Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Z jaką siłą dociągamy głowicę ursus c 60

28 Maj 2010 22:14 7583 6
 • Poziom 9  
  Witam .Tak jak w temacie
 • Pomocny post
  Moderator - Sieci, Internet
  wg instrukcji napraw 140-150 Nm
 • Poziom 14  
  Kolego zależy jakie kładziesz uszczelki.Przykładowo są dostępne uszczelki całe miedziane do 60 i je jak byś dokręcił jak pisze instrukcja to by od razu wydmuchło.Są one bardzo dobre a szczególnie jak są tuleje niżej niż blok wtedy nie musisz wyciągać tulei i podkładać pod nie podkładek.Ale koniecznie trzeba je po paru motogodzinach dokręcić.Nie ma ich we wszystkich sklepach.
 • Specjalista Maszyny Rolnicze
  Ciśnienie nad tłokiem wyciska spod krzywej lub słabo dokręconej głowicy uszczelkę. Droczysz się he he. Tradycyjne uszczelki pod głowicę są w zupełności wystarczające. Zakłada się je na sucho, bez smarowania jakimiś wynalazkami. Po kilku kilkunastu godzinach pracy dociągamy jeszcze raz. Dociągniesz jeszcze około połowę a czasem i więcej obrotu nakrętki. Oczywiście pod warunkiem że głowice są proste, szpilki i nakrętki są w dobrym stanie i zrobisz to dokładnie.
 • Poziom 14  
  tak kolego seweryn . ale jak są tuleje niżej niż blok to na zwykłych się długo nie pojeźdźi. miałem juz kilka takich przypadków.niektórzy składają silnik i nie mają zielonego pojecia ,o tym co robją. chociaż w 60 orginalnie nie ma podkładek pod tulejami. alejednak niektóre bloki są powyciskane i jak się nie założy to są niżej i wywala uszczelke.
 • Specjalista Maszyny Rolnicze
  Nie miałem okazji spodkać się z takim przypadkiem, ani nie zdarzyło mi się żeby po poprawieniu głowicy wydmuchało uszczelkę. Ale możliwe, nie zaprzeczę że są takie przypadki.