Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Długie wczytywanie systemu | brak dźwięku | stary layout

29 Maj 2010 00:48 1289 2
  • Poziom 9  
    Powitać.

Jeśli chodzi o sprawy związane z komputerami można powiedzieć, że jesteś obcykany w dość wysokim stopniu jednak z tą sprawą mam totalną zagwozdkę. Kompletnie nie wiem jak sobie z tym cudem poradzić...

Mianowicie sprawa wygląda tak, iż zauważyłem dzisiaj brak napędu w oknie Mój komputer. Po sprawdzeniu w Menadżerze urządzeń, zrestartowałem komputer zmieniłem taśmę, kabel zasilający, ale niestety nic to nie pomogło.. O dziwo spotęgowało moje problemy. Obecnie po uruchomieniu systemu dochodzą dość sprawnie do widoku logowania - wybieram swoje konto, loguję się i się zaczyna.
    1. Samo logowania trwa tyle co zwykle, jedynie pozbawione jest jakichkolwiek dźwięków (o dziwo później po uruchomieniu odtwarzacza muzyka leci, aż miło)...
    2. Po zalogowaniu ukazuje mi się aktualna tapeta i kursor myszy. Kursorem mogę śmigać i tylko tyle, lewy klik nie działa tak samo jak prawy - jedyne co mogę uruchomić to Menadżer Zadań.
    3. Na oko po 5 minutach po wyraźnej pracy dysku (przez 1-2 sekundy słychać głośniejszą pracę) ikonki jak i pasek normalnie pojawiają się na ekranie.
    4. I tu wszystko byłoby ok, tyle, że wszelkie otwarte okna przybrały layout xp (ten niebieski) natomiast pasek postanowił pozostać przy wyglądzie wind95 (szary)... co wygląda tak -> http://i50.tinypic.com/e8phqb.jpg
    5. Na dodatek większość programów wróciło do ustawień domyślnych...
    - przeglądarka pyta czy ma być domyślną przeglądarką
    - klient poczty każe się na nowo konfigurować..

Także obecnie stoję na tym, iż pulpit wczytuje się przesadnie długo, layout systemowy działa jednocześnie zarówno ten niebieski jak i szary (kanciasty), dźwięki systemowe nie są odtwarzane, a część programów wróciła jakoby do początku...

Wygląda to tak jakby wszelkie sterowniki i aplikacje wczytywały się dopiero po zalogowaniu i to też po kilku minutach...

Edycja 01:22
    Hmm, przed momentem odinstalowałem VirtualBox - program do tworzenia wirtualnych maszyn systemowych.. Podczas odinstalowania (podobnie jak podczas instalacji) wyrzucił mi błąd, iż przeglądarka musi zostać zamknięta.. Omyłkowo zlekceważyłem wołanie i kliknął na ignoruj, co zakończyło się odinstalowaniem programu i posypaniem sieci (ikona trójkącika na połączeniu)... Nie bawiąc się niczym więcej zrestartowałem system przemieniając w międzyczasie napęd na drugi.
    Po uruchomieniu okazuje się, że wszystko śmiga idealnie i nie ma najmniejszego problemu... Ktoś wie czym to mogło być spowodowane? Czy możliwe, aby to VitualBox namieszał coś w systemie?
    No i co zrobić z tym nieszczęsnym napędem, który obecnie nie wyświetla się ani w moim komputerze, ani w menadżerze urządzeń, ani tym bardziej podczas botowania :X

Edycja 03:34
    W kwestii napędu już doszedłem do rozwiązania, teraz pozostaje pytanie co spowodowało ogólne zamieszanie w systemie ^^ Ktoś spotkał się z czymś takim?
  • PCBway
  • Poziom 42  
    Sądząc po Twoim opisie, za szybko klikasz. Chyba szybciej, niż zdążysz pomyśleć. Nie napisałeś nawet jaki to konkretnie system, czy jest legalny. Moja opinia jest taka: wgraj pełny, legalny windows bez żadnych udziwnień po drodze, wtedy powinno działać wszystko w sposób książkowy. I generalna zasada: instalujemy TYLKO TO CO JEST NIEZBĘDNE. Nadmiar programowego śmiecia potrafi przysporzyć kłopotów.
  • PCBway
  • Poziom 9  
    Temat zamknięty, problem rozwiązany.