Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż centralnego zamka Golf IV [MK4] 99'

28 Maj 2010 19:44 8644 4
  • Poziom 9  
    Posiadam Golfa 4 z 1999r., bez fabrycznego zamka centralnego. Bębenek w tylnej klapie nie działa (standard w Golfach i nie tylko), dlatego zamiast wyjmować i czyścić bębenek, zastanawiam się nad założeniem centralnego. Może być bez pilota - wystarczy żebym kluczykiem otwierał 2 drzwi + tylną klapę (samochód 3-drzwiowy). Czytam różne opinie odnośnie pasujących lub nie pasujących uniwersalnych siłowników oraz o różnych innych problemach związanych z takim pomysłem. W związku z tym pytam osoby, które robiły coś takiego:

1. Jakie siłowniki pasują? Uniwersalne? Wszystkie? Tylko dedykowane i oryginalne?
    2. Czy do zamka tylnej klapy należy podłączyć jeden siłownik z kompletu i to wystarczy, czy trzeba zmieniać cały zamek na przystosowany do centralnego?
    3. Czy trzeba zmieniać wszystkie zamki na przystosowane co systemu centralnie sterowanego?
    4. Jakie elementy muszą wejść w skład zestawu do montażu zamka? (na pewno siłowniki ale czy np. również sterownik czy jeszcze coś innego?)
    5. Jakie problemy można napotkać montując zamek centralny?
    6. Inne mądre uwagi oparte na doświadczeniu...

Z góry dziękuję za pomoc.
    Może jeśli ktoś dysponuje zdjęciami albo innymi materiałami dotyczącymi montażu, to mógłby zamieścić. Z tego co widzę sporo ludzi szuka takich informacji a nie ma w sieci nic konkretnego.
  • Poziom 43  
    Pasują bez problemu siłowniki uniwersalne, montowane do blachy pod tapicerką, trzeba tylko precyzyjnie je zamontować, żeby trafiły pomiędzy górną a dolną spinkę tapicerki drzwi. Drut siłownika łączy się z drutem kołka blokady(ten pizdek wystający przy szybie) Z klapą jest trochę zabawy ale wystarczy odrobina myślenia podczas pracy, precyzji i będzie działać
  • Poziom 9  
    Jestem laikiem w kwestii takich prac, aczkolwiek uważam się za osobę myślącą i precyzyjną. Poradzę sobie z takim montażem? O te drzwi się nie martwię tak bardzo jak o klapę. Może trochę naświetlisz temat żeby było mi łatwiej?
  • Poziom 15  
    Witam, odkopie "lekko" temat, ponieważ chciałbym się dowiedzieć jak rozwiązać problem montażu siłownika w tylnej klapie, również mam uniwersalny centralny razem z alarmem i chciałbym dołżyć siłownik do otwierania tylnej klapy, jakieś rady co gdzie i jak ??
  • Poziom 2  
    Witam!
    Kupiłem uniwersalny Blow 1646#.
    Przewody są w komplecie.
    Jak najlepiej poprowadzić przewody miedzy czterema drzwiami.