Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W210 2.2CDI LIFT Skrzynia 722.6 problem

29 Maj 2010 00:25 7478 4
  • Warunkowo odblokowany
    Szanowni koledzy mam proble a mianowicie dzis znajomwmu w mercedesie zaczeła szwankowac skrzynia mam STAR DIAGNOSTIC i odczytałem nastepujace błedy P2503-Porównaniebiegów negatywne lub bieg docelowy nie jest osiągany. P2500-Skrzynia biegów ma niedopuszczalne przełożenie skrzynia poprostu nie przełancza biegów.Stan oleju jest ok olej czyściutki.Koledzy może jakieś sugestie -czyżby siadła płyta sterujaca
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wiązka od sterownika do skrzyni. Da te same błędy.
  • Spec od Mercedesów
    Ciekawe kiedy olej wymieniony i na jaki? Czasem "wymieniacze" myślą, że skoro jest automat, to leje się Dexron; a to nie jest wcale prawda...
  • Warunkowo odblokowany
    w skrzyni jest olej DEXRON VI wymieniała go zakład naprawiający skrzynie biegów razem z filtrem oleju.OD wymiany zrobione jest 30tyś olej jak nóweczka.
  • Spec od Mercedesów
    W tym aucie mogą być stosowane trzy skrzynie:
    - 722.613
    - 722.614
    - 722.699
    Leje się do nich olej wg specyfikacji Mercedesa 236.14:
    http://bevo.mercedes-benz.com/bevolistenmain....h=bevolisten&blatt=236.14&content_action=show
    i TYLKO te oleje mają błogosławieństwo producenta na stosowanie w tych skrzyniach. Jakoś żadnego "DEXRON VI" pomiędzy nimi nie widzę...
    Do listy z linka można dołączyć jeszcze Fuchs Titan EG ATF 134 który pojawił się na liście zaktualizowanego programu serwisowego WIS.