Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wskaźnik wysterowania - pierwszy projekt w eagle

28 Maj 2010 22:16 3476 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Od kilku dni usiłowałem do znudzenia znaleźć pcb do wskaźnika wysterowania na układzie LM3914n. Niestety bez najmniejszych szans. Tak więc proszę znawców z tego forum o sprawdzenie mojej płytki. Tam gdzie nie ma żadnych ścieżek tam będą przewody z zasilaniem, masą i wyjściem. W załączniku umieściłem schemat jpg, mój schemat montażowy i ideowy w eagle. Pozdrawiam.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 39  
    Witam
    Widać bardzo źle szukałeś, bo wystarczy zapytaś wujka "google" i masz odpowiedź:
    http://www.national.com/ds/LM/LM3914.pdf
    Najpierw popraw schemat, aby można było coś powiedzieć na temat zaprojektowania płytki.
    Pozdrawiam.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 9  
    Chciałem schemat płytki na wskaźnik wysterowania na okładzie LM3914n a nie 3915..
    Prosta linijka z ledami, zadnych obrotomierzy i bóg wie czego jeszcze.
    Bonkot nie wiem gdzie ty tam widzisz schemat płytki.
    A schemat na podstawie którego projektowałem płytkę jest w pliku.
  • Poziom 41  
    A jaka to różnica między układami LM3914 a LM3915 czy LM3916 Link . Obudowy takie same, takie same wyprowadzenia tylko inny rodzaj rezystorów dzielnika wejściowego. Tak więc nie ma znaczenia dla jakiego układu jest zaprojektowana płytka bo układy można wymieniać. Schemat według którego próbujesz zaprojektować płytkę posiada błędy dlatego trudno Ci będzie ją zrobić dobrze.
    Gdybyś skorzystał z drugiego linku to tam masz taką płytkę jaką potrzebujesz.
  • Poziom 1  
    Odświeże troche ten temat ponieważ także robie wskaźik wysterowania w ramach projektu na zaliczenie przedmiotu, tyle że ja robie go na układzie LM3915.
    Stworzyłem już projekt w eagle wzorując się na powyższych linkach oraz płytkę PCB (nie jestem pewien czy całkiem dobrze ). Problem natomiast polega na tym że musze ten projekt przesymulować a nigdzie nie moge znaleść bibloteki LM3915 do PSpice. Także prosze o pomoc w szukaniu lub ewentualnie zaproponowac inny program do symulacji w którym ten układ występuje.

Program B2 Spice A/D v5 tak jak i oryginalny EAGLE nie posiada bibloteki do LM3915