego bez instrukcji przypomina szukanie igły w stogu siana.

W każdym razie dziękuję za pomoc.

A czy możliwe jest, że to efekt uszkodzenia połączenia masowego, albo czegoś w tym stylu?

0
  • Pomocny post
    #10 04 Cze 2010 10:58
    SynDmx
    Poziom 25  

Sprawdź czy masa w radiu nie jest uwalona, możliwe że to radyjko ma jakieś dziwne zabezpieczenie :)

0
  • #11 04 Cze 2010 11:14
    kamil trx
    Poziom 17  

PatrickVanSoon napisał:
    Sprawdź czy masa w radiu nie jest uwalona

A możesz podpowiedzieć jak to zrobić? :)

0
  • #13 04 Cze 2010 12:31
    kamil trx
    Poziom 17  

Dzięki za link.
    W tej chwili sprawdzić nie mogę dołączając kabelkiem zewnętrzny pierścień cinchy do obudowy radia, ale zrobię to jak będę u kumpla.

Co prawda samo radio gra poprawnie: nie słychać żadnych świstów, szumów, ani innych podejrzanych dźwięków, więc wyglądało mi na to, że z masą w radiu jest ok.
    Ale na jedną rzecz zwróciłem uwagę: kiedy włączałem radio przyciskiem On/Off a te cinche pre-out były wpięte w wejście wzmacniacza (cały czas nie podłączonego jeszcze do zasilania), słychać było w głośnikach charakterystyczne puknięcie, jak przy włączaniu domowego wzmacniacza nie wyposażonego w soft start (tak mi się skojarzyło). Oczywiście głośniki zasilane z radia, bo ten wzmacniacz miał służyć tylko do podłączenia subwoofera.

0
  • #14 04 Cze 2010 12:36
    SynDmx
    Poziom 25  

Czyli jak podłączasz RCA pod wzmacniacz to wyłączają się głośniki zasilane z radia, a sub wtedy gra normalnie? Jeśli nie to spróbuj jeszcze z innym kablem RCA, możliwe że gdzieś jest przerwany i zwarcie robi.

0
  • #15 04 Cze 2010 12:55
    kamil trx
    Poziom 17  

Jeszcze nie wiem czy sub gra, bo zatrzymałem się na tym etapie, że zanika dźwięk z radia. A tak chyba nie powinno być, niezależnie od tego czy wzmacniacz jest zasilony, czy się mylę?

Kabel RCA chyba należy wykluczyć jako przyczynę tej zagwozdki, bo był sprawdzany na domowym zestawie CD-wzmacniacz-głośniki i wszystko ok. Wg mnie coś dzieje się z radiem/w radiu, tylko jeszcze nie wiem co.

0
  • #16 04 Cze 2010 13:42
    SynDmx
    Poziom 25  

No to pozostaje metoda prób i błędów. Tj daj inne radio, inny RCA itd. W końcu dojdziesz gdzie leży wina. Wtedy dopiero możesz rozkręcać co nieco :)

0
  • #17 04 Cze 2010 17:44
    kamil trx
    Poziom 17  

Metoda prób i bledów juz zostala zastaosowana i wlasnie dzieki niej wykluczone zostaly z kregu podejrzanych wzmacniacz i kabel RCA. Pozostaje radio i chodzi teraz o ustalenie co w nim szwankuje.

0