Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 2001r. kontrolka ciśnienia oleju, problem

28 Maj 2010 20:33 7626 9
  • Poziom 9  
    Witam !
    Kupiłem niedawno Seata Ibize 2001r 1.4 16v benzyna .
    Po przekręceniu stacyjki (tak ze świecą się wszystkie kontrolki) silnik nie uruchamiany, po 15-20 sekundach kontrolka od oleju zaczyna migać wraz z sygnałem dźwiękowym (x3). Silnik można uruchomić po tych 15-20 sek, kiedy miga wraz z 3 krotnym dźwiękiem i od razu po zgaśnięciu wszystkich kontrolek. W czasie jazdy to nie występuje. Olej wymieniałem, ciśnienie mierzyłem i w normie. Poziom oczywiście też w normie. Jaki z tego wniosek błąd w komputerze ? Na razie z tym jeżdżę. Proszę o odpowiedź, może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem.
  • Poziom 17  
    Podjedź do serwisu, zdiagnozuj, sprawdź czujnik czy jest ok, a jak to nie pomoże to będziemy myśleć co dalej
  • Poziom 9  
    komputer nic nie wykazał czujnik wymieniony ale to nie pomogło ; /
    jakieś inne propozycję ? możliwe, że komputer zapamiętał dawną usterkę z tym związaną ??
  • Poziom 9  
    HALLO ? Pomoże mi ktoś ? ;)
  • Poziom 22  
    Może i pamięta ale powinien dać spokój.
    Nie masz tam 2 czujników oleju, komp mierzy różnice ciśnienia pomiędzy nimi, przynajmniej w np golfie 3 1.8 tam było
  • Poziom 10  
    dzien dobry nie wiem czy już sobie poradziłeś ale sprawdz krańcówke w zamku pokrywy silnika
  • Poziom 9  
    A gdzież jest ta krańcówka ? I proszę się określić jak to sprawdzić ? :) pozdrawiam i czekam za odpowiedzią :)
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    podobny problem miałem w seacie arosa wszystko było ok tzn. ciśnienie oleju, czujniki, okazało się że problem był w zegarach - zimne luty
  • Poziom 9  
    Najbardziej wiarygodnym rozwiązaniem wydaje mi się post gałgan1, ale nie wydaje mi się żebym ryzykował rozbieranie zegarów by sprawdzić "zimne luty" dziękuje pozdrawiam :) Wesołych Świąt ! :)